Kdo je to?
Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Šlitr?

Kdo to byl Jiří Šlitr? Stručný životopis

Jiří Šlitr byl herec, zpěvák, klavírista, skladatel a také výtvarník. Již při studiu na gymnáziu založil vlastní hudební skupinu. Byl absolventem práv, ale věnoval se výhradně umění. Vytvořil duo s Jiřím Suchým a společně složili i interpretovali řadu her a písní. Nejčastěji vystupovali ve vlastním divadle Semafor. Jako klavírista vystupoval v Laterně magice a působil i v kabaretech.
Jiří Šlitr je proslulý především svou tvorbou pro divadlo Semafor, kde skládat nejen hudbu a písně, ale i muzikály. V řadě filmů byl jak autorem, tak hercem.Kdo byl Jiří Šlitr? Životopis Jiří Šlitr, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Jiří Šlitr

Národnost: česká
Datum narození: 15. února 1924
Místo narození: Zálesní Lhota u Jilemnice
Datum úmrtí: 26. prosince 1969

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Šlitr? Pak se podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kostní dřeň? Znáte termín HTTPs? Znáte pojem Router? Víte, co je to Klížka?

Klíčová slova: synonymum, co znamená, informace, přesný význam, odborný výraz, lexikon, co je to Jiří Šlitr?, termín, původ slova, wiki, etymologie, formulace, slovo, popis, definice, kdo to je

Pojem Jiří Šlitr je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Jiří Šlitr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Jiří Šlitr ve Wikislovníku

Hledat výraz Jiří Šlitr ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jiří Šlitr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šlitr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Šlitr?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Šlitr? Kdo to byl Jiří Šlitr? Kdy se narodil Jiří Šlitr? Kde se narodil Jiří Šlitr? Kdy zemřel Jiří Šlitr? Jiří Šlitr je v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Šlitr například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šlitr i v jiné kategorii než je hudba.