Kdo je to?
Kdo je Karel III. Britský? Životopis Karel III. Britský, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Karel III. Britský

Kdo je Karel III. Britský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Karel lll. spíše známý jako princ Charles, je nejdéle čekajícím budoucím anglickým králem. Té cti se mu dostalo až po smrti jeho matky Alžběty ll., a to v září 2022 ve věku 73 let. Do té doby nosil titul vévody z Cornwallu a princ z Walesu, vévoda z Rothesay, hrabě z Carriku, baron z Renfrew, lord z ostrovů a velký správce Skotska. Po smrti svého otce prince Philipha v roce 2021 zdědil navíc titul vévody z Edinburghu.
Karel lll. je nejstarším potomkem královny Alžběty ll. a prince Phillipa. Po vzoru svého otce studoval na prestižních školách Cheam v Hampshire a Gordonstoun v Moray. Na geelongském gymnáziu v australské Viktorii strávil jeden rok. Princ Charles se také pyšní bakalářským titulem, který získal na univerzitě v Cambridgi. Po ukončení studia se z něj stal v letech 1971-1976 člen Královského letectva a Královského námořnictva.
29. července 1981 celý svět zaujala jeho svatba s lady Dianou Spencer, známou jako lady Di, kterou si lid okamžitě zamiloval. Svatbou se z lady Di stala princezna z Walesu. Televizní přenosy ze svatby tehdy sledovalo po celém světě přes tři čtvrtě miliardy lidí. Přestože manželství nebylo šťastné, vzešli z něj dva synové. Starší William a mladší Harry. V roce 1996 bylo manželství po prozrazených mimomanželských aférách rozvedeno. Rok na to 31. srpna 1997 princezna Diana tragicky zahynula při autonehodě v Paříži. Bylo jí pouhých 36 let. Princ Charles byl dlouho sám, až se na něj provalila aféra s jeho dlouholetou partnerkou, s o rok starší Camillou Parker Bowles. S tou se nakonec přes všemožné překážky 9. dubna 2005 oženil.Kdo je Karel III. Britský? Životopis Karel III. Britský, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Karel III. Britský

Národnost: anglická
Datum narození: 14. listopadu 1948
Místo narození: Westminster, Londýn

Popis osobnosti Karel III. Britský můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Jmeniny? Pamatujete si definici pojmu Očistec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Derniéra? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kahuda?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, popis, wiki, datum narození, osobnost, vysvětlení, biografie, narození, kdy se narodil Karel III. Britský?, život, zajímavosti, kde se narodil Karel III. Britský?, panovníci, národnost, informace

Pojem Karel III. Britský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Karel III. Britský ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Karel III. Britský ve vyhledávači Yandex

Najít termín Karel III. Britský ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Karel III. Britský na Google obrázcích

Zkusit najít Karel III. Britský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel III. Britský například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Karel III. Britský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Karel III. Britský? Kdy se narodil Karel III. Britský? Kde se narodil Karel III. Britský? Karel III. Britský je v sekci Panovníci

Kategorie panovníci, turecká princezna, karel III. Britský, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Karel III. Britský dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel III. Britský i v jiné kategorii než je panovníci.