Kdo je to?
Kdo je Enya? Životopis Enya, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Enya?

Kdo je Enya? Životopis, informace, biografie, hudba

Enya, vlastním jménem Eithne Ní Bhraonáin, je irská zpěvačka a skladatelka. Narodila se 17. května 1961 v Gweedore v Severním Irsku. Je pátou z devíti dětí v rodině, kde hudba hrála velkou roli. Její otec, Leo Brennan, byl vynikajícím hudebníkem a zpěvákem a její matka, Máire Brennan, také zpívala a hrála na kytaru. Enya začala hrát na klavír už v pěti letech a brzy se začala věnovat i skladbě a aranžování.
Proslavila se svým unikátním hlasem a nezaměnitelným stylem, který kombinuje prvky new age, celtic a world music.
Enya začala svou hudební kariéru v 80. letech jako sedmnáctiletá členka skupiny Clannad, kde hrála na klavír a zpívala. Skupina se stala velmi populární a v roce 1982 získala cenu Grammy jako nejlepší nový umělec. Po několika letech se ale rozhodla pro sólovou dráhu a v roce 1987 vydala své první sólové album Enya. To se stalo obrovským hitem a pomohlo jí k mezinárodní slávě. Během své kariéry vydala dalších osm studiových alb, z nichž mnohá se stala bestsellery po celém světě.
Její alba se prodala ve více než 80 milionech kopií po celém světě a ona sama získala mnoho ocenění, včetně tří cen Grammy.
Enya je známá svým specifickým způsobem tvorby hudby. Sama skládá, aranžuje a produkuje své písně a většinou také sama nahrává všechny nástroje. Její hudba se často skládá z více vrstev hlasu a nástrojů, což dává jejím skladbám unikátní a komplexní zvuk.
Enya dokonce často spolupracuje s filmovými a televizními producenty. Její hudba byla použita v mnoha filmech a televizních pořadech. Nejznámější z nich jsou například Last of the Mohicans nebo The Lord of the Rings.
Mezi další hudební hity patří Orinoco Flow, Only Time nebo Amarantine. Tyto skladby se staly velmi populární a stále se často objevují v rádiích a televizních pořadech po celém světě.
Pravidelně vydává novou hudbu a nedávno vydala své nejnovější album Dark Sky Island v roce 2015. Album bylo velkým úspěchem a debutovalo na prvním místě v mnoha zemích po celém světě.
Enya je velmi tajemná osobnost a málo se o ní ví. Žije velmi skromným životem a ráda tráví čas doma na své farmě v Irsku. Je velkou milovnicí přírody a zeleně. Ona a její rodina vlastní několik pozemků, o které pečují a brání tak jejich degradaci. Také podporuje mnoho ekologických a charitativních organizací.
Enya pravidelně cestuje po světě na koncerty a turné, ráda se setkává se svými fanoušky na svých koncertech.
Enya je velkým milovníkem koček, má také několik koček jako své domácí mazlíčky. A právě její kocourek „Mister Paws“ se stal inspirací pro jednu ze skladeb na albu Amarantine.Kdo je Enya? Životopis Enya, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Enya

Národnost: irská
Datum narození: 17. května 1961
Místo narození: Gweedore, Irsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Enya? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to ESP? Víte, co je to Gesce? Vzpomněli byste si na význam slova Karcinom? Rozumíte pojmu Wasabi?

Klíčová slova: hudba, kde se narodila Enya?, kdy se narodila Enya?, popis, národnost, wikipedie, zajímavosti, život, biografie, kdo je Enya?, místo narození, osobnost, osobnosti, datum narození, wiki, Enya

Pojem Enya je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Enya hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Enya ve Wikipedii

Hledat frázi Enya ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Enya ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Enya v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Enya ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Enya například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Enya? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Enya? Kdy se narodila Enya? Kde se narodila Enya? Enya je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Enya dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Enya i v jiné kategorii než je hudba.