Kdo je to?
Kdo je Tiger Woods? Životopis Tiger Woods, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Tiger Woods?

Kdo je Tiger Woods? Životopis, informace, biografie, sport

Tiger Woods je profesionální golfista a jeden z nejúspěšnějších golfistů všech dob. Jeho celé jméno zní Eldrick Tont Woods. Přezdívku „Tiger“ mu dal jeho otec Earl, který svého syna podporoval a měl vliv na jeho úspěšnou kariéru. Úspěchy měl Woods už od startu kariéry. Profesionálním hráčem se stal v roce 1996 a již v následujícím roce vyhrál turnaj Masters Tournament. Je nejmladším hráčem, který získal kariérní grandslam. To obnáší vyhrát čtyři hlavní turnaje, takzvané majory, tedy Masters Tournament, US Open, British Open a USPGA Championship. Celkově vyhrál 15 majorů a mezi lety 1997 a 2010 dokázal držet pozici světové jedničky.
Talentovaný mladík si získal velkou popularitu a golf díky němu začali sledovat i lidé, kteří se o tento sport dříve nezajímali. Popularita a úspěšnost v turnajích vedly k velkým finančním ziskům. V letech 2001 a 2012 byl podle časopisu Forbes nejlépe placeným sportovcem na světě. Poté ale přišla dramatická období, hlavně v osobním životě. Kvůli nevěře se v roce 2010 rozvedl s modelkou Elin Nordegrenovou a po několika letech přiznal vztah s americkou lyžařkou Lindsey Vonnovou. Kontroverze v osobním životě vedly k odlivu sponzorů i fanoušků. Vedle toho Woodse brzdily také zdravotní problémy nebo závislost na lécích. V roce 2019 svitla naděje, když po dlouhých jedenácti letech dokázal vyhrát major a přidal do sbírky patnáctý titul. Jeho příznivci doufali, že by Woods mohl obnovit úspěšnou kariéru. V letošním únoru měl ale těžkou autonehodu a vážně si poškodil dolní končetiny. Nad pokračováním kariéry Tigera Woodse tak visí velký otazník.Kdo je Tiger Woods? Životopis Tiger Woods, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Tiger Woods

Národnost: americká
Datum narození: 30. prosince 1975
Místo narození: Cypress, Kalifornie, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Tiger Woods? se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Ripple? Vzpomněli byste si na význam slova Stát? Víte co je Persona? Znáte definici termínu Lynčování?

Klíčová slova: biografie, sport, osobnosti, popis, sport, kde se narodil Tiger Woods?, kdo je Tiger Woods?, životopis, osobnost, informace, vysvětlení, narození, Tiger Woods, Tiger Woods, wiki, kdy se narodil Tiger Woods?

Pojem Tiger Woods je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Tiger Woods v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Tiger Woods ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Tiger Woods v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Tiger Woods na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Tiger Woods ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Tiger Woods na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiger Woods například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Tiger Woods? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Tiger Woods? Kdy se narodil Tiger Woods? Kde se narodil Tiger Woods? Tiger Woods je v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Tiger Woods dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tiger Woods i v jiné kategorii než je sport.