Kdo je to?
Kdo je to Ivanka Devátá? Životopis Ivanka Devátá, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Ivanka Devátá?

Kdo je to Ivanka Devátá? Stručný životopis

Ivanka Devátá je česká herečka a spisovatelka.
Vystudovala DAMU a po celou svou divadelní kariéru hrála v Realistickém divadle. Ztvárnila celou řadu dramatických postav. Sama tvrdí, že se nejlépe cítí v komediálních rolích.
Ve filmu se příliš neuplatnila. Výraznou roli měla ve filmu z roku 1959 Mstitel, kde si zahrála po boku Radoslava Brzobohatého, později už se na filmových obrazovkách objevovala spíš výjimečně a v menších rolích. Po ukončení divadelní kariéry hrála v divácky oblíbených seriálech, např.: Rodinná pouta.
V posledních letech je známá spíš jako spisovatelka. Je autorkou mnoha populárních knih - ať už se jedná o vzpomínkové texty nebo o soubory fejetonů. Většina jejích knih vyšla pro velkou oblibu u čtenářů ve více vydáních. Jedná se například o Rodinný podnik (1. vydání 1992), Vůně posečené trávy (1. vydání 1994), Jen jednou mladá (1. vydání 2003) nebo Džungle v kuchyni (2019).
Je držitelkou Ceny Františka Filipovského za celoživotní dílo v dabingu.Základní údaje o osobě Ivanka Devátá

Národnost: česká
Datum narození: 27. listopadu 1935
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ivanka Devátá s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Pozidriv? Vzpomněli byste si co označuje výraz Traumatologie? Víte co je Izotop? Znáte termín Intravilán?

Klíčová slova: význam, vysvětlení, pojem, co znamená, význam slova, kdo je Ivanka Devátá?, Ivanka Devátá, wiki, definice, heslo, herectví, význam pojmu, formulace, odborný výraz, co je to Ivanka Devátá?, termín

Pojem Ivanka Devátá je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Ivanka Devátá ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Ivanka Devátá ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ivanka Devátá ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ivanka Devátá na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivanka Devátá například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivanka Devátá

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ivanka Devátá? Kdo to byl Ivanka Devátá? Kdy se narodil Ivanka Devátá? Kde se narodil Ivanka Devátá? Ivanka Devátá se nachází v sekci herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Ivanka Devátá dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivanka Devátá i v jiné kategorii než je herectví.