Kdo je to?
Kdo je to Sígr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sígr? Lidé, hanlivé

Sígr

Jaký je význam slova Sígr? Co to znamená?

Sígr je hanlivé označení pro člověka, který je darebák, má zločineckou povahu. Nepatří podle mluvčího mezi slušné lidi. Synonyma pro slovo „sígr“ jsou syčák, lump, syčoun, gauner, darebák, lotr, mizera, padouch.
Etymologicky můžeme najít podobnost v němčině ve slově „der Sieger“, což znamená v překladu vítěz, přeborník.
Další možný význam původu slova sígr je „syčoun, syčmon“, což označuje člověka žebráka, tuláka, pobudu. Při žebrání bylo slyšet prosím, tedy výrazné sykavky. Také vznikla úsměvná historka, kdy v Praze v devatenáctém století budovali železnici italští dělníci a hovořili mezi sebou „sí, sí“.


Kdo je to Sígr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sígr? Lidé, hanlivé

Zaujala vás definice slova Sígr? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Pacht? Znáte termín Čistý obrat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Benigní? Víte, co je to Krepdešín?

Klíčová slova: význam, definice, wikipedie, popis, přesný výraz, synonymum, termín, Sígr, lexikon, pojem, heslo, hanlivé, odborný výraz, co znamená, wiki, etymologie

Pojem Sígr je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Sígr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Sígr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Sígr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Sígr ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Sígr ve Wikislovníku

Hledat pojem Sígr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sígr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sígr

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Sígr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sígr? Definice pojmu Sígr je v kategorii Hanlivé

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace pojem, text, definici, kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Sígr i v jiné sekci než v hanlivé.