Kdo je to?
Kdo je to Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sedlák? Lidé, profese

Kdo je to Sedlák?

Co znamená a jaký je význam slova Sedlák?

Sedlák je označení pro druh zemědělce. Dnes se toto označení již příliš nevyužívá, ale jednalo se majetnějšího zemědělce, který měl obytný dům a hospodářství – statek. Sedlák býval ve vsi největším hospodářem, další majitelé půdy měli jiná označení – například malorolníci, baráčníci, chalupníci a další.
Jako oficiální označení začala slovo sedlák používat vrchnost při vytváření různých nařízení a oznámení, řádů, ve kterých se nařizovala pravidla pro daná panství. Sedlák svůj statek řídil, nařizoval, co a kdy se bude dělat, a snažil se, aby jeho hospodářství dosahovalo co nejlepších výsledků a vysokých výnosů. Byl to zkušený hospodář, který měl úctu sousedů i podřízených a byl spjat s tradičním chodem vesnice.Kdo je to Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sedlák? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Sedlák? s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Parafín? Pamatujete si definici pojmu Revoluce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Grant? Vzpomněli byste si co znamená slovo Molitan?

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, synonymum, původ slova, přesný výraz, pojem, význam, etymologie, význam slova, lexikon, Sedlák, profese, termín, Sedlák, informace, wiki

Pojem Sedlák je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Sedlák ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Sedlák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Sedlák ve Wikipedii

Hledat výraz Sedlák na Google obrázcích

Hledat termín Sedlák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Sedlák například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Sedlák? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Sedlák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sedlák? Definice pojmu Sedlák je v kategorii Profese

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Sedlák i v jiné části webu než je kategorie profese.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.