Kdo je to?
Kdo byla Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jiřina Švorcová

Kdo byla Jiřina Švorcová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jiřina Švorcová byla filmová i divadelní herečka a politička, zapálená komunistka. Její největší rolí byla hlavní role v seriálu Žena za pultem. Vystudovala pražskou DAMU, poté působila v Divadle na Vinohradech. Po Sametové revoluci odešla do důchodu.
Jako herečka proslula výrazným hlasem, ztvárňovala především uvědomělé dívky a ženy. Významnější byla její politická činnost. Byla budovatelkou normalizační kultury, zastánkyní cenzury, omezování a věznění umělců. Vystoupila i na Antichartě. Tím si uzavřela další hereckou dráhu.Kdo byla Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jiřina Švorcová

Národnost: česká
Datum narození: 25.5.1928
Místo narození: Hradec Králové
Datum úmrtí: 8.8.2011

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiřina Švorcová s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Ubikace? Znáte termín Modem? Víte, co je to Služební cesta? Víte, co je to Distingovaný?

Klíčová slova: Jiřina Švorcová, národnost, biografie, životopis, osobnosti, vysvětlení, wiki, život, nežijící, kde se narodila Jiřina Švorcová?, kdo to je, národnost, popis, lexikon, herectví, wikipedie

Pojem Jiřina Švorcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Jiřina Švorcová na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Jiřina Švorcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Jiřina Švorcová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Jiřina Švorcová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Jiřina Švorcová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Švorcová například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiřina Švorcová

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byla Jiřina Švorcová? Kdy se narodila Jiřina Švorcová? Kde se narodila Jiřina Švorcová? Kdy zemřela Jiřina Švorcová? Jiřina Švorcová se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, dlouhovláska fialka, jiřina Švorcová, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jiřina Švorcová řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Švorcová i v jiné kategorii než je herectví.