Kdo je to?
Kdo je Jana Boušková? Životopis Jana Boušková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jana Boušková

Kdo je Jana Boušková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jana Boušková je česká divadelní a filmová herečka a dabérka.
Vystudovala konzervatoř a do svého prvního angažmá nastoupila do Národního divadla. Zde v průběhu let ztvárnila desítky rolí. Hrála například ve Vojně a míru, Hrátkách s čertem, Našich furiantech, Revizorovi či v Shakespearově komedii Marná lásky snaha.
Často se objevuje v seriálových rolích (Policie Modrava, Ordinace v růžové zahradě 2, Vyprávěj, Ošklivka Katka). Ve filmu debutovala v populární Dívce na koštěti, od té doby si zahrála v mnoha dalších filmech, především pohádkách, například Dalskabáty, hříšná ves, Nezbedná pohádka nebo O stříbrném a zlatém vajíčku. Z dalších filmů zmiňme Královský gambit (1974), Pasiáns (1977), z novějších pak Případ pro lyžaře (2016) nebo Léto s gentlemanem (2019). Objevuje se i ve studentských filmech.
Jejím manželem je známý český herec Václav Vydra. Spolu s ním se stala hlasem oblíbeného pořadu televize Prima Prostřeno.Kdo je Jana Boušková? Životopis Jana Boušková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jana Boušková

Národnost: česká
Datum narození: 8. května 1954
Místo narození: Kladno

Popis osobnosti Jana Boušková můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Exhibice? Pamatujete si definici pojmu Lorem ipsum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Manometr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rakovina?

Klíčová slova: wikipedie, lexikon, datum narození, informace, osobnosti, kdy se narodila Jana Boušková?, Jana Boušková, život, osobnost, místo narození, narození, herectví, národnost, životopis, kde se narodila Jana Boušková?, vysvětlení

Pojem Jana Boušková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Jana Boušková ve Wikislovníku

Hledat heslo Jana Boušková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jana Boušková na Youtube

Najít slovo Jana Boušková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Jana Boušková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Boušková například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jana Boušková?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Jana Boušková? Kdy se narodila Jana Boušková? Kde se narodila Jana Boušková? Jana Boušková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, blond herečka, jana Boušková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jana Boušková třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Boušková i v jiné kategorii než je herectví.