Kdo je to?
Kdo je Ondřej Vetchý? Životopis Ondřej Vetchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Ondřej Vetchý?

Kdo je Ondřej Vetchý? Životopis, informace, biografie, herectví

Ondřej Vetchý je populární herec, který svou kariéru zahájil ještě v období před rokem 1989. Pochází z Vysočiny a ze strany otce má italské předky. Základní školu studoval v Jihlavě. Už v této době projevoval zájem o herectví, proto začal navštěvovat dramatický kroužek a zahrál si také v jihlavském divadle. Stejně tak se projevoval druhý sklon, který mu rovněž vydržel po celý život, tedy zájem o sport. Věnoval se řadě sportů od fotbalu po atletiku.
Díky úspěchům v běžeckých a plaveckých závodech zvažoval sportovní kariéru, ale nakonec převážilo herectví a rozhodl se studovat pražskou konzervatoř. Po vystudování konzervatoře začal působit v ústeckém Činoherním studiu, ale po několika letech se trvale usadil v pražském Činoherním klubu. Postupně si zahrál řadu divadelních rolí. V Činoherním klubu získal role v hrách Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, Maska a tvář nebo Impresário ze Smyrny. Zahrál si rovněž v Divadle Ungelt (hra Vincent) a v Divadle Járy Cimrmana (hra Dobytí severního pólu).
Od konce 70. let se Vetchý objevoval také ve filmech. První výraznější roli měl ve filmu Sestřičky z roku 1983. O rok později přišla ještě slavnější role. V pohádce S čerty nejsou žerty získal jednu z hlavních rolí, když si zahrál čerta Janka. Vedle toho se objevil ve filmech Jak básníci přicházejí o iluze nebo Prodavač humoru. V 80. letech přibyly ještě filmy Dům pro dva a Nebojsa. V období sametové revoluce se zapojoval do politického dění, sbíral podpisy pro petice a byl stíhán. V 90. letech se objevil ve velkém množství snímků. Výrazné role jsou spojené s filmy Let asfaltového holuba, Černí baroni, Báječná léta pod psa nebo se zahraničním filmem Proces, ve kterém hrál i Anthony Hopkins. Menší roli získal ve slavném filmu Obecná škola. V novém tisíciletí přišla další řada filmů, mimo jiné Tmavomodrý svět, Babí léto, Ženy v běhu, Příběh kmotra, Okresní přebor a Nevinnost.
Vedle četných a výrazných filmových rolí je Vetchý snadno zapamatovatelný díky vzhledu, osobnosti a charisma. Je na něm vidět, že se po celý život věnuje sportu a bojovým uměním. Nemá problém se poprat, během jedné rvačky byl dokonce pobodán skupinkou Srbů. Nepere se kvůli agresivitě, spíše kvůli smyslu pro spravedlnost. Tato motivace ho vedla také k boji proti bulváru. V roce 2017 se mu podařilo vysoudit půl milionu korun za lživý článek, který ho obviňoval z napadení v posilovně.Kdo je Ondřej Vetchý? Životopis Ondřej Vetchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ondřej Vetchý

Národnost: česká
Datum narození: 16. května 1962
Místo narození: Jihlava

Tento text (Ondřej Vetchý) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Veřejná služba? Pamatujete si definici pojmu Užitná plocha? Vzpomněli byste si co označuje výraz Trestný čin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Silová elektřina?

Klíčová slova: Ondřej Vetchý, vysvětlení, životopis, wiki, datum narození, kdy se narodil Ondřej Vetchý?, kde se narodil Ondřej Vetchý?, život, herectví, biografie, zajímavosti, národnost, osobnost, popis, narození, místo narození

Pojem Ondřej Vetchý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ondřej Vetchý doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Ondřej Vetchý na Youtube

Zkusit najít výraz Ondřej Vetchý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Ondřej Vetchý na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ondřej Vetchý ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ondřej Vetchý ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Vetchý například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Ondřej Vetchý?

Nyní již víte Kdo je to Ondřej Vetchý? Kdy se narodil Ondřej Vetchý? Kde se narodil Ondřej Vetchý? Ondřej Vetchý je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ondřej Vetchý například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Vetchý i v jiné kategorii než je herectví.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.