Kdo je to?
Kdo je Jana Fabiánová? Životopis Jana Fabiánová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Jana Fabiánová

Kdo je Jana Fabiánová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Česká zpěvačka, tanečnice, textařka a módní návrhářka Jana Fabiánová, která vystupuje také pod pseudonymem Yanna Fabian, se narodila 11. března 1979 v Praze jako Linda Nemejovská. Její matkou je zpěvačka a herečka Naďa Urbánková a otcem textař, překladatel a profesor angličtiny Jan Nemejovský.
Díky zázemí hudební rodiny už v dětství navštěvovala hodiny zpěvu, tance a hry na klavír a individuálně se také vzdělávala v oboru herectví u režisérky Evy Sadkové. Jakmile odmaturovala, nastoupila na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde se věnovala germanistice. Ve stejné době studovala také obor učitelství, etiky a filozofie na Husitské teologické fakultě Karlovy univerzitě.
Během svých studijních let si přivydělávala jako vizážistka a tanečnice, hrála několik menších rolí v různých filmech a doučovala němčinu. Možná i kvůli přílišnému vytížení svá vysokoškolská studia nedokončila.
Možná za to mohlo vítězství v hudební soutěži Rozjezdy pro hvězdy, které jí otevřelo brány do světa showbusinessu. Předběhla dokonce i hvězdu budoucí soutěže Superstar Anetu Langerovou. Získala tak smlouvu s nahrávací společností EMI Czech republic, pod kterou následně vydala tři alba.
Rok 2002 byl pro Janu Fabiánovou přelomový. Tehdy se totiž seznámila s mužem, který vystupoval pod pseudonymem DJ NEO, s nímž začala spolupracovat na různých projektech. V té době si nechala úředně změnit jméno, aby nebyla spojována se svou slavnou matkou.
V roce 2003 vydala své první album Zamilovaná učitelka. Hned o rok později získala roli ve snímku Bolero, který vznikl v režii F. A. Brabce. Ztvárnila korunního svědka a současně i podezřelého z vraždy Lucie Medkové.
Druhé album s titulem Život je video nedosáhlo ani zdaleka úspěchu toho prvního. Jana Fabiánová, respektive její tvorba tehdy procházela určitou transformací, kdy se od popu stále více přikláněla k jazzu. Proto jsou obě následující desky laděné do jazzu a inspirované slavnými jazzmany. Třetí album vyšlo v roce 2006 a dostalo název Jazz Memories, čtvrté Jarry Christmas v roce 2009.
V roce 2012 se odstěhovala do Los Angeles v USA a o čtyři roky později se stala vokalistkou amerického hudebního projetu producenta Dina Bose The Infinite Seas.
V roce 2021 byl psychiatr Jan Cimický vyznamenán tehdejším prezidentem Milošem Zemanem. V návaznosti na to Jana Fabiánová prohlásila, že ji psychiatr kolem roku 2001 sexuálně napadl, když u něj hledala pomoc po svém rozvodu. V říjnu roku 2022 byl Cimický obžalován z 28 případů znásilnění a Jana Fabiánová tak byla jednou z obětí zneužívání pravomocí a postavení psychiatra Jana Cimického.
V roce 2021 se Jana rozešla se svým dosavadním snoubencem kytaristou Dinem Bosem. 3. února 2023 zemřela její milovaná maminka Naďa Urbánková. O několik měsíců později ji požádal o ruku nový partner Petr Baťha. Partneři se poznali díky seznamovací aplikaci Tinder a společně vychovávají ve střídavé péči dvě jeho děti.Kdo je Jana Fabiánová? Životopis Jana Fabiánová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jana Fabiánová

Národnost: česká
Datum narození: 11. března 1979
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jana Fabiánová můžete sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Dřík? Vzpomněli byste si na význam slova Proudový chranič? Znáte termín Sugestivní otázka? Znáte definici termínu Přirozené číslo?

Klíčová slova: hudba, zajímavosti, kdo je Jana Fabiánová?, informace, popis, wikipedie, wiki, kde se narodila Jana Fabiánová?, Jana Fabiánová, národnost, hudba, místo narození, vysvětlení, lexikon, život, datum narození

Pojem Jana Fabiánová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jana Fabiánová v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Jana Fabiánová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Jana Fabiánová na Google.cz

Zkusit najít termín Jana Fabiánová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Jana Fabiánová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Jana Fabiánová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Fabiánová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jana Fabiánová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Jana Fabiánová? Kdy se narodila Jana Fabiánová? Kde se narodila Jana Fabiánová? Jana Fabiánová je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, altová flétna, jana Fabiánová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jana Fabiánová dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Fabiánová i v jiné kategorii než je hudba.