Kdo je to?
Kdo je Diana Krall? Životopis Diana Krall, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Diana Krall?

Kdo je Diana Krall? Životopis, informace, biografie, hudba

Kanadská jazzová zpěvačka a pianistka Diana Jean Krall se narodila v Britské Kolumbii učitelce na základní škole (Adella A. Wende) a účetnímu (Stephen JamesJim Krall). Oba rodiče milovali hudbu a věnovali se jí amatérsky. Otec hrával doma na klavír, matka chodila zpívat do komunitního sboru. Diana vyrůstala společně se svým bratrem, který se později stal členem Královské kanadské jízdní policie. Ona sama se začala učit hře na klavír již ve čtyřech letech. Velmi brzy na to složila zkoušky na Královské hudební konzervatoři. Pokračovala na střední školu, kde se stala členkou studentské jazzové skupiny. Po dovršení patnácti let se před ní začal otevírat hudební svět. Svoji profesionální dráhu nastartovala hraním v místních restauracích. V letech 1981-83 studovala na Berklee College of Muzic v Bostonu po získání stipendia. Před tím ale ještě stihla nějakou dobu strávit v Los Angeles, kde se věnovala hraní a zpívaní jazzu. Pak ale přišel rok 1992 a Krall se vrátila zpět do Kanady. Tam nahrála své první album.
Její popularita stoupala doslova kosmickým tempem. Písně Krall se hrály v rádiích. Proto se v roce 2001 rozhodla jet na světové turné. V témže roce si ještě stihla střihnout roli ve filmu The score po boku Roberta De Nira a Marlona Branda. Pro tento film dokonce nazpívala titulní a závěrečnou píseň.
6. prosince 2003 se Krall provdala za anglického písničkáře Elvise Costella. Honosný obřad se konal na panství Eltona Johna nedaleko Londýna. Do manželství se narodila dvojčata Dexter Henry Lorcan a Frank Harlan James. S Costellem vytvořila pracovní tandem. Ona jako textařka, zatímco on se věnoval hudbě. Její obliba došla tak daleko, že se v roce 2007 dokonce objevila i v reklamní kampani značky Lexus.Kdo je Diana Krall? Životopis Diana Krall, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Diana Krall

Národnost: kanadská
Datum narození: 16. listopadu 1964
Místo narození: Nanaimo, Britská Kolumbie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Diana Krall s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Hrdinství? Vzpomněli byste si co znamená slovo Myrha? Pamatujete si definici pojmu Kodifikace? Víte co je Syrovátka?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo je Diana Krall?, wikipedie, kdy se narodila Diana Krall?, národnost, místo narození, zajímavosti, životopis, Diana Krall, narození, biografie, wiki, osobnosti, lexikon, hudba, datum narození

Pojem Diana Krall je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Diana Krall ve Wikipedii

Zkusit najít Diana Krall v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Diana Krall ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Diana Krall ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Diana Krall ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diana Krall například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Diana Krall

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Diana Krall? Kdy se narodila Diana Krall? Kde se narodila Diana Krall? Diana Krall je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Diana Krall dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Diana Krall i v jiné kategorii než je hudba.