Kdo je to?
Kdo je Jitka Sedláčková? Životopis Jitka Sedláčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jitka Sedláčková

Kdo je Jitka Sedláčková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jitka Sedláčková je česká filmová a divadelní herečka, klavíristka. Sedláčková se narodila v Praze, kde od malička hrála na klavír a docházela na dramatický kroužek. Již během gymnázia ji dal základy k hereckému vzdělání herec Ivan Vyskočil. Po maturitě na gymnáziu začala studovat na pražské DAMU, kterou úspěšně dokončila v roce 1983. Po studiích následovalo angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, odkud po chvíli přešla do Národního divadla v Brně. V roce 1989 získala stálé angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou. Během své divadelní kariéry se objevila ve hrách Tramvaj do stanice Touha, Obchodník s deštěm, Královna Kristina, Zdravý nemocný, Žebrácká opera, Kočka na rozpálené plechové střeše a další. Mimo jiné hostovala v Divadle Bez Zábradlí, Divadle v Řeznické, Viole nebo v Divadle Semafor.
Ve filmu Sedláčková debutovala roku 1989 ve snímku Uzavřený okruh. Následovaly filmy Divoká srdce (1989), Discopříběh 2 (1991), Co chytneš v žitě (1998), Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), Milenci a vrazi (2004), Prachy dělej člověka (2006), Babovřesky (2013), Tři bratři (2014), Zločin v Polné (2016), Špindl (2017), Špindl 2 nebo Román pro pokročilé (2019).
Objevila se také v seriálech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Hop nebo trop (2004), Cukrárna (2010), První republika (2014), Pustina (2016), Polda (2016-18, 2020-21) a další.
V dabingu propůjčila svůj hlas v seriálech Nemocnice Chicago Hope nebo Melrose Place.Kdo je Jitka Sedláčková? Životopis Jitka Sedláčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jitka Sedláčková

Národnost: česká
Datum narození: 18. 3. 1961
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Jitka Sedláčková můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Squash? Pamatujete si definici pojmu Švýcarská káva? Víte co je Jurta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Twerk?

Klíčová slova: život, informace, kdo je Jitka Sedláčková?, herectví, Jitka Sedláčková, zajímavosti, osobnosti, biografie, vysvětlení, herectví, životopis, lexikon, Jitka Sedláčková, národnost, kdy se narodila Jitka Sedláčková?, wiki

Pojem Jitka Sedláčková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Jitka Sedláčková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jitka Sedláčková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Jitka Sedláčková ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Jitka Sedláčková ve Wikipedii

Najít termín Jitka Sedláčková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jitka Sedláčková například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jitka Sedláčková

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jitka Sedláčková? Kdy se narodila Jitka Sedláčková? Kde se narodila Jitka Sedláčková? Jitka Sedláčková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, hošík herec, jitka Sedláčková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jitka Sedláčková řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jitka Sedláčková i v jiné kategorii než je herectví.