Kdo je to?
Kdo je Jaroslava Obermaierová? Životopis Jaroslava Obermaierová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jaroslava Obermaierová

Kdo je Jaroslava Obermaierová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaroslava Obermaierová je česká herečka.
Začínala v baletu, nicméně posléze vystudovala DAMU a vydala se na hereckou dráhu.
Na divadelních prknech působila zpočátku v Kladně, poté přešla do Divadla E.F. Buriana. Po roce 1989 působila na různých divadelních scénách a také často vyrážela na zájezdová představení.
V 60. a 70. letech se objevila v řadě proslulých snímků - namátkou Žert (1968), Kladivo na čarodějnice (1969), Radúz a Mahulena (1970), Babička (1971) nebo Což takhle dát si špěnát (1977).
V 80. letech ji diváci mohli často vídat v pohádkách - například Čertovy kameny (1982), Rumburak (1984), Blankytná pohádka (1986).
Po roce 2000 začalo filmových rolí ubývat, přesto můžeme z tohoto období zmínit například válečný romantický snímek Vůně vanilky (2001) nebo úspěné drama Bastardi (2010). V povědomí televizních diváků však zůstala především díky nekonečnému nováckému seriálu Ulice, kde se stala představitelkou Vilmy Nyklové.
Jaroslava Obermaierová se také často uplatňuje v dabingu, mimojiné jako český hlas herečky Whoopi Goldbergové.Kdo je Jaroslava Obermaierová? Životopis Jaroslava Obermaierová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jaroslava Obermaierová

Národnost: česká
Datum narození: 10. dubna 1946
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jaroslava Obermaierová můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Kyselica? Pamatujete si definici pojmu Cicer? Znáte definici termínu Koňak? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přístavek?

Klíčová slova: kdy se narodila Jaroslava Obermaierová?, Jaroslava Obermaierová, kde se narodila Jaroslava Obermaierová?, biografie, životopis, Jaroslava Obermaierová, zajímavosti, herectví, vysvětlení, lexikon, wikipedie, narození, osobnost, wiki, život, datum narození

Pojem Jaroslava Obermaierová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Jaroslava Obermaierová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Jaroslava Obermaierová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Jaroslava Obermaierová na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Jaroslava Obermaierová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Jaroslava Obermaierová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslava Obermaierová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslava Obermaierová?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Jaroslava Obermaierová? Kdy se narodila Jaroslava Obermaierová? Kde se narodila Jaroslava Obermaierová? Jaroslava Obermaierová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, krasavice zrzka, jaroslava Obermaierová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Jaroslava Obermaierová řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslava Obermaierová i v jiné kategorii než je herectví.