Kdo je to?
Kdo je Ivanka Devátá? Životopis Ivanka Devátá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Ivanka Devátá?

Kdo je Ivanka Devátá? Životopis, informace, biografie, herectví

Ivanka Devátá je česká herečka a spisovatelka.
Vystudovala DAMU a po celou svou divadelní kariéru hrála v Realistickém divadle. Ztvárnila celou řadu dramatických postav. Sama tvrdí, že se nejlépe cítí v komediálních rolích.
Ve filmu se příliš neuplatnila. Výraznou roli měla ve filmu z roku 1959 Mstitel, kde si zahrála po boku Radoslava Brzobohatého, později už se na filmových obrazovkách objevovala spíš výjimečně a v menších rolích. Po ukončení divadelní kariéry hrála v divácky oblíbených seriálech, např.: Rodinná pouta.
V posledních letech je známá spíš jako spisovatelka. Je autorkou mnoha populárních knih - ať už se jedná o vzpomínkové texty nebo o soubory fejetonů. Většina jejích knih vyšla pro velkou oblibu u čtenářů ve více vydáních. Jedná se například o Rodinný podnik (1. vydání 1992), Vůně posečené trávy (1. vydání 1994), Jen jednou mladá (1. vydání 2003) nebo Džungle v kuchyni (2019).
Je držitelkou Ceny Františka Filipovského za celoživotní dílo v dabingu.Kdo je Ivanka Devátá? Životopis Ivanka Devátá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Ivanka Devátá

Národnost: česká
Datum narození: 27. listopadu 1935
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Ivanka Devátá můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Pozidriv? Rozumíte pojmu Vrstevnice? Víte co je Ozonová vrstva? Znáte pojem WinZip?

Klíčová slova: místo narození, datum narození, wikipedie, zajímavosti, herectví, Ivanka Devátá, kdy se narodila Ivanka Devátá?, kde se narodila Ivanka Devátá?, život, národnost, wiki, Ivanka Devátá, lexikon, informace, osobnost, popis

Pojem Ivanka Devátá je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Ivanka Devátá ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Ivanka Devátá ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ivanka Devátá ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Ivanka Devátá ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivanka Devátá ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivanka Devátá například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivanka Devátá

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Ivanka Devátá? Kdy se narodila Ivanka Devátá? Kde se narodila Ivanka Devátá? Ivanka Devátá je v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ivanka Devátá dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivanka Devátá i v jiné kategorii než je herectví.