Kdo je to?
Kdo je Colin Firth? Životopis Colin Firth, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Colin Firth?

Kdo je Colin Firth? Životopis, informace, biografie, herectví

Colin Firth, původně Colin Andrew Firth, je populární britský herec. Větší a diváky i kritiky oceňované role ztvárnil ve filmech Valmont, Anglický pacient a Zamilovaný Shakespeare, za ně získal cenu Screen Actors Guild Awards za nejlepší herecký výkon. Nevyhýbá se ani komediím nebo romantickým filmům, jako je Deník Bridget Jonesové či Láska nebeská.
Nominaci na Oscara dostal za film Single Man, další ceny – Oscara, BAFTA a Zlatý glóbus pak za film Králova řeč. Přínos Colina Firtha filmovému umění byl oceněn hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy a čestným doktorátem univerzity ve Winchesteru.Kdo je Colin Firth? Životopis Colin Firth, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Colin Firth

Národnost: britská
Datum narození: 10. září 1960
Místo narození: Grayshott

Zaujala vás biografie osobnosti Colin Firth? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Zvratné sloveso? Vzpomněli byste si co označuje výraz PLS? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zápustka? Znáte termín Relikviář?

Klíčová slova: životopis, Colin Firth, herectví, kde se narodil Colin Firth?, popis, herectví, místo narození, osobnost, biografie, lexikon, kdy se narodil Colin Firth?, osobnosti, informace, život, kdo je Colin Firth?, datum narození

Pojem Colin Firth je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Colin Firth v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Colin Firth v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Colin Firth ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Colin Firth ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Colin Firth ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Colin Firth ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Colin Firth například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Colin Firth

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Colin Firth? Kdy se narodil Colin Firth? Kde se narodil Colin Firth? Colin Firth se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Colin Firth řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Colin Firth i v jiné kategorii než je herectví.