Kdo je to?
Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Alfred Rosenberg?

Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis, informace, biografie, zločin

Alfred Ernst Rosenberg byl považován za jednoho z nejvlivnějších postav nacistické strany NSDAP. Rosenberg se narodil v estonském hlavním městě Tallinn, který v té době byl součástí ruského císařství. Jeho otec byl obchodníkem právě z Estonska a matka pocházela z Francie. Rosenberg tedy nebyl čistý Němec, ale pravděpodobně měl i židovské předky. Po střední škole se přihlásil do lotyšské Rigy na technický institut. Poté se přesunul do Moskvy, kde studoval architekturu. Po úspěšných závěrečných zkouškách roku 1918 utekl z Moskvy do Paříže kvůli Velké Říjnové revoluci. Architektuře se poté v životě nijak nevěnoval.
Z Paříže se po chvíli přesunul do bavorského Mnichova. Díky jeho kontaktům s ruskými uprchlíky (anti-bolševiky) zjišťoval více informací o příčině Velké Říjnové revoluce. Podle jeho slov se jednalo o židovské spiknutí. V roce 1921 napsal knihu Zločiny svobodných zednářů, kde se zaobíral myšlenkami o židovsko-zednářském spiknutí. Záhy na to se Rosenberg připojil k okultnímu spolku Thule (Thule-Gesellschaft), jejíž myšlenky se později objevily také v nacistické ideologii (symbol svastiky).
Rosenberg také psal pro německý časopis Auf gut Deutsch a díky spisovateli Dietrichu Eckartovi poznal v roce 1919 Adolfa Hitlera. Následně se připojil k NSDAP. Zúčastnil se také Pivního puče (1923), ale nikdy za to nebyl stíhán. Později jej Hitler jmenoval hlavním redaktorem stranického deníku.
Rosenberg založil jednu z prvních nacistických organizací s názvem Kampfbund für Deutsche Kultur (1929). Měli za cíl podpořit árijské umělce a zcela zrušit negermánské umění v Německu. Vydávali různé brožury, ve kterých se objevovaly recenze proti židovským umělcům. Dále se zapříčinili o zastrašování židovského obyvatelstva nebo přerušování různých židovských akcí ve městech.
V roce 1930 vyšlo jeho sedmisetstránkové dílo Mýtus 20. století (Der Mythus des 20. Jahrhunderts), které dalo základ nacistickému učení. Historie zde byla popsána zejména z hlediska souboje mezi rasami. Vydalo se ho celkem na milión kopií.
Adolf Hitler jmenoval Rosenberga hlavním školitelem ideologie, názorů a výchovy v NSDAP (1934).
Roku 1940 se stal zakladatelem organizace Einsatzstab Reichleiter Rosenberg, která spravovala získaný židovský majetek z okupovaných zemí.
O rok později se stal Rosenberg správcem a ministrem východoevropských okupovaných území (1941).
Ihned po válce byl zajat, vyslýchán a v Norimberském procesu shledán vinným. Byl odsouzen k smrti za válečné zločiny a zločinům proti lidskosti a dne 16. 10. 1946 popraven. V den smrti měl Rosenberg 53 let.Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Alfred Rosenberg

Národnost: německá
Datum narození: 12. 1. 1893
Místo narození: Tallinn, Estonsko
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Zaujala vás biografie osobnosti Alfred Rosenberg? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Ešus? Víte co je Štukování? Vzpomněli byste si na význam slova Rašeliniště? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pražská kavárna?

Klíčová slova: kde se narodil Alfred Rosenberg?, vysvětlení, wiki, životopis, kdy se narodil Alfred Rosenberg?, místo narození, popis, národnost, kdo to je, biografie, Alfred Rosenberg, život, informace, Kdy zemřel Alfred Rosenberg, datum narození, kdo je Alfred Rosenberg?

Pojem Alfred Rosenberg je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alfred Rosenberg v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Alfred Rosenberg ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfred Rosenberg ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Alfred Rosenberg ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Alfred Rosenberg v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Alfred Rosenberg na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Rosenberg například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Alfred Rosenberg? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Alfred Rosenberg? Kdy se narodil Alfred Rosenberg? Kde se narodil Alfred Rosenberg? Kdy zemřel Alfred Rosenberg? Alfred Rosenberg je v kategorii Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Alfred Rosenberg dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Rosenberg i v jiné kategorii než je zločin.