Kdo je to?
Kdo je Jaroslava Obermaierová? Životopis Jaroslava Obermaierová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jaroslava Obermaierová?

Kdo je Jaroslava Obermaierová? Životopis, informace, biografie, herectví

Jaroslava Obermaierová je česká herečka.
Začínala v baletu, nicméně posléze vystudovala DAMU a vydala se na hereckou dráhu.
Na divadelních prknech působila zpočátku v Kladně, poté přešla do Divadla E.F. Buriana. Po roce 1989 působila na různých divadelních scénách a také často vyrážela na zájezdová představení.
V 60. a 70. letech se objevila v řadě proslulých snímků - namátkou Žert (1968), Kladivo na čarodějnice (1969), Radúz a Mahulena (1970), Babička (1971) nebo Což takhle dát si špěnát (1977).
V 80. letech ji diváci mohli často vídat v pohádkách - například Čertovy kameny (1982), Rumburak (1984), Blankytná pohádka (1986).
Po roce 2000 začalo filmových rolí ubývat, přesto můžeme z tohoto období zmínit například válečný romantický snímek Vůně vanilky (2001) nebo úspěné drama Bastardi (2010). V povědomí televizních diváků však zůstala především díky nekonečnému nováckému seriálu Ulice, kde se stala představitelkou Vilmy Nyklové.
Jaroslava Obermaierová se také často uplatňuje v dabingu, mimojiné jako český hlas herečky Whoopi Goldbergové.Kdo je Jaroslava Obermaierová? Životopis Jaroslava Obermaierová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jaroslava Obermaierová

Národnost: česká
Datum narození: 10. dubna 1946
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jaroslava Obermaierová sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Dvojzubák? Znáte pojem Kontuze? Znáte definici termínu Back office? Vzpomenete si na definici slova Ledek?

Klíčová slova: wikipedie, život, informace, osobnosti, lexikon, Jaroslava Obermaierová, datum narození, narození, místo narození, národnost, vysvětlení, popis, biografie, wiki, herectví, kdo je Jaroslava Obermaierová?

Pojem Jaroslava Obermaierová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Jaroslava Obermaierová hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Jaroslava Obermaierová na Google.cz

Hledat videa s názvem Jaroslava Obermaierová na Youtube

Najít slovo Jaroslava Obermaierová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jaroslava Obermaierová ve Wikipedii

Vyhledat slovo Jaroslava Obermaierová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslava Obermaierová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Jaroslava Obermaierová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jaroslava Obermaierová? Kdy se narodila Jaroslava Obermaierová? Kde se narodila Jaroslava Obermaierová? Jaroslava Obermaierová patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jaroslava Obermaierová dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslava Obermaierová i v jiné kategorii než je herectví.