Kdo je to?
Kdo je to Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sedlák? Lidé, profese

Sedlák

Jaký je význam slova Sedlák? Co to znamená?

Sedlák je označení pro druh zemědělce. Dnes se toto označení již příliš nevyužívá, ale jednalo se majetnějšího zemědělce, který měl obytný dům a hospodářství – statek. Sedlák býval ve vsi největším hospodářem, další majitelé půdy měli jiná označení – například malorolníci, baráčníci, chalupníci a další.
Jako oficiální označení začala slovo sedlák používat vrchnost při vytváření různých nařízení a oznámení, řádů, ve kterých se nařizovala pravidla pro daná panství. Sedlák svůj statek řídil, nařizoval, co a kdy se bude dělat, a snažil se, aby jeho hospodářství dosahovalo co nejlepších výsledků a vysokých výnosů. Byl to zkušený hospodář, který měl úctu sousedů i podřízených a byl spjat s tradičním chodem vesnice.Kdo je to Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sedlák? Lidé, profese

Zaujalo vás slovo, termín Sedlák? Potom se podělte s ostatnímina Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Normostrana? Víte co je Carnitin? Vzpomněli byste si co označuje výraz Korelace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jiná stavba?

Klíčová slova: profese, Sedlák, přesný výraz, význam pojmu, význam, formulace, přesný význam, termín, lexikon, profese, Sedlák, slovo, co znamená, heslo, wikipedie, etymologie

Pojem Sedlák je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Sedlák ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Sedlák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Sedlák ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Sedlák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Sedlák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sedlák například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Sedlák? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Sedlák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sedlák? Definice pojmu Sedlák se nachází v kategorii Profese

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se též vyhledat informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Sedlák i v jiné kategorii než je sekce profese.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.