Kdo je to?
Kdo je Martin Hausenblas? Životopis Martin Hausenblas, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Martin Hausenblas

Kdo je Martin Hausenblas? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Martin Hausenblas je český podnikatel a politik.
V roce 2000 založil firmu ADLER Czech, která se věnuje výrobě reklamního a pracovního textilu. Je také zakladatelem startupu Liftago, který prostřednictvím aplikace propojuje zákazníky s volnými taxi a dává si za cíl optimalizovat dopravu v českých městech.
Zpočátku politické kariéry byl členem TOP 09, nicméně stranu v roce 2011 opustil. V roce 2014 se stal jako nestraník (kandidátka PRO!Ústí) zastupitelem Ústí nad Labem a působil jako první náměstek primátora. Podařilo se mu uspět i v dalších volbách a stal se zastupitelem a opět i náměstkem na další volební období. Ve volbách do Senátu se neprosadil.
Angažoval se v záchraně ústeckého Činoherního studia. Založil iniciativu Podnikáme bez korupce. Je zakladatelem Stipendijního fondu Renesance, který podporuje české studenty při zahraničním studiu.Kdo je Martin Hausenblas? Životopis Martin Hausenblas, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Martin Hausenblas

Národnost: česká
Datum narození: 30. října 1973
Místo narození: Děčín

Sdílejte tuto stránku s osobností Martin Hausenblas s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Knockout? Znáte pojem Kapitalismus? Víte co je Komentář? Vzpomenete si na definici slova Goji?

Klíčová slova: osobnosti, místo narození, informace, kdy se narodil Martin Hausenblas?, Martin Hausenblas, život, životopis, národnost, politici, zajímavosti, biografie, kdo je Martin Hausenblas?, wiki, popis, narození, Martin Hausenblas

Pojem Martin Hausenblas je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Martin Hausenblas

Najít slovo Martin Hausenblas ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Martin Hausenblas ve Wikislovníku

Najít heslo Martin Hausenblas ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Martin Hausenblas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Martin Hausenblas ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Hausenblas například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Hausenblas

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Martin Hausenblas? Kdy se narodil Martin Hausenblas? Kde se narodil Martin Hausenblas? Martin Hausenblas se nachází v sekci Politici

Kategorie politici, politička, martin Hausenblas, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Martin Hausenblas např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Hausenblas i v jiné kategorii než je politici.