Kdo je to?
Kdo byla Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Jiřina Švorcová?

Kdo byla Jiřina Švorcová? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiřina Švorcová byla filmová i divadelní herečka a politička, zapálená komunistka. Její největší rolí byla hlavní role v seriálu Žena za pultem. Vystudovala pražskou DAMU, poté působila v Divadle na Vinohradech. Po Sametové revoluci odešla do důchodu.
Jako herečka proslula výrazným hlasem, ztvárňovala především uvědomělé dívky a ženy. Významnější byla její politická činnost. Byla budovatelkou normalizační kultury, zastánkyní cenzury, omezování a věznění umělců. Vystoupila i na Antichartě. Tím si uzavřela další hereckou dráhu.Kdo byla Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jiřina Švorcová

Národnost: česká
Datum narození: 25.5.1928
Místo narození: Hradec Králové
Datum úmrtí: 8.8.2011

Tento text (Jiřina Švorcová) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Světelné znečištění? Vzpomenete si na definici slova Ratejna? Víte, co je to BIOS? Vzpomněli byste si na význam slova HORECA?

Klíčová slova: kde se narodila Jiřina Švorcová?, Jiřina Švorcová, osobnost, nežijící, vysvětlení, Kdy zemřela Jiřina Švorcová, herectví, místo narození, Jiřina Švorcová, herectví, kdo je Jiřina Švorcová?, kdy se narodila Jiřina Švorcová?, národnost, osobnosti, biografie, narození

Pojem Jiřina Švorcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jiřina Švorcová lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiřina Švorcová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Jiřina Švorcová ve Wikipedii

Hledat výraz Jiřina Švorcová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Jiřina Švorcová na Google.cz

Zkusit najít výraz Jiřina Švorcová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Švorcová například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Jiřina Švorcová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Jiřina Švorcová? Kdy se narodila Jiřina Švorcová? Kde se narodila Jiřina Švorcová? Kdy zemřela Jiřina Švorcová? Jiřina Švorcová se nachází v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiřina Švorcová dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Švorcová i v jiné kategorii než je herectví.