Kdo je to?
Kdo byl Marvin Gaye? Životopis Marvin Gaye, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Marvin Gaye

Kdo byl Marvin Gaye? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Marvin Gaye, rodným jménem Marvin Pentz Gay byl americký soulový zpěvák tmavé pleti původem z Washingtonu.
Měl vzácnou citlivost, byl to všestranný klavírista, zkušený bubeník, překvapivě originální spisovatel a producent, který dokázal hladce propojit mnoho melodických směrů.
Jeho dětství bylo drsné. Matka byla v domácnosti a jeho otec pracoval na částečný úvazek na místní poště, ale byl i místním kazatelem.
"Miloval jsem otcův hlas," říkával Marvin. "Miloval jsem jeho kazatelský hlas. Miloval jsem všechno, co se týkalo jeho církve“.
Marvin navštěvoval střední školu Cardozo, kde s kamarády Reesem Palmerem a Sondrou Lattisawovou založil pěveckou skupinu D.C. Tones.
V jedenácté třídě Marvin opustil školu a nastoupil k letectvu, kde však dlouho nevydržel. Nesnesl disciplínu ani podřadné úkoly.
Již od mládí zpíval gospely. Od poloviny 50. let spolupracoval s vokální skupinou Rainbows.
Na prvních studiových nahrávkách se objevil roku 1957 jako člen skupiny Marquees. Jeho první deska „Let Your Conscience Be Your Guide" neuspěla. Naopak velký úspěch slavil první singl z desky s názvem „Stubborn Kind Of Fellow" který napsal s Williamem Stevensonem a Georgem Gordym. Za jeho nejúspěšnější píseň je považována „I Heard It Through The Grapevine”. Často zpíval i duety, nejznámější byl ve dvojici s Tammi Terrellovou. Tammi však zemřela a Marvin i přes svůj špatný stav vydal jednu ze svých nejúspěšnějších desek „What’s Going On”.
Nahrávací společnost Motown Records mu dopřála hudební svobodu a 1 milion dolarů. Tento výdělek mu zapříčinil postavení tehdy nejlépe placeného zpěváka tmavé pleti. Společně s albem „Let’s Get It On” pokračoval ve své úspěšné éře. Své nejlepší hudební období završil s nahrávkou „Live at London” kterých se prodalo přes 2 miliony kusů.
Ve svém úspěšném období měl však i osobní problémy, byl závislý na drogách a alkoholu a měl potíže s financemi.
Roku 1981 přešel k nahrávací společnosti Columbia Records, kde nahrál svůj velmi úspěšný singl „Sexual Healing”.
Vlastní otec ho při hádce dne 1. dubna 1984 zastřelil.Kdo byl Marvin Gaye? Životopis Marvin Gaye, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Marvin Gaye

Národnost: americká
Datum narození: 2. dubna 1939
Místo narození: Washington, D.C., USA
Datum úmrtí: 1. dubna 1984

Líbí se stručný životopis s osobou Marvin Gaye? Pak se podělte s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Fejk? Rozumíte pojmu Persona? Znáte definici termínu Šinga? Znáte pojem Procesor?

Klíčová slova: národnost, životopis, zajímavosti, datum úmrtí, nežijící, kdo je Marvin Gaye?, osobnost, Marvin Gaye, popis, vysvětlení, místo narození, wikipedie, biografie, kdy se narodil Marvin Gaye?, informace, datum narození

Pojem Marvin Gaye je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Marvin Gaye zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Marvin Gaye v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Marvin Gaye na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Marvin Gaye ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Marvin Gaye ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Marvin Gaye ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marvin Gaye například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marvin Gaye

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Marvin Gaye? Kdy se narodil Marvin Gaye? Kde se narodil Marvin Gaye? Kdy zemřel Marvin Gaye? Marvin Gaye je v sekci Hudba

Kategorie hudba, kytara slonová kost, marvin Gaye, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marvin Gaye řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marvin Gaye i v jiné kategorii než je hudba.