Kdo je to?
Kdo je Petra Hřebíčková? Životopis Petra Hřebíčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Petra Hřebíčková?

Kdo je Petra Hřebíčková? Životopis, informace, biografie, herectví

Petra Hřebíčková je česká filmová a divadelní herečka. Hřebíčková se narodila v Hodoníně. Chodila zde na místní Obchodní akademii, kterou završila maturitní zkouškou. Po střední škole se přihlásila na brněnskou JAMU, kde byla následně přijata na obor činoherní herectví. Po dokončení JAMU působila v letech 2002-03 v brněnském divadle Polárka a také občas hostovala v pražském Činoherním klubu a v Divadle ABC. Roku 2003 přešla do hereckého souboru Městského divadla Zlín, kde působila až do roku 2009. Za role ve hrách Figarova svatba a Maryša byla nominována na Cenu Thálie. Cenu získala v roce 2009 za hlavní roli ve hře Maryša. Po šestiletém působení ve Zlíně se Hřebíčková přestěhovala do Prahy, kde je k vidění v Divadle Na Fidlovačce nebo ve Státní opeře Národního divadla.
Ve filmu debutovala snímkem Dřevěná Marika (2000). Větší úspěch znamenal film Obsluhoval jsem anglického krále (2006) a další filmy jako Kawasakiho růže (2009), Muži v naději (2011), Chameleon (2013), Intimity (2014), Bezva ženská na krku (2016), Všechno nebo nic (2017), Přes prsty (2019), Štěstí je krásná věc, Příliš osobní známost (2020), Matky, Zbožňovaný nebo Prvok, Šampon, Tečka a Karel (2021).
Hřebíčková si zahrála také v českých seriálech Kriminálka Anděl, Ulice, 4teens (2011), Helena (2012-13 a 2018), Nevinné lži (2013), Svatby v Benátkách (2014-15), Případy 1. Oddělení (2014), Přístav (2015-16), Rédl (2018).
Jako dabér propůjčila svůj hlas v počítačové hře Mafia II.Kdo je Petra Hřebíčková? Životopis Petra Hřebíčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Petra Hřebíčková

Národnost: česká
Datum narození: 20. 9. 1979
Místo narození: Hodonín, Československo

Tento text (Petra Hřebíčková) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Omluvný list? Víte co je Mravnost? Rozumíte pojmu Veletucet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Google?

Klíčová slova: herectví, herectví, vysvětlení, místo narození, kdy se narodila Petra Hřebíčková?, lexikon, osobnost, wiki, životopis, zajímavosti, Petra Hřebíčková, popis, wikipedie, narození, Petra Hřebíčková, informace

Pojem Petra Hřebíčková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Petra Hřebíčková lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Petra Hřebíčková ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Petra Hřebíčková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Petra Hřebíčková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Petra Hřebíčková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Petra Hřebíčková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Hřebíčková například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Petra Hřebíčková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Petra Hřebíčková? Kdy se narodila Petra Hřebíčková? Kde se narodila Petra Hřebíčková? Petra Hřebíčková je v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Petra Hřebíčková třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Hřebíčková i v jiné kategorii než je herectví.