Kdo je to?
Kdo byl Immanuel Kant? Životopis Immanuel Kant, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Immanuel Kant?

Kdo byl Immanuel Kant? Životopis, informace, biografie, filozofie

Immanuel Kant patří k základním evropským myslitelům, je jedním z posledních představitelů směru osvícenství. Tento německý filozof je tvůrcem nového pohled na psychologii, který vysvětlil ve svém spisu Kritika čistého rozumu. Jeho názory měly velký vliv na další filozofy v 19. století i v dalším období.
Uznání získal Immanuel Kant již v době svého života. Kritické připomínky k jeho dílu měly i pozitivní přínos, motivovaly odpůrce k vytvoření dalších směrů. Velkým odpůrcem byla katolická církev, která Kantovu Kritiku umístila do seznamu zakázaných knih.Kdo byl Immanuel Kant? Životopis Immanuel Kant, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Immanuel Kant

Národnost: německá
Datum narození: 22. dubna 1724
Místo narození: Královec
Datum úmrtí: 12. února 1804

Popis osobnosti Immanuel Kant můžete sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Tachykardie? Vzpomenete si na definici slova ADHD? Pamatujete si definici pojmu BMI? Vzpomněli byste si na význam slova USB hub?

Klíčová slova: lexikon, filozofie, národnost, Immanuel Kant, kde se narodil Immanuel Kant?, popis, narození, osobnosti, biografie, nežijící, filozofie, informace, místo narození, národnost, život, datum narození

Pojem Immanuel Kant je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Immanuel Kant ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Immanuel Kant na Google.cz

Hledat videa s názvem Immanuel Kant na Youtube

Zkusit najít heslo Immanuel Kant ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Immanuel Kant například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Immanuel Kant? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Immanuel Kant? Kdy se narodil Immanuel Kant? Kde se narodil Immanuel Kant? Kdy zemřel Immanuel Kant? Immanuel Kant patří do kategorie Filozofie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Immanuel Kant třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Immanuel Kant i v jiné kategorii než je filozofie.