Kdo je to?
Kdo je to Colin Firth? Životopis Colin Firth, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Colin Firth?

Kdo je to Colin Firth? Stručný životopis

Colin Firth, původně Colin Andrew Firth, je populární britský herec. Větší a diváky i kritiky oceňované role ztvárnil ve filmech Valmont, Anglický pacient a Zamilovaný Shakespeare, za ně získal cenu Screen Actors Guild Awards za nejlepší herecký výkon. Nevyhýbá se ani komediím nebo romantickým filmům, jako je Deník Bridget Jonesové či Láska nebeská.
Nominaci na Oscara dostal za film Single Man, další ceny – Oscara, BAFTA a Zlatý glóbus pak za film Králova řeč. Přínos Colina Firtha filmovému umění byl oceněn hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy a čestným doktorátem univerzity ve Winchesteru.Kdo je to Colin Firth? Životopis Colin Firth, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Colin Firth

Národnost: britská
Datum narození: 10. září 1960
Místo narození: Grayshott

Zaujala vás biografie osobnosti Colin Firth? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Perlinka? Vzpomněli byste si na význam slova Liftback? Vzpomněli byste si co označuje výraz Usedlost? Znáte definici termínu Penne?

Klíčová slova: přesný význam, pojem, co je to Colin Firth?, definice, lexikon, wiki, synonymum, informace, etymologie, popis, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, význam slova, slovo, původ slova

Pojem Colin Firth je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Colin Firth zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Colin Firth ve Wikislovníku

Vyhledat termín Colin Firth na Google.cz

Hledat slovo Colin Firth ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Colin Firth ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Colin Firth například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Colin Firth

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Colin Firth? Kdo to byl Colin Firth? Kdy se narodil Colin Firth? Kde se narodil Colin Firth? Colin Firth se nachází v sekci herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Colin Firth např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Colin Firth i v jiné kategorii než je herectví.