Kdo je to?
Kdo je Ivanka Devátá? Životopis Ivanka Devátá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Ivanka Devátá

Kdo je Ivanka Devátá? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ivanka Devátá je česká herečka a spisovatelka.
Vystudovala DAMU a po celou svou divadelní kariéru hrála v Realistickém divadle. Ztvárnila celou řadu dramatických postav. Sama tvrdí, že se nejlépe cítí v komediálních rolích.
Ve filmu se příliš neuplatnila. Výraznou roli měla ve filmu z roku 1959 Mstitel, kde si zahrála po boku Radoslava Brzobohatého, později už se na filmových obrazovkách objevovala spíš výjimečně a v menších rolích. Po ukončení divadelní kariéry hrála v divácky oblíbených seriálech, např.: Rodinná pouta.
V posledních letech je známá spíš jako spisovatelka. Je autorkou mnoha populárních knih - ať už se jedná o vzpomínkové texty nebo o soubory fejetonů. Většina jejích knih vyšla pro velkou oblibu u čtenářů ve více vydáních. Jedná se například o Rodinný podnik (1. vydání 1992), Vůně posečené trávy (1. vydání 1994), Jen jednou mladá (1. vydání 2003) nebo Džungle v kuchyni (2019).
Je držitelkou Ceny Františka Filipovského za celoživotní dílo v dabingu.Kdo je Ivanka Devátá? Životopis Ivanka Devátá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ivanka Devátá

Národnost: česká
Datum narození: 27. listopadu 1935
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Ivanka Devátá s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Supreme? Víte, co je to Verpánek? Víte co je Rizoto? Rozumíte pojmu Inline hokej?

Klíčová slova: herectví, popis, datum narození, život, herectví, národnost, osobnost, zajímavosti, kde se narodila Ivanka Devátá?, wikipedie, vysvětlení, informace, osobnosti, lexikon, wiki, místo narození

Pojem Ivanka Devátá je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Ivanka Devátá

Hledejte bez špehování slovo Ivanka Devátá ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ivanka Devátá ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ivanka Devátá na Youtube

Zkusit najít Ivanka Devátá ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Ivanka Devátá ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivanka Devátá například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivanka Devátá

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ivanka Devátá? Kdy se narodila Ivanka Devátá? Kde se narodila Ivanka Devátá? Ivanka Devátá je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ivanka Devátá dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivanka Devátá i v jiné kategorii než je herectví.