Kdo je to?
Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Šlitr?

Kdo to byl Jiří Šlitr? Stručný životopis

Jiří Šlitr byl herec, zpěvák, klavírista, skladatel a také výtvarník. Již při studiu na gymnáziu založil vlastní hudební skupinu. Byl absolventem práv, ale věnoval se výhradně umění. Vytvořil duo s Jiřím Suchým a společně složili i interpretovali řadu her a písní. Nejčastěji vystupovali ve vlastním divadle Semafor. Jako klavírista vystupoval v Laterně magice a působil i v kabaretech.
Jiří Šlitr je proslulý především svou tvorbou pro divadlo Semafor, kde skládat nejen hudbu a písně, ale i muzikály. V řadě filmů byl jak autorem, tak hercem.Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Jiří Šlitr

Národnost: česká
Datum narození: 15. února 1924
Místo narození: Zálesní Lhota u Jilemnice
Datum úmrtí: 26. prosince 1969

Tento text (Jiří Šlitr) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Sitcom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dysplazie? Znáte pojem Lordóza? Znáte termín Soft skills?

Klíčová slova: wiki, význam, přesný výraz, termín, formulace, vysvětlení, etymologie, heslo, popis, popis, Jiří Šlitr, přesný význam, co znamená, kdo je Jiří Šlitr?, lexikon, význam slova

Pojem Jiří Šlitr je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Jiří Šlitr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Jiří Šlitr na Google.cz

Vyhledat výraz Jiří Šlitr ve Wikislovníku

Vyhledat termín Jiří Šlitr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šlitr například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Šlitr

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jiří Šlitr? Kdo to byl Jiří Šlitr? Kdy se narodil Jiří Šlitr? Kde se narodil Jiří Šlitr? Kdy zemřel Jiří Šlitr? Jiří Šlitr je v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Jiří Šlitr dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šlitr i v jiné kategorii než je hudba.