Kdo je to?
Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baron Prášil? Lidé, fikce

Kdo je to Baron Prášil?

Jaký je význam slova Baron Prášil? Co to znamená?

Baron Prášil je postavou knihy německého spisovatele Gottfrieda Augusta Bürgera. Baron Prášil v knize vypráví o svých neuvěřitelných dobrodružstvích, které zažil na svých cestách. Jedná se o zjevné výmysly, které však v jeho podání vypadají jako skutečně reálné.
Tato fiktivní postava má svůj předobraz ve vojákovi a cestovateli Karlu Fridrichovi von Münchhausen, který žil v 18. století a proslul vymyšlenými a extrémně nerealistickými historkami o svých dobrodružstvích. Dokonce se po něm jmenuje psychická porucha - Münchhausenův syndrom.
V roce 1962 vznikl o baronu Prášilovi film v režii Karla Zemana.
Pokud o někom řekneme, že je to baron Prášil, pak ho označujeme za nedůvěryhodnou osobu, jejíž výroky je nutno brát s rezervou.Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baron Prášil? Lidé, fikce

Zaujalo vás slovo, termín Baron Prášil? Potom se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Nostrifikace? Víte, co je to Šoufek? Vzpomenete si na definici slova Trichomoniáza? Rozumíte pojmu Quo vadis?

Klíčová slova: fikce, slovo, původ slova, formulace, informace, Baron Prášil, synonymum, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, lexikon, termín, heslo, wiki, etymologie, Baron Prášil

Pojem Baron Prášil je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Baron Prášil

Vyhledat termín Baron Prášil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Baron Prášil na Google.cz

Vyhledat heslo Baron Prášil na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Baron Prášil na Youtube

Vyhledat slovo Baron Prášil ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Baron Prášil například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Baron Prášil, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Baron Prášil? Definice pojmu Baron Prášil patří do sekce Fikce

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat výraz, text, termín, pojem řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Baron Prášil hledat i v jiných kategoriích (než fikce).