Kdo je to?
Kdo je Ondřej Vetchý? Životopis Ondřej Vetchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Ondřej Vetchý?

Kdo je Ondřej Vetchý? Životopis, informace, biografie, herectví

Ondřej Vetchý je populární herec, který svou kariéru zahájil ještě v období před rokem 1989. Pochází z Vysočiny a ze strany otce má italské předky. Základní školu studoval v Jihlavě. Už v této době projevoval zájem o herectví, proto začal navštěvovat dramatický kroužek a zahrál si také v jihlavském divadle. Stejně tak se projevoval druhý sklon, který mu rovněž vydržel po celý život, tedy zájem o sport. Věnoval se řadě sportů od fotbalu po atletiku.
Díky úspěchům v běžeckých a plaveckých závodech zvažoval sportovní kariéru, ale nakonec převážilo herectví a rozhodl se studovat pražskou konzervatoř. Po vystudování konzervatoře začal působit v ústeckém Činoherním studiu, ale po několika letech se trvale usadil v pražském Činoherním klubu. Postupně si zahrál řadu divadelních rolí. V Činoherním klubu získal role v hrách Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, Maska a tvář nebo Impresário ze Smyrny. Zahrál si rovněž v Divadle Ungelt (hra Vincent) a v Divadle Járy Cimrmana (hra Dobytí severního pólu).
Od konce 70. let se Vetchý objevoval také ve filmech. První výraznější roli měl ve filmu Sestřičky z roku 1983. O rok později přišla ještě slavnější role. V pohádce S čerty nejsou žerty získal jednu z hlavních rolí, když si zahrál čerta Janka. Vedle toho se objevil ve filmech Jak básníci přicházejí o iluze nebo Prodavač humoru. V 80. letech přibyly ještě filmy Dům pro dva a Nebojsa. V období sametové revoluce se zapojoval do politického dění, sbíral podpisy pro petice a byl stíhán. V 90. letech se objevil ve velkém množství snímků. Výrazné role jsou spojené s filmy Let asfaltového holuba, Černí baroni, Báječná léta pod psa nebo se zahraničním filmem Proces, ve kterém hrál i Anthony Hopkins. Menší roli získal ve slavném filmu Obecná škola. V novém tisíciletí přišla další řada filmů, mimo jiné Tmavomodrý svět, Babí léto, Ženy v běhu, Příběh kmotra, Okresní přebor a Nevinnost.
Vedle četných a výrazných filmových rolí je Vetchý snadno zapamatovatelný díky vzhledu, osobnosti a charisma. Je na něm vidět, že se po celý život věnuje sportu a bojovým uměním. Nemá problém se poprat, během jedné rvačky byl dokonce pobodán skupinkou Srbů. Nepere se kvůli agresivitě, spíše kvůli smyslu pro spravedlnost. Tato motivace ho vedla také k boji proti bulváru. V roce 2017 se mu podařilo vysoudit půl milionu korun za lživý článek, který ho obviňoval z napadení v posilovně.Kdo je Ondřej Vetchý? Životopis Ondřej Vetchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ondřej Vetchý

Národnost: česká
Datum narození: 16. května 1962
Místo narození: Jihlava

Sdílejte tuto stránku s osobností Ondřej Vetchý s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Veřejná služba? Vzpomenete si na definici slova Aprobace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Trestný čin? Vzpomněli byste si na význam slova Lumbago?

Klíčová slova: kdo je Ondřej Vetchý?, život, osobnosti, narození, biografie, osobnost, informace, národnost, vysvětlení, životopis, popis, lexikon, zajímavosti, místo narození, Ondřej Vetchý, wiki

Pojem Ondřej Vetchý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Ondřej Vetchý ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ondřej Vetchý ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ondřej Vetchý ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ondřej Vetchý na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Vetchý například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ondřej Vetchý

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ondřej Vetchý? Kdy se narodil Ondřej Vetchý? Kde se narodil Ondřej Vetchý? Ondřej Vetchý patří do sekce Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ondřej Vetchý dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Vetchý i v jiné kategorii než je herectví.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.