Kdo je to?
Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baron Prášil? Lidé, fikce

Kdo je to Baron Prášil?

Co znamená a jaký je význam slova Baron Prášil?

Baron Prášil je postavou knihy německého spisovatele Gottfrieda Augusta Bürgera. Baron Prášil v knize vypráví o svých neuvěřitelných dobrodružstvích, které zažil na svých cestách. Jedná se o zjevné výmysly, které však v jeho podání vypadají jako skutečně reálné.
Tato fiktivní postava má svůj předobraz ve vojákovi a cestovateli Karlu Fridrichovi von Münchhausen, který žil v 18. století a proslul vymyšlenými a extrémně nerealistickými historkami o svých dobrodružstvích. Dokonce se po něm jmenuje psychická porucha - Münchhausenův syndrom.
V roce 1962 vznikl o baronu Prášilovi film v režii Karla Zemana.
Pokud o někom řekneme, že je to baron Prášil, pak ho označujeme za nedůvěryhodnou osobu, jejíž výroky je nutno brát s rezervou.Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baron Prášil? Lidé, fikce

Text s definicí výrazu Baron Prášil doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Nostrifikace? Víte co je Rychlost světla? Vzpomenete si na definici slova Alternátor? Vzpomněli byste si co označuje výraz Autorizační kód?

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, popis, pojem, Baron Prášil, fikce, slovo, lexikon, co znamená, fikce, význam slova, Baron Prášil, vysvětlení, definice, původ slova, význam

Pojem Baron Prášil je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Baron Prášil ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Baron Prášil na Google.cz

Hledat videa s názvem Baron Prášil na Youtube

Vyhledat pojem Baron Prášil ve Wikipedii

Hledat termín Baron Prášil ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Baron Prášil například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Baron Prášil

Nyní již víte Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Baron Prášil? Definice pojmu Baron Prášil se nachází v sekci Fikce

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat informace pojem, definici, text, výraz třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fikce.