Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Mrkvička? Životopis Ladislav Mrkvička, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Ladislav Mrkvička

Kdo byl Ladislav Mrkvička? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ladislav Mrkvička byl český herec, který se narodil v Praze. Po studiu na DAMU v Praze začal působit v roce 1962 v ostravském Divadle Petra Bezruče, kde působil 5 let. Odtud přestoupil do Hradce Králové do Klicperova divadla. Dále působil 6 let v Divadle S. K. Neumanna v Libni, v roce 1977 působil v Divadle Na zábradlí, kde zůstal 13 let. Jeho nejdelším působištěm se v roce stala činohra Národního divadla v Praze, kde působil až do roku 2016. Zahrál si ve filmu Dostih, Metráček a spoustě dalších. Působil i ve známých seriálech Třicet případů majora Zemana, Panoptikum města pražského, Dobrodružství kriminalistiky, Slavné historky zbojnické a Dobrá voda. Patřil také k televizním a filmovým dabérům. Daboval herce jako Dustin Hoffman nebo Jean Paul Belmondo. V roce 2012 obdržel Cenu Františka Filipovského za dabing. Od roku 1998 byl pedagogem herectví na DAMU. V roce 2019 obdržel za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Staříci Českého lva a v témže roce také získal Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra. Na konci života ho omezovala Parkinsonova choroba. Zemřel v roce 2020 ve věku nedožitých 82 let.Kdo byl Ladislav Mrkvička? Životopis Ladislav Mrkvička, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Ladislav Mrkvička

Národnost: česká
Datum narození: 2. 2. 1939
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 27. 12. 2020

Popis osobnosti Ladislav Mrkvička můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Krátkozrakost? Víte co je Jednoduché úročení? Víte co je Terasa? Vzpomněli byste si co označuje výraz EEG?

Klíčová slova: osobnosti, biografie, kdo je Ladislav Mrkvička?, místo narození, narození, herectví, lexikon, datum úmrtí, Kdy zemřel Ladislav Mrkvička, národnost, kdo to je, Ladislav Mrkvička, osobnost, Ladislav Mrkvička, národnost, kdy se narodil Ladislav Mrkvička?

Pojem Ladislav Mrkvička je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Ladislav Mrkvička ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ladislav Mrkvička v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Ladislav Mrkvička na Google.cz

Hledat videa s názvem Ladislav Mrkvička na Youtube

Najít heslo Ladislav Mrkvička ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Mrkvička například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Ladislav Mrkvička?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Ladislav Mrkvička? Kdy se narodil Ladislav Mrkvička? Kde se narodil Ladislav Mrkvička? Kdy zemřel Ladislav Mrkvička? Ladislav Mrkvička se nachází v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ladislav Mrkvička například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Mrkvička i v jiné kategorii než je herectví.