Kdo je to?
Kdo je Jitka Sedláčková? Životopis Jitka Sedláčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jitka Sedláčková?

Kdo je Jitka Sedláčková? Životopis, informace, biografie, herectví

Jitka Sedláčková je česká filmová a divadelní herečka, klavíristka. Sedláčková se narodila v Praze, kde od malička hrála na klavír a docházela na dramatický kroužek. Již během gymnázia ji dal základy k hereckému vzdělání herec Ivan Vyskočil. Po maturitě na gymnáziu začala studovat na pražské DAMU, kterou úspěšně dokončila v roce 1983. Po studiích následovalo angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, odkud po chvíli přešla do Národního divadla v Brně. V roce 1989 získala stálé angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou. Během své divadelní kariéry se objevila ve hrách Tramvaj do stanice Touha, Obchodník s deštěm, Královna Kristina, Zdravý nemocný, Žebrácká opera, Kočka na rozpálené plechové střeše a další. Mimo jiné hostovala v Divadle Bez Zábradlí, Divadle v Řeznické, Viole nebo v Divadle Semafor.
Ve filmu Sedláčková debutovala roku 1989 ve snímku Uzavřený okruh. Následovaly filmy Divoká srdce (1989), Discopříběh 2 (1991), Co chytneš v žitě (1998), Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), Milenci a vrazi (2004), Prachy dělej člověka (2006), Babovřesky (2013), Tři bratři (2014), Zločin v Polné (2016), Špindl (2017), Špindl 2 nebo Román pro pokročilé (2019).
Objevila se také v seriálech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Hop nebo trop (2004), Cukrárna (2010), První republika (2014), Pustina (2016), Polda (2016-18, 2020-21) a další.
V dabingu propůjčila svůj hlas v seriálech Nemocnice Chicago Hope nebo Melrose Place.Kdo je Jitka Sedláčková? Životopis Jitka Sedláčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jitka Sedláčková

Národnost: česká
Datum narození: 18. 3. 1961
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Jitka Sedláčková) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Orientační běh? Vzpomenete si na definici slova Zelený čtvrtek? Víte co je HDMI? Vzpomněli byste si na význam slova Porucha osobnosti?

Klíčová slova: kdo je Jitka Sedláčková?, lexikon, kdy se narodila Jitka Sedláčková?, osobnost, Jitka Sedláčková, popis, osobnosti, životopis, život, wiki, zajímavosti, kde se narodila Jitka Sedláčková?, biografie, herectví, Jitka Sedláčková, vysvětlení

Pojem Jitka Sedláčková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít heslo Jitka Sedláčková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Jitka Sedláčková ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Jitka Sedláčková ve Wikislovníku

Hledat frázi Jitka Sedláčková ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jitka Sedláčková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jitka Sedláčková například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jitka Sedláčková?

Nyní již víte Kdo je to Jitka Sedláčková? Kdy se narodila Jitka Sedláčková? Kde se narodila Jitka Sedláčková? Jitka Sedláčková je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jitka Sedláčková řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jitka Sedláčková i v jiné kategorii než je herectví.