Kdo je to?
Kdo byl Immanuel Kant? Životopis Immanuel Kant, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Immanuel Kant?

Kdo to byl Immanuel Kant? Stručný životopis

Immanuel Kant patří k základním evropským myslitelům, je jedním z posledních představitelů směru osvícenství. Tento německý filozof je tvůrcem nového pohled na psychologii, který vysvětlil ve svém spisu Kritika čistého rozumu. Jeho názory měly velký vliv na další filozofy v 19. století i v dalším období.
Uznání získal Immanuel Kant již v době svého života. Kritické připomínky k jeho dílu měly i pozitivní přínos, motivovaly odpůrce k vytvoření dalších směrů. Velkým odpůrcem byla katolická církev, která Kantovu Kritiku umístila do seznamu zakázaných knih.Kdo byl Immanuel Kant? Životopis Immanuel Kant, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní data o osobě Immanuel Kant

Národnost: německá
Datum narození: 22. dubna 1724
Místo narození: Královec
Datum úmrtí: 12. února 1804

Sdílejte tuto stránku s osobností Immanuel Kant s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Dyslipidémie? Znáte pojem Dural? Pamatujete si definici pojmu Endemit? Vzpomenete si na definici slova Hřebenáč?

Klíčová slova: popis, slovo, filozofie, původ slova, vysvětlení, etymologie, synonymum, termín, lexikon, informace, popis, kdo je Immanuel Kant?, heslo, co znamená, význam slova, formulace

Pojem Immanuel Kant je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Immanuel Kant ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Immanuel Kant na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Immanuel Kant ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Immanuel Kant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Immanuel Kant například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Immanuel Kant?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Immanuel Kant? Kdo to byl Immanuel Kant? Kdy se narodil Immanuel Kant? Kde se narodil Immanuel Kant? Kdy zemřel Immanuel Kant? Immanuel Kant je v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Immanuel Kant třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Immanuel Kant i v jiné kategorii než je filozofie.