Kdo je to?
Kdo je to Colin Firth? Životopis Colin Firth, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Colin Firth?

Kdo je to Colin Firth? Stručný životopis

Colin Firth, původně Colin Andrew Firth, je populární britský herec. Větší a diváky i kritiky oceňované role ztvárnil ve filmech Valmont, Anglický pacient a Zamilovaný Shakespeare, za ně získal cenu Screen Actors Guild Awards za nejlepší herecký výkon. Nevyhýbá se ani komediím nebo romantickým filmům, jako je Deník Bridget Jonesové či Láska nebeská.
Nominaci na Oscara dostal za film Single Man, další ceny – Oscara, BAFTA a Zlatý glóbus pak za film Králova řeč. Přínos Colina Firtha filmovému umění byl oceněn hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy a čestným doktorátem univerzity ve Winchesteru.Kdo je to Colin Firth? Životopis Colin Firth, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Colin Firth

Národnost: britská
Datum narození: 10. září 1960
Místo narození: Grayshott

Zaujala vás biografie osobnosti Colin Firth? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Zvratné sloveso? Znáte pojem Zbruf? Vzpomněli byste si co označuje výraz Seraf? Vzpomenete si na definici slova Halibut?

Klíčová slova: kdo je Colin Firth?, význam, původ slova, kdo to je, slovo, vysvětlení, Colin Firth, co znamená, odborný výraz, pojem, přesný význam, definice, přesný výraz, termín, informace, synonymum

Pojem Colin Firth je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Colin Firth ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Colin Firth ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Colin Firth na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Colin Firth ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Colin Firth například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Colin Firth

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Colin Firth? Kdo to byl Colin Firth? Kdy se narodil Colin Firth? Kde se narodil Colin Firth? Colin Firth se nachází v sekci herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Colin Firth řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Colin Firth i v jiné kategorii než je herectví.