Kdo je to?
Kdo byl Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiřina Švorcová?

Kdo to byl Jiřina Švorcová? Stručný životopis

Jiřina Švorcová byla filmová i divadelní herečka a politička, zapálená komunistka. Její největší rolí byla hlavní role v seriálu Žena za pultem. Vystudovala pražskou DAMU, poté působila v Divadle na Vinohradech. Po Sametové revoluci odešla do důchodu.
Jako herečka proslula výrazným hlasem, ztvárňovala především uvědomělé dívky a ženy. Významnější byla její politická činnost. Byla budovatelkou normalizační kultury, zastánkyní cenzury, omezování a věznění umělců. Vystoupila i na Antichartě. Tím si uzavřela další hereckou dráhu.Kdo byl Jiřina Švorcová? Životopis Jiřina Švorcová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Jiřina Švorcová

Národnost: česká
Datum narození: 25.5.1928
Místo narození: Hradec Králové
Datum úmrtí: 8.8.2011

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiřina Švorcová s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Světelné znečištění? Znáte termín Roční obrat? Víte, co je to Sága? Víte, co je to Pasáž?

Klíčová slova: vysvětlení, Jiřina Švorcová, co je to Jiřina Švorcová?, definice, heslo, původ slova, popis, informace, kdo to je, přesný význam, význam, popis, význam slova, wiki, význam pojmu, termín

Pojem Jiřina Švorcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Jiřina Švorcová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Jiřina Švorcová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Jiřina Švorcová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Jiřina Švorcová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Švorcová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Jiřina Švorcová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiřina Švorcová? Kdo to byl Jiřina Švorcová? Kdy se narodil Jiřina Švorcová? Kde se narodil Jiřina Švorcová? Kdy zemřel Jiřina Švorcová? Jiřina Švorcová patří do sekce herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jiřina Švorcová dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Švorcová i v jiné kategorii než je herectví.