Kdo je to?
Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Alfred Rosenberg?

Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis, informace, biografie, zločin

Alfred Ernst Rosenberg byl považován za jednoho z nejvlivnějších postav nacistické strany NSDAP. Rosenberg se narodil v estonském hlavním městě Tallinn, který v té době byl součástí ruského císařství. Jeho otec byl obchodníkem právě z Estonska a matka pocházela z Francie. Rosenberg tedy nebyl čistý Němec, ale pravděpodobně měl i židovské předky. Po střední škole se přihlásil do lotyšské Rigy na technický institut. Poté se přesunul do Moskvy, kde studoval architekturu. Po úspěšných závěrečných zkouškách roku 1918 utekl z Moskvy do Paříže kvůli Velké Říjnové revoluci. Architektuře se poté v životě nijak nevěnoval.
Z Paříže se po chvíli přesunul do bavorského Mnichova. Díky jeho kontaktům s ruskými uprchlíky (anti-bolševiky) zjišťoval více informací o příčině Velké Říjnové revoluce. Podle jeho slov se jednalo o židovské spiknutí. V roce 1921 napsal knihu Zločiny svobodných zednářů, kde se zaobíral myšlenkami o židovsko-zednářském spiknutí. Záhy na to se Rosenberg připojil k okultnímu spolku Thule (Thule-Gesellschaft), jejíž myšlenky se později objevily také v nacistické ideologii (symbol svastiky).
Rosenberg také psal pro německý časopis Auf gut Deutsch a díky spisovateli Dietrichu Eckartovi poznal v roce 1919 Adolfa Hitlera. Následně se připojil k NSDAP. Zúčastnil se také Pivního puče (1923), ale nikdy za to nebyl stíhán. Později jej Hitler jmenoval hlavním redaktorem stranického deníku.
Rosenberg založil jednu z prvních nacistických organizací s názvem Kampfbund für Deutsche Kultur (1929). Měli za cíl podpořit árijské umělce a zcela zrušit negermánské umění v Německu. Vydávali různé brožury, ve kterých se objevovaly recenze proti židovským umělcům. Dále se zapříčinili o zastrašování židovského obyvatelstva nebo přerušování různých židovských akcí ve městech.
V roce 1930 vyšlo jeho sedmisetstránkové dílo Mýtus 20. století (Der Mythus des 20. Jahrhunderts), které dalo základ nacistickému učení. Historie zde byla popsána zejména z hlediska souboje mezi rasami. Vydalo se ho celkem na milión kopií.
Adolf Hitler jmenoval Rosenberga hlavním školitelem ideologie, názorů a výchovy v NSDAP (1934).
Roku 1940 se stal zakladatelem organizace Einsatzstab Reichleiter Rosenberg, která spravovala získaný židovský majetek z okupovaných zemí.
O rok později se stal Rosenberg správcem a ministrem východoevropských okupovaných území (1941).
Ihned po válce byl zajat, vyslýchán a v Norimberském procesu shledán vinným. Byl odsouzen k smrti za válečné zločiny a zločinům proti lidskosti a dne 16. 10. 1946 popraven. V den smrti měl Rosenberg 53 let.Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Alfred Rosenberg

Národnost: německá
Datum narození: 12. 1. 1893
Místo narození: Tallinn, Estonsko
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Sdílejte tuto stránku s osobností Alfred Rosenberg s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Hladítko? Znáte termín Zelená karta? Vzpomněli byste si na význam slova Věta jednoduchá? Víte, co je to Varšavská smlouva?

Klíčová slova: narození, národnost, Alfred Rosenberg, Kdy zemřel Alfred Rosenberg, Alfred Rosenberg, nežijící, kde se narodil Alfred Rosenberg?, kdy se narodil Alfred Rosenberg?, lexikon, osobnost, vysvětlení, popis, wikipedie, místo narození, wiki, biografie

Pojem Alfred Rosenberg je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Alfred Rosenberg hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Alfred Rosenberg ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Alfred Rosenberg ve Wikipedii

Hledat pojem Alfred Rosenberg ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Alfred Rosenberg ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Alfred Rosenberg na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Rosenberg například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Alfred Rosenberg? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Alfred Rosenberg? Kdy se narodil Alfred Rosenberg? Kde se narodil Alfred Rosenberg? Kdy zemřel Alfred Rosenberg? Alfred Rosenberg se nachází v kategorii Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alfred Rosenberg kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Rosenberg i v jiné kategorii než je zločin.