Kdo je to?
Kdo je to Hamižník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hamižník? Lidé, vlastnosti

Hamižník

Co znamená a jaký je význam slova Hamižník?

Hamižník je člověk, který chce stále víc, obvykle se to týká majetku.
Být hamižný znamená toužit po (obvykle) materiálních věcech, schraňovat je, být lakomý apod.
Hamižník nikdy nemá dost a neváží si toho, co už má. Chce stále víc, závidí ostatním, že mají víc, připadá mu, že sám je chudák a že má právo na lepší pozici, více peněz, větší dům, víc věcí atd.
Hamižník je z podobného soudku jako lakomec - o to, co má, se s vámi rozhodně nepodělí. Navíc ho však pohání touha po více věcech, proto může být například ve své profesi úspěšný.
Přílišné hromadění věcí nebo extrémní lpění na penězích spojené s nestandardně přísnou spořivostí může být i znakem psychické choroby.
Jedná se o starší slovo, které z běžné mluvy pomalu vypadává. Lze jej použít i v ženském tvaru: hamižnice.Kdo je to Hamižník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hamižník? Lidé, vlastnosti

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Acylpyrin? Víte co je Filipika? Pamatujete si definici pojmu Noktovizor? Vzpomněli byste si co označuje výraz Canting?

Klíčová slova: slovo, wiki, termín, co znamená, význam pojmu, pojem, odborný výraz, etymologie, heslo, přesný význam, Hamižník, formulace, vlastnosti, přesný výraz, vysvětlení, význam slova

Pojem Hamižník je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Hamižník zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hamižník ve Wikimedia Commons

Najít výraz Hamižník ve Wikislovníku

Najít heslo Hamižník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Hamižník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Hamižník na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hamižník například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Hamižník, definice, vysvětlení pojmu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Hamižník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hamižník? Definice pojmu Hamižník patří do kategorie Vlastnosti

Kategorie vlastnosti, zamilovaná žena, hamižník, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Vlastnosti).