Kdo je to?
Kdo byl Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiřina Švorcová?

Kdo to byl Jiřina Švorcová? Stručný životopis

Jiřina Švorcová byla filmová i divadelní herečka a politička, zapálená komunistka. Její největší rolí byla hlavní role v seriálu Žena za pultem. Vystudovala pražskou DAMU, poté působila v Divadle na Vinohradech. Po Sametové revoluci odešla do důchodu.
Jako herečka proslula výrazným hlasem, ztvárňovala především uvědomělé dívky a ženy. Významnější byla její politická činnost. Byla budovatelkou normalizační kultury, zastánkyní cenzury, omezování a věznění umělců. Vystoupila i na Antichartě. Tím si uzavřela další hereckou dráhu.Kdo byl Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Jiřina Švorcová

Národnost: česká
Datum narození: 25.5.1928
Místo narození: Hradec Králové
Datum úmrtí: 8.8.2011

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiřina Švorcová s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Foniatrie? Víte co je Profylaxe? Víte, co je to Advent? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hortonův syndrom?

Klíčová slova: formulace, co je to Jiřina Švorcová?, přesný význam, etymologie, heslo, popis, kdo to je, co znamená, herectví, původ slova, kdo je Jiřina Švorcová?, definice, popis, wiki, význam, lexikon

Pojem Jiřina Švorcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Jiřina Švorcová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Jiřina Švorcová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiřina Švorcová ve Wikimedia Commons

Hledat termín Jiřina Švorcová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Švorcová například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jiřina Švorcová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiřina Švorcová? Kdo to byl Jiřina Švorcová? Kdy se narodil Jiřina Švorcová? Kde se narodil Jiřina Švorcová? Kdy zemřel Jiřina Švorcová? Jiřina Švorcová patří do sekce herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jiřina Švorcová řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Švorcová i v jiné kategorii než je herectví.