Kdo je to?
Kdo byl Immanuel Kant? Životopis Immanuel Kant, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Immanuel Kant?

Kdo to byl Immanuel Kant? Stručný životopis

Immanuel Kant patří k základním evropským myslitelům, je jedním z posledních představitelů směru osvícenství. Tento německý filozof je tvůrcem nového pohled na psychologii, který vysvětlil ve svém spisu Kritika čistého rozumu. Jeho názory měly velký vliv na další filozofy v 19. století i v dalším období.
Uznání získal Immanuel Kant již v době svého života. Kritické připomínky k jeho dílu měly i pozitivní přínos, motivovaly odpůrce k vytvoření dalších směrů. Velkým odpůrcem byla katolická církev, která Kantovu Kritiku umístila do seznamu zakázaných knih.Kdo byl Immanuel Kant? Životopis Immanuel Kant, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní data o osobě Immanuel Kant

Národnost: německá
Datum narození: 22. dubna 1724
Místo narození: Královec
Datum úmrtí: 12. února 1804

Sdílejte tuto stránku s osobností Immanuel Kant s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Erasmus? Vzpomenete si na definici slova Stud? Pamatujete si definici pojmu Apartmán? Vzpomněli byste si na význam slova Osteoporóza?

Klíčová slova: heslo, filozofie, synonymum, popis, etymologie, termín, kdo to je, definice, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, význam, co znamená, Immanuel Kant, odborný výraz, informace

Pojem Immanuel Kant je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Immanuel Kant ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Immanuel Kant ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Immanuel Kant ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Immanuel Kant ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Immanuel Kant například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Immanuel Kant? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Immanuel Kant? Kdo to byl Immanuel Kant? Kdy se narodil Immanuel Kant? Kde se narodil Immanuel Kant? Kdy zemřel Immanuel Kant? Immanuel Kant je v sekci filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Immanuel Kant kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Immanuel Kant i v jiné kategorii než je filozofie.