Kdo je to?
Kdo je to, byl Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sedlák? Lidé, profese

Kdo je to Sedlák?

Co znamená a jaký je význam slova Sedlák?

Sedlák je označení pro druh zemědělce. Dnes se toto označení již příliš nevyužívá, ale jednalo se majetnějšího zemědělce, který měl obytný dům a hospodářství – statek. Sedlák býval ve vsi největším hospodářem, další majitelé půdy měli jiná označení – například malorolníci, baráčníci, chalupníci a další.
Jako oficiální označení začala slovo sedlák používat vrchnost při vytváření různých nařízení a oznámení, řádů, ve kterých se nařizovala pravidla pro daná panství. Sedlák svůj statek řídil, nařizoval, co a kdy se bude dělat, a snažil se, aby jeho hospodářství dosahovalo co nejlepších výsledků a vysokých výnosů. Byl to zkušený hospodář, který měl úctu sousedů i podřízených a byl spjat s tradičním chodem vesnice.Kdo je to, byl Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sedlák? Lidé, profese

Definici slova Sedlák můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Ricotta? Znáte definici termínu Šoulet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Schengenský prostor? Pamatujete si definici pojmu Nevědomí?

Klíčová slova: popis, co znamená, přesný význam, etymologie, kdo to je, význam, heslo, odborný výraz, wiki, termín, vysvětlení, Sedlák, pojem, informace, formulace, význam slova

Pojem Sedlák je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Sedlák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Sedlák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Sedlák ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Sedlák ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sedlák například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sedlák

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Sedlák? Kdo to byl Sedlák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sedlák? Definice pojmu Sedlák patří do sekce profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít pojem, výraz, termín, heslo kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než profese.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.