Kdo je to?
Kdo je Petra Hřebíčková? Životopis Petra Hřebíčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Petra Hřebíčková

Kdo je Petra Hřebíčková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petra Hřebíčková je česká filmová a divadelní herečka. Hřebíčková se narodila v Hodoníně. Chodila zde na místní Obchodní akademii, kterou završila maturitní zkouškou. Po střední škole se přihlásila na brněnskou JAMU, kde byla následně přijata na obor činoherní herectví. Po dokončení JAMU působila v letech 2002-03 v brněnském divadle Polárka a také občas hostovala v pražském Činoherním klubu a v Divadle ABC. Roku 2003 přešla do hereckého souboru Městského divadla Zlín, kde působila až do roku 2009. Za role ve hrách Figarova svatba a Maryša byla nominována na Cenu Thálie. Cenu získala v roce 2009 za hlavní roli ve hře Maryša. Po šestiletém působení ve Zlíně se Hřebíčková přestěhovala do Prahy, kde je k vidění v Divadle Na Fidlovačce nebo ve Státní opeře Národního divadla.
Ve filmu debutovala snímkem Dřevěná Marika (2000). Větší úspěch znamenal film Obsluhoval jsem anglického krále (2006) a další filmy jako Kawasakiho růže (2009), Muži v naději (2011), Chameleon (2013), Intimity (2014), Bezva ženská na krku (2016), Všechno nebo nic (2017), Přes prsty (2019), Štěstí je krásná věc, Příliš osobní známost (2020), Matky, Zbožňovaný nebo Prvok, Šampon, Tečka a Karel (2021).
Hřebíčková si zahrála také v českých seriálech Kriminálka Anděl, Ulice, 4teens (2011), Helena (2012-13 a 2018), Nevinné lži (2013), Svatby v Benátkách (2014-15), Případy 1. Oddělení (2014), Přístav (2015-16), Rédl (2018).
Jako dabér propůjčila svůj hlas v počítačové hře Mafia II.Kdo je Petra Hřebíčková? Životopis Petra Hřebíčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Petra Hřebíčková

Národnost: česká
Datum narození: 20. 9. 1979
Místo narození: Hodonín, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petra Hřebíčková sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Hokejbal? Pamatujete si definici pojmu Generace Z? Rozumíte pojmu Bod mrazu? Vzpomněli byste si co znamená slovo Elastan?

Klíčová slova: zajímavosti, biografie, narození, osobnosti, informace, životopis, kdo je Petra Hřebíčková?, místo narození, osobnost, wiki, wikipedie, lexikon, herectví, datum narození, kdy se narodila Petra Hřebíčková?, národnost

Pojem Petra Hřebíčková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Petra Hřebíčková zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Petra Hřebíčková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Petra Hřebíčková ve Wikislovníku

Zkusit najít Petra Hřebíčková ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Petra Hřebíčková na Google obrázcích

Zkusit najít termín Petra Hřebíčková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Hřebíčková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petra Hřebíčková

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Petra Hřebíčková? Kdy se narodila Petra Hřebíčková? Kde se narodila Petra Hřebíčková? Petra Hřebíčková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, bruneta kudrny, petra Hřebíčková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Petra Hřebíčková např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Hřebíčková i v jiné kategorii než je herectví.