Kdo je to?
Kdo je to Jaroslava Obermaierová? Životopis Jaroslava Obermaierová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jaroslava Obermaierová?

Kdo je to Jaroslava Obermaierová? Stručný životopis

Jaroslava Obermaierová je česká herečka.
Začínala v baletu, nicméně posléze vystudovala DAMU a vydala se na hereckou dráhu.
Na divadelních prknech působila zpočátku v Kladně, poté přešla do Divadla E.F. Buriana. Po roce 1989 působila na různých divadelních scénách a také často vyrážela na zájezdová představení.
V 60. a 70. letech se objevila v řadě proslulých snímků - namátkou Žert (1968), Kladivo na čarodějnice (1969), Radúz a Mahulena (1970), Babička (1971) nebo Což takhle dát si špěnát (1977).
V 80. letech ji diváci mohli často vídat v pohádkách - například Čertovy kameny (1982), Rumburak (1984), Blankytná pohádka (1986).
Po roce 2000 začalo filmových rolí ubývat, přesto můžeme z tohoto období zmínit například válečný romantický snímek Vůně vanilky (2001) nebo úspěné drama Bastardi (2010). V povědomí televizních diváků však zůstala především díky nekonečnému nováckému seriálu Ulice, kde se stala představitelkou Vilmy Nyklové.
Jaroslava Obermaierová se také často uplatňuje v dabingu, mimojiné jako český hlas herečky Whoopi Goldbergové.Základní informace o osobě Jaroslava Obermaierová

Národnost: česká
Datum narození: 10. dubna 1946
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jaroslava Obermaierová? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Laminární box? Znáte pojem CWG? Znáte definici termínu OEM? Vzpomenete si na definici slova Mungo fazole?

Klíčová slova: popis, kdo je Jaroslava Obermaierová?, význam, Jaroslava Obermaierová, formulace, synonymum, co je to Jaroslava Obermaierová?, význam slova, odborný výraz, informace, wiki, definice, co znamená, vysvětlení, pojem, slovo

Pojem Jaroslava Obermaierová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jaroslava Obermaierová

Hledat videa s názvem Jaroslava Obermaierová na Youtube

Hledat frázi Jaroslava Obermaierová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Jaroslava Obermaierová ve Wikipedii

Vyhledat slovo Jaroslava Obermaierová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslava Obermaierová například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslava Obermaierová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jaroslava Obermaierová? Kdo to byl Jaroslava Obermaierová? Kdy se narodil Jaroslava Obermaierová? Kde se narodil Jaroslava Obermaierová? Jaroslava Obermaierová je v kategorii herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jaroslava Obermaierová řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslava Obermaierová i v jiné kategorii než je herectví.