Kdo je to?
Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baron Prášil? Lidé, fikce

Baron Prášil

Jaký je význam slova Baron Prášil? Co to znamená?

Baron Prášil je postavou knihy německého spisovatele Gottfrieda Augusta Bürgera. Baron Prášil v knize vypráví o svých neuvěřitelných dobrodružstvích, které zažil na svých cestách. Jedná se o zjevné výmysly, které však v jeho podání vypadají jako skutečně reálné.
Tato fiktivní postava má svůj předobraz ve vojákovi a cestovateli Karlu Fridrichovi von Münchhausen, který žil v 18. století a proslul vymyšlenými a extrémně nerealistickými historkami o svých dobrodružstvích. Dokonce se po něm jmenuje psychická porucha - Münchhausenův syndrom.
V roce 1962 vznikl o baronu Prášilovi film v režii Karla Zemana.
Pokud o někom řekneme, že je to baron Prášil, pak ho označujeme za nedůvěryhodnou osobu, jejíž výroky je nutno brát s rezervou.Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baron Prášil? Lidé, fikce

Sdílejte text pojmu Baron Prášil s ostatnímina svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Prezenční studium? Znáte pojem Patologie? Vzpomenete si na definici slova Cui bono? Vzpomenete si na definici slova Kvartál?

Klíčová slova: co znamená, Baron Prášil, původ slova, wiki, synonymum, heslo, formulace, etymologie, význam, informace, definice, přesný výraz, slovo, přesný výraz, pojem, Baron Prášil

Pojem Baron Prášil je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Baron Prášil v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baron Prášil ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Baron Prášil ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Baron Prášil ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Baron Prášil ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Baron Prášil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Baron Prášil například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Baron Prášil, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Baron Prášil? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Baron Prášil? Definice pojmu Baron Prášil se nachází v kategorii Fikce

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste hledat informace výraz, slovo, definici, termín řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Baron Prášil v jiné sekci než fikce.