Kdo je to?
Kdo byl Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiřina Švorcová?

Kdo to byl Jiřina Švorcová? Stručný životopis

Jiřina Švorcová byla filmová i divadelní herečka a politička, zapálená komunistka. Její největší rolí byla hlavní role v seriálu Žena za pultem. Vystudovala pražskou DAMU, poté působila v Divadle na Vinohradech. Po Sametové revoluci odešla do důchodu.
Jako herečka proslula výrazným hlasem, ztvárňovala především uvědomělé dívky a ženy. Významnější byla její politická činnost. Byla budovatelkou normalizační kultury, zastánkyní cenzury, omezování a věznění umělců. Vystoupila i na Antichartě. Tím si uzavřela další hereckou dráhu.Kdo byl Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Jiřina Švorcová

Národnost: česká
Datum narození: 25.5.1928
Místo narození: Hradec Králové
Datum úmrtí: 8.8.2011

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiřina Švorcová sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Světelné znečištění? Znáte pojem Celiakie? Víte, co je to Sága? Vzpomenete si na definici slova Základní deska?

Klíčová slova: kdo je Jiřina Švorcová?, přesný výraz, heslo, vysvětlení, definice, přesný význam, etymologie, pojem, wiki, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, význam, Jiřina Švorcová, herectví, formulace

Pojem Jiřina Švorcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít frázi Jiřina Švorcová ve Wikislovníku

Najít slovo Jiřina Švorcová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Jiřina Švorcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jiřina Švorcová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Švorcová například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Jiřina Švorcová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jiřina Švorcová? Kdo to byl Jiřina Švorcová? Kdy se narodil Jiřina Švorcová? Kde se narodil Jiřina Švorcová? Kdy zemřel Jiřina Švorcová? Jiřina Švorcová se nachází v kategorii herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jiřina Švorcová dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Švorcová i v jiné kategorii než je herectví.