Kdo je to?
Kdo je Oldřich Kaiser? Životopis Oldřich Kaiser, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Oldřich Kaiser?

Kdo je Oldřich Kaiser? Životopis, informace, biografie, herectví

Oldřich Kaiser je český herec.
Vystudoval pražskou AMU. Co se divadla týče, po studiích nastoupil do Divadla na Vinohradech, hrál však i na dalších pódiích. Od roku 1993 byl potom stálým členem souboru Národního divadla. Diváci jej tak mohli vidět například v Revizorovi, Othellovi, Romeovi a Julii či Richardu III.
Pro českého televizního diváka je zásadní jeho bavičská role - v zábavních pořadech představil (často ve spolupráci s Jiřím Lábusem) celou řadu legendárních scének, které zlidověly.
Velké filmové role na Oldřicha Kaisera čekaly především po roce 1989. Jde například o Tmavomodrý svět (2001), Non plus ultras (2004); hlavní roli ztvárnil v Menzelově oceňovaném snímku Obsluhoval jsem anglického krále (2006). Diváky zaujal i v komediích Líbáš jako Bůh (2009) a Líbáš jako ďábel (2012). V roce 2016 hrál v historickém dramatu Masaryk prezidenta Beneše a obdržel za herecký výkon v tomto snímku Českého lva. O rok později následoval další Český lev, a to za vedlejší roli ve Svěrákově Po strništi bos. V roce 2019 se představil v jedné z hlavních rolí v černé komedii Úhoři mají nabito.
Z jeho působení v seriálech zmiňme Nemocnici na kraji města, Dynastii Nováků či pozdější Černí baroni.
V průběhu života bojoval s alkoholismem.Kdo je Oldřich Kaiser? Životopis Oldřich Kaiser, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Oldřich Kaiser

Národnost: česká
Datum narození: 16. května 1955
Místo narození: Liberec

Zaujala vás biografie osobnosti Oldřich Kaiser? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Pejorativní? Víte, co je to Poetika? Vzpomenete si na definici slova Uznání dluhu? Rozumíte pojmu FAQ?

Klíčová slova: herectví, popis, kdo je Oldřich Kaiser?, život, datum narození, herectví, Oldřich Kaiser, kdy se narodil Oldřich Kaiser?, Oldřich Kaiser, biografie, osobnosti, kde se narodil Oldřich Kaiser?, wikipedie, narození, místo narození, vysvětlení

Pojem Oldřich Kaiser je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Oldřich Kaiser na Youtube

Hledat frázi Oldřich Kaiser na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oldřich Kaiser ve Wikimedia Commons

Najít slovo Oldřich Kaiser ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Oldřich Kaiser na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldřich Kaiser například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Oldřich Kaiser?

Právě jste zjistili Kdo je to Oldřich Kaiser? Kdy se narodil Oldřich Kaiser? Kde se narodil Oldřich Kaiser? Oldřich Kaiser patří do kategorie Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Oldřich Kaiser řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oldřich Kaiser i v jiné kategorii než je herectví.