Kdo je to?
Kdo je Kirsten Dunst? Životopis Kirsten Dunst, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kirsten Dunst

Kdo je Kirsten Dunst? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Kirsten Caroline Dunst je americká filmová herečka a modelka. Dunst se narodila v New Jersey ve čtvrti Point Pleasant. Oba její rodiče pocházeli původem z Německa. Do 11 let žila v Brick Township (New Jersey) a chodila na základní školu Ranney School v Tinton Falls. V 11 letech se její rodiče rozvedli a ona se s matkou a bratrem odstěhovala do Los Angeles, kde chodila na střední školu Notre Dame High School (maturovala v roce 2000). Matka ji nutila do herectví, ale postupně se to mladé Kirsten zalíbilo a hraní si zamilovala.
Už ve třech letech se z ní stala dětská modelka, která se objevovala v televizních reklamách. Měla podepsanou smlouvu s modelingovou agenturou Ford Models a Elite Model Management. V šesti letech se objevila v pořadu Saturday Night Live (1988), kde ztvárnila vnučku George Bushe. O rok později debutovala v komedii Woodyho Allena Povídky z New Yorku (1989). V následujícím roce si zahrála dceru herce Toma Hankse ve filmu Ohňostroj marnosti (1990). Tři roky na to se objevila v jedné epizodě kultovního seriálu Star Trek: Nová generace (1993). Rok 1994 znamenal pro Dunst úspěch díky snímkům Malé ženy, Hamouni a hororu Interview s upírem. Za svou roli v Interview s upírem získala cenu The Saturn Awards (za nejlepší mladistvý herecký výkon) a byla také nominovaná na Zlatý glóbus. O rok později si zahrála po boku herce Robina Williamse ve fantasy snímku Jumanji (1995). Následovaly různé role většinou v komediálních filmech. Další větší úspěch přišel roku 2002 snímkem Spider Man. Poté následovaly úspěšné filmy Wimbledon, Spider Man 2, Věčný svit neposkvrněné mysli (2004), Spider Man 3 (2007), Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008) nebo Melancholia (2011). Za tento snímek byla nominovaná na Zlatý glóbus a podruhé získala cenu The Saturn Awards (nejlepší herečka), ocenění Robert Awards (Dánská filmová cena) a ocenění z Filmového festivalu v Cannes (IFF).
Hrála také v několika epizodách seriálu Pohotovost (1996, 97), Fargo (2015) a ve dvou sériích Jak se stát bohem na Floridě (2019 a 2021).Kdo je Kirsten Dunst? Životopis Kirsten Dunst, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Kirsten Dunst

Národnost: americká
Datum narození: 30. 4. 1982
Místo narození: Point Pleasant, New Jersey, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Kirsten Dunst sdílet s ostatnímina různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Liftago? Znáte termín Pappardelle? Vzpomněli byste si na význam slova Regrese? Víte, co je to Biosféra?

Klíčová slova: popis, lexikon, narození, osobnost, místo narození, Kirsten Dunst, kdo je Kirsten Dunst?, informace, osobnosti, biografie, herectví, životopis, národnost, kdy se narodila Kirsten Dunst?, herectví, kde se narodila Kirsten Dunst?

Pojem Kirsten Dunst je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Kirsten Dunst doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Kirsten Dunst ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Kirsten Dunst ve Wikipedii

Najít výraz Kirsten Dunst ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kirsten Dunst na Youtube

Hledat slovo Kirsten Dunst ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kirsten Dunst například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Kirsten Dunst?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Kirsten Dunst? Kdy se narodila Kirsten Dunst? Kde se narodila Kirsten Dunst? Kirsten Dunst je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Kirsten Dunst dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kirsten Dunst i v jiné kategorii než je herectví.