Kdo je to?
Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Jiří Šlitr?

Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis, informace, biografie, hudba

Jiří Šlitr byl herec, zpěvák, klavírista, skladatel a také výtvarník. Již při studiu na gymnáziu založil vlastní hudební skupinu. Byl absolventem práv, ale věnoval se výhradně umění. Vytvořil duo s Jiřím Suchým a společně složili i interpretovali řadu her a písní. Nejčastěji vystupovali ve vlastním divadle Semafor. Jako klavírista vystupoval v Laterně magice a působil i v kabaretech.
Jiří Šlitr je proslulý především svou tvorbou pro divadlo Semafor, kde skládat nejen hudbu a písně, ale i muzikály. V řadě filmů byl jak autorem, tak hercem.Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Šlitr

Národnost: česká
Datum narození: 15. února 1924
Místo narození: Zálesní Lhota u Jilemnice
Datum úmrtí: 26. prosince 1969

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Šlitr sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Číslovka? Znáte pojem Prodloužení? Znáte pojem Archetyp? Vzpomenete si na definici slova All inclusive?

Klíčová slova: Jiří Šlitr, datum úmrtí, osobnosti, datum narození, vysvětlení, národnost, životopis, wiki, místo narození, život, hudba, kde se narodil Jiří Šlitr?, hudba, lexikon, Kdy zemřel Jiří Šlitr, kdo je Jiří Šlitr?

Pojem Jiří Šlitr je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Jiří Šlitr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Jiří Šlitr ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Jiří Šlitr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Jiří Šlitr v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Jiří Šlitr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šlitr například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Šlitr?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Jiří Šlitr? Kdy se narodil Jiří Šlitr? Kde se narodil Jiří Šlitr? Kdy zemřel Jiří Šlitr? Jiří Šlitr patří do kategorie Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Jiří Šlitr například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šlitr i v jiné kategorii než je hudba.