Kdo je to?
Kdo je Diana Krall? Životopis Diana Krall, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Diana Krall

Kdo je Diana Krall? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Kanadská jazzová zpěvačka a pianistka Diana Jean Krall se narodila v Britské Kolumbii učitelce na základní škole (Adella A. Wende) a účetnímu (Stephen JamesJim Krall). Oba rodiče milovali hudbu a věnovali se jí amatérsky. Otec hrával doma na klavír, matka chodila zpívat do komunitního sboru. Diana vyrůstala společně se svým bratrem, který se později stal členem Královské kanadské jízdní policie. Ona sama se začala učit hře na klavír již ve čtyřech letech. Velmi brzy na to složila zkoušky na Královské hudební konzervatoři. Pokračovala na střední školu, kde se stala členkou studentské jazzové skupiny. Po dovršení patnácti let se před ní začal otevírat hudební svět. Svoji profesionální dráhu nastartovala hraním v místních restauracích. V letech 1981-83 studovala na Berklee College of Muzic v Bostonu po získání stipendia. Před tím ale ještě stihla nějakou dobu strávit v Los Angeles, kde se věnovala hraní a zpívaní jazzu. Pak ale přišel rok 1992 a Krall se vrátila zpět do Kanady. Tam nahrála své první album.
Její popularita stoupala doslova kosmickým tempem. Písně Krall se hrály v rádiích. Proto se v roce 2001 rozhodla jet na světové turné. V témže roce si ještě stihla střihnout roli ve filmu The score po boku Roberta De Nira a Marlona Branda. Pro tento film dokonce nazpívala titulní a závěrečnou píseň.
6. prosince 2003 se Krall provdala za anglického písničkáře Elvise Costella. Honosný obřad se konal na panství Eltona Johna nedaleko Londýna. Do manželství se narodila dvojčata Dexter Henry Lorcan a Frank Harlan James. S Costellem vytvořila pracovní tandem. Ona jako textařka, zatímco on se věnoval hudbě. Její obliba došla tak daleko, že se v roce 2007 dokonce objevila i v reklamní kampani značky Lexus.Kdo je Diana Krall? Životopis Diana Krall, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Diana Krall

Národnost: kanadská
Datum narození: 16. listopadu 1964
Místo narození: Nanaimo, Britská Kolumbie

Tento text (Diana Krall) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Geocaching? Víte co je Trvalé bydliště? Pamatujete si definici pojmu App Store? Vzpomněli byste si co označuje výraz Netolismus?

Klíčová slova: kdo je Diana Krall?, wikipedie, hudba, lexikon, narození, životopis, osobnosti, popis, hudba, informace, datum narození, Diana Krall, osobnost, kdy se narodila Diana Krall?, vysvětlení, národnost

Pojem Diana Krall je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Diana Krall na Youtube

Vyhledat slovo Diana Krall ve Wikislovníku

Najít heslo Diana Krall v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Diana Krall ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Diana Krall na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diana Krall například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Diana Krall? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Diana Krall? Kdy se narodila Diana Krall? Kde se narodila Diana Krall? Diana Krall patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, růžové květy housle, diana Krall, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Diana Krall dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Diana Krall i v jiné kategorii než je hudba.