Kdo je to?
Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Alfred Rosenberg?

Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis, informace, biografie, zločin

Alfred Ernst Rosenberg byl považován za jednoho z nejvlivnějších postav nacistické strany NSDAP. Rosenberg se narodil v estonském hlavním městě Tallinn, který v té době byl součástí ruského císařství. Jeho otec byl obchodníkem právě z Estonska a matka pocházela z Francie. Rosenberg tedy nebyl čistý Němec, ale pravděpodobně měl i židovské předky. Po střední škole se přihlásil do lotyšské Rigy na technický institut. Poté se přesunul do Moskvy, kde studoval architekturu. Po úspěšných závěrečných zkouškách roku 1918 utekl z Moskvy do Paříže kvůli Velké Říjnové revoluci. Architektuře se poté v životě nijak nevěnoval.
Z Paříže se po chvíli přesunul do bavorského Mnichova. Díky jeho kontaktům s ruskými uprchlíky (anti-bolševiky) zjišťoval více informací o příčině Velké Říjnové revoluce. Podle jeho slov se jednalo o židovské spiknutí. V roce 1921 napsal knihu Zločiny svobodných zednářů, kde se zaobíral myšlenkami o židovsko-zednářském spiknutí. Záhy na to se Rosenberg připojil k okultnímu spolku Thule (Thule-Gesellschaft), jejíž myšlenky se později objevily také v nacistické ideologii (symbol svastiky).
Rosenberg také psal pro německý časopis Auf gut Deutsch a díky spisovateli Dietrichu Eckartovi poznal v roce 1919 Adolfa Hitlera. Následně se připojil k NSDAP. Zúčastnil se také Pivního puče (1923), ale nikdy za to nebyl stíhán. Později jej Hitler jmenoval hlavním redaktorem stranického deníku.
Rosenberg založil jednu z prvních nacistických organizací s názvem Kampfbund für Deutsche Kultur (1929). Měli za cíl podpořit árijské umělce a zcela zrušit negermánské umění v Německu. Vydávali různé brožury, ve kterých se objevovaly recenze proti židovským umělcům. Dále se zapříčinili o zastrašování židovského obyvatelstva nebo přerušování různých židovských akcí ve městech.
V roce 1930 vyšlo jeho sedmisetstránkové dílo Mýtus 20. století (Der Mythus des 20. Jahrhunderts), které dalo základ nacistickému učení. Historie zde byla popsána zejména z hlediska souboje mezi rasami. Vydalo se ho celkem na milión kopií.
Adolf Hitler jmenoval Rosenberga hlavním školitelem ideologie, názorů a výchovy v NSDAP (1934).
Roku 1940 se stal zakladatelem organizace Einsatzstab Reichleiter Rosenberg, která spravovala získaný židovský majetek z okupovaných zemí.
O rok později se stal Rosenberg správcem a ministrem východoevropských okupovaných území (1941).
Ihned po válce byl zajat, vyslýchán a v Norimberském procesu shledán vinným. Byl odsouzen k smrti za válečné zločiny a zločinům proti lidskosti a dne 16. 10. 1946 popraven. V den smrti měl Rosenberg 53 let.Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Alfred Rosenberg

Národnost: německá
Datum narození: 12. 1. 1893
Místo narození: Tallinn, Estonsko
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alfred Rosenberg? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Hladítko? Znáte definici termínu Regrese? Vzpomněli byste si na význam slova Pixabay? Pamatujete si definici pojmu Dialog?

Klíčová slova: biografie, zločin, národnost, lexikon, národnost, narození, Alfred Rosenberg, osobnost, Alfred Rosenberg, zločin, vysvětlení, datum narození, wiki, Kdy zemřel Alfred Rosenberg, místo narození, popis

Pojem Alfred Rosenberg je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Alfred Rosenberg ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Alfred Rosenberg ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Alfred Rosenberg ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Alfred Rosenberg na Google.cz

Najít výraz Alfred Rosenberg ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Rosenberg například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Alfred Rosenberg?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Alfred Rosenberg? Kdy se narodil Alfred Rosenberg? Kde se narodil Alfred Rosenberg? Kdy zemřel Alfred Rosenberg? Alfred Rosenberg patří do sekce Zločin

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Alfred Rosenberg dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Rosenberg i v jiné kategorii než je zločin.