Kdo je to?
Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Šlitr?

Kdo to byl Jiří Šlitr? Stručný životopis

Jiří Šlitr byl herec, zpěvák, klavírista, skladatel a také výtvarník. Již při studiu na gymnáziu založil vlastní hudební skupinu. Byl absolventem práv, ale věnoval se výhradně umění. Vytvořil duo s Jiřím Suchým a společně složili i interpretovali řadu her a písní. Nejčastěji vystupovali ve vlastním divadle Semafor. Jako klavírista vystupoval v Laterně magice a působil i v kabaretech.
Jiří Šlitr je proslulý především svou tvorbou pro divadlo Semafor, kde skládat nejen hudbu a písně, ale i muzikály. V řadě filmů byl jak autorem, tak hercem.Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Šlitr

Národnost: česká
Datum narození: 15. února 1924
Místo narození: Zálesní Lhota u Jilemnice
Datum úmrtí: 26. prosince 1969

Popis osobnosti Jiří Šlitr můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Číslovka? Víte co je Patio? Znáte pojem Totalita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Afekt?

Klíčová slova: slovo, formulace, termín, význam pojmu, přesný výraz, definice, wiki, kdo je Jiří Šlitr?, informace, původ slova, popis, odborný výraz, význam slova, Jiří Šlitr, vysvětlení, pojem

Pojem Jiří Šlitr je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Jiří Šlitr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jiří Šlitr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jiří Šlitr ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Jiří Šlitr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šlitr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Šlitr

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Šlitr? Kdo to byl Jiří Šlitr? Kdy se narodil Jiří Šlitr? Kde se narodil Jiří Šlitr? Kdy zemřel Jiří Šlitr? Jiří Šlitr se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Šlitr řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šlitr i v jiné kategorii než je hudba.