Kdo je to?
Kdo byl Marvin Gaye? Životopis Marvin Gaye, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Marvin Gaye?

Kdo byl Marvin Gaye? Životopis, informace, biografie, hudba

Marvin Gaye, rodným jménem Marvin Pentz Gay byl americký soulový zpěvák tmavé pleti původem z Washingtonu.
Měl vzácnou citlivost, byl to všestranný klavírista, zkušený bubeník, překvapivě originální spisovatel a producent, který dokázal hladce propojit mnoho melodických směrů.
Jeho dětství bylo drsné. Matka byla v domácnosti a jeho otec pracoval na částečný úvazek na místní poště, ale byl i místním kazatelem.
"Miloval jsem otcův hlas," říkával Marvin. "Miloval jsem jeho kazatelský hlas. Miloval jsem všechno, co se týkalo jeho církve“.
Marvin navštěvoval střední školu Cardozo, kde s kamarády Reesem Palmerem a Sondrou Lattisawovou založil pěveckou skupinu D.C. Tones.
V jedenácté třídě Marvin opustil školu a nastoupil k letectvu, kde však dlouho nevydržel. Nesnesl disciplínu ani podřadné úkoly.
Již od mládí zpíval gospely. Od poloviny 50. let spolupracoval s vokální skupinou Rainbows.
Na prvních studiových nahrávkách se objevil roku 1957 jako člen skupiny Marquees. Jeho první deska „Let Your Conscience Be Your Guide" neuspěla. Naopak velký úspěch slavil první singl z desky s názvem „Stubborn Kind Of Fellow" který napsal s Williamem Stevensonem a Georgem Gordym. Za jeho nejúspěšnější píseň je považována „I Heard It Through The Grapevine”. Často zpíval i duety, nejznámější byl ve dvojici s Tammi Terrellovou. Tammi však zemřela a Marvin i přes svůj špatný stav vydal jednu ze svých nejúspěšnějších desek „What\'s Going On”.
Nahrávací společnost Motown Records mu dopřála hudební svobodu a 1 milion dolarů. Tento výdělek mu zapříčinil postavení tehdy nejlépe placeného zpěváka tmavé pleti. Společně s albem „Let\'s Get It On” pokračoval ve své úspěšné éře. Své nejlepší hudební období završil s nahrávkou „Live at London” kterých se prodalo přes 2 miliony kusů.
Ve svém úspěšném období měl však i osobní problémy, byl závislý na drogách a alkoholu a měl potíže s financemi.
Roku 1981 přešel k nahrávací společnosti Columbia Records, kde nahrál svůj velmi úspěšný singl „Sexual Healing”.
Vlastní otec ho při hádce dne 1. dubna 1984 zastřelil.Kdo byl Marvin Gaye? Životopis Marvin Gaye, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Marvin Gaye

Národnost: americká
Datum narození: 2. dubna 1939
Místo narození: Washington, D.C., USA
Datum úmrtí: 1. dubna 1984

Líbí se stručný životopis s osobou Marvin Gaye? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Žentour? Znáte pojem Elektrické napětí? Znáte definici termínu Betlémské světlo? Vzpomenete si na definici slova App Store?

Klíčová slova: biografie, kdo to je, Marvin Gaye, informace, národnost, životopis, wikipedie, lexikon, narození, vysvětlení, místo narození, národnost, nežijící, Marvin Gaye, kdy se narodil Marvin Gaye?, kde se narodil Marvin Gaye?

Pojem Marvin Gaye je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Marvin Gaye ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marvin Gaye ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Marvin Gaye ve Wikipedii

Najít výraz Marvin Gaye ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Marvin Gaye ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marvin Gaye například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Marvin Gaye?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Marvin Gaye? Kdy se narodil Marvin Gaye? Kde se narodil Marvin Gaye? Kdy zemřel Marvin Gaye? Marvin Gaye je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Marvin Gaye třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marvin Gaye i v jiné kategorii než je hudba.