Kdo je to?
Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Šlitr?

Kdo to byl Jiří Šlitr? Stručný životopis

Jiří Šlitr byl herec, zpěvák, klavírista, skladatel a také výtvarník. Již při studiu na gymnáziu založil vlastní hudební skupinu. Byl absolventem práv, ale věnoval se výhradně umění. Vytvořil duo s Jiřím Suchým a společně složili i interpretovali řadu her a písní. Nejčastěji vystupovali ve vlastním divadle Semafor. Jako klavírista vystupoval v Laterně magice a působil i v kabaretech.
Jiří Šlitr je proslulý především svou tvorbou pro divadlo Semafor, kde skládat nejen hudbu a písně, ale i muzikály. V řadě filmů byl jak autorem, tak hercem.Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Jiří Šlitr

Národnost: česká
Datum narození: 15. února 1924
Místo narození: Zálesní Lhota u Jilemnice
Datum úmrtí: 26. prosince 1969

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiří Šlitr? s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Sitcom? Vzpomenete si na definici slova Úvěrový podvod? Znáte pojem Lordóza? Vzpomněli byste si na význam slova Libertarianismus?

Klíčová slova: odborný výraz, popis, formulace, význam pojmu, informace, wiki, kdo to je, heslo, etymologie, přesný význam, termín, pojem, původ slova, význam slova, vysvětlení, slovo

Pojem Jiří Šlitr je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Jiří Šlitr ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Šlitr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Jiří Šlitr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jiří Šlitr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šlitr například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Jiří Šlitr? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Šlitr? Kdo to byl Jiří Šlitr? Kdy se narodil Jiří Šlitr? Kde se narodil Jiří Šlitr? Kdy zemřel Jiří Šlitr? Jiří Šlitr je v sekci hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Šlitr třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šlitr i v jiné kategorii než je hudba.