Kdo je to?
Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Šlitr?

Kdo to byl Jiří Šlitr? Stručný životopis

Jiří Šlitr byl herec, zpěvák, klavírista, skladatel a také výtvarník. Již při studiu na gymnáziu založil vlastní hudební skupinu. Byl absolventem práv, ale věnoval se výhradně umění. Vytvořil duo s Jiřím Suchým a společně složili i interpretovali řadu her a písní. Nejčastěji vystupovali ve vlastním divadle Semafor. Jako klavírista vystupoval v Laterně magice a působil i v kabaretech.
Jiří Šlitr je proslulý především svou tvorbou pro divadlo Semafor, kde skládat nejen hudbu a písně, ale i muzikály. V řadě filmů byl jak autorem, tak hercem.Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Jiří Šlitr

Národnost: česká
Datum narození: 15. února 1924
Místo narození: Zálesní Lhota u Jilemnice
Datum úmrtí: 26. prosince 1969

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Šlitr s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Sitcom? Pamatujete si definici pojmu Lesní školka? Znáte pojem Lordóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plutokracie?

Klíčová slova: popis, co znamená, původ slova, hudba, wiki, etymologie, Jiří Šlitr, slovo, heslo, termín, informace, pojem, synonymum, lexikon, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Jiří Šlitr je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jiří Šlitr zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Jiří Šlitr v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Jiří Šlitr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Šlitr ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Jiří Šlitr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šlitr například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Šlitr?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Šlitr? Kdo to byl Jiří Šlitr? Kdy se narodil Jiří Šlitr? Kde se narodil Jiří Šlitr? Kdy zemřel Jiří Šlitr? Jiří Šlitr patří do sekce hudba. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jiří Šlitr řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šlitr i v jiné kategorii než je hudba.