Kdo je to?
Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Alfred Rosenberg

Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Alfred Ernst Rosenberg byl považován za jednoho z nejvlivnějších postav nacistické strany NSDAP. Rosenberg se narodil v estonském hlavním městě Tallinn, který v té době byl součástí ruského císařství. Jeho otec byl obchodníkem právě z Estonska a matka pocházela z Francie. Rosenberg tedy nebyl čistý Němec, ale pravděpodobně měl i židovské předky. Po střední škole se přihlásil do lotyšské Rigy na technický institut. Poté se přesunul do Moskvy, kde studoval architekturu. Po úspěšných závěrečných zkouškách roku 1918 utekl z Moskvy do Paříže kvůli Velké Říjnové revoluci. Architektuře se poté v životě nijak nevěnoval.
Z Paříže se po chvíli přesunul do bavorského Mnichova. Díky jeho kontaktům s ruskými uprchlíky (anti-bolševiky) zjišťoval více informací o příčině Velké Říjnové revoluce. Podle jeho slov se jednalo o židovské spiknutí. V roce 1921 napsal knihu Zločiny svobodných zednářů, kde se zaobíral myšlenkami o židovsko-zednářském spiknutí. Záhy na to se Rosenberg připojil k okultnímu spolku Thule (Thule-Gesellschaft), jejíž myšlenky se později objevily také v nacistické ideologii (symbol svastiky).
Rosenberg také psal pro německý časopis Auf gut Deutsch a díky spisovateli Dietrichu Eckartovi poznal v roce 1919 Adolfa Hitlera. Následně se připojil k NSDAP. Zúčastnil se také Pivního puče (1923), ale nikdy za to nebyl stíhán. Později jej Hitler jmenoval hlavním redaktorem stranického deníku.
Rosenberg založil jednu z prvních nacistických organizací s názvem Kampfbund für Deutsche Kultur (1929). Měli za cíl podpořit árijské umělce a zcela zrušit negermánské umění v Německu. Vydávali různé brožury, ve kterých se objevovaly recenze proti židovským umělcům. Dále se zapříčinili o zastrašování židovského obyvatelstva nebo přerušování různých židovských akcí ve městech.
V roce 1930 vyšlo jeho sedmisetstránkové dílo Mýtus 20. století (Der Mythus des 20. Jahrhunderts), které dalo základ nacistickému učení. Historie zde byla popsána zejména z hlediska souboje mezi rasami. Vydalo se ho celkem na milión kopií.
Adolf Hitler jmenoval Rosenberga hlavním školitelem ideologie, názorů a výchovy v NSDAP (1934).
Roku 1940 se stal zakladatelem organizace Einsatzstab Reichleiter Rosenberg, která spravovala získaný židovský majetek z okupovaných zemí.
O rok později se stal Rosenberg správcem a ministrem východoevropských okupovaných území (1941).
Ihned po válce byl zajat, vyslýchán a v Norimberském procesu shledán vinným. Byl odsouzen k smrti za válečné zločiny a zločinům proti lidskosti a dne 16. 10. 1946 popraven. V den smrti měl Rosenberg 53 let.Kdo byl Alfred Rosenberg? Životopis Alfred Rosenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Alfred Rosenberg

Národnost: německá
Datum narození: 12. 1. 1893
Místo narození: Tallinn, Estonsko
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Tento text (Alfred Rosenberg) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Dynamo? Víte co je Alokace? Vzpomněli byste si na význam slova Hadicová vodováha? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ostrov?

Klíčová slova: národnost, lexikon, kdo je Alfred Rosenberg?, Alfred Rosenberg, nežijící, kdy se narodil Alfred Rosenberg?, narození, životopis, život, informace, kde se narodil Alfred Rosenberg?, kdo to je, wikipedie, osobnost, zločin, národnost

Pojem Alfred Rosenberg je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alfred Rosenberg v dalších zdrojích

Najít heslo Alfred Rosenberg na Google.cz

Zkusit najít slovo Alfred Rosenberg ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Alfred Rosenberg ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Alfred Rosenberg na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Alfred Rosenberg ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Rosenberg například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alfred Rosenberg

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Alfred Rosenberg? Kdy se narodil Alfred Rosenberg? Kde se narodil Alfred Rosenberg? Kdy zemřel Alfred Rosenberg? Alfred Rosenberg patří do kategorie Zločin

Kategorie zločin, lupič, alfred Rosenberg, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alfred Rosenberg např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Rosenberg i v jiné kategorii než je zločin.