Kdo je to?
Kdo je Vít Klusák? Životopis Vít Klusák, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Vít Klusák

Kdo je Vít Klusák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Vít Klusák je český filmový a dokumentární režisér, kameraman, střihač a spoluzakladatel filmové společnosti Hypermarket Film. Klusák se narodil v Praze. Na Střední průmyslové škole grafické studoval obor fotografie. Po maturitě na střední škole začal studovat FAMU na katedře dokumentární tvorby u profesora Karla Vachka a Heleny Třeštíkové. Ve 23 letech založil filmovou společnost Hypermarket Film spolu s Filipem Remundou. Společnost se zaměřuje na produkování dokumentárních filmů.
Jeho prvním dokumentem bylo pětiminutové Jablko z roku 1995. Následovaly dokumenty jako Začátek světa (1999), Digestive (2000), Ocet (2001), Vlas a Burian (2003), Český sen (2004), Vánoce v Bosně (2008), Český mír (2010), Vše pro dobro světa a Nošovic (2010), Film jako Brno (2011), Hrad pro všechny (2011), Ano, šéfe! (4 epizody z roku 2011). Ze série Český žurnál natočil s Filipem Remundou dokumentární filmy Svobodu pro Smetanu (2012), Život a smrt v Tanvaldu (2013), Spříznění přímou volbou (2013), Sametová revoluce (2013), Dobrý řidič Smetana (2013), Má vlast Afghánistán (2015). Dále natočil ještě Svět podle Daliborka (2017), V síti (2020), Jak Bůh hledal Karla (2021) a 13 minut (2021).
Za dokument Český mír obdržel Cenu filmových kritiků na udílení cen Český lev 2010 a také hlavní cenu na Mezinárodním festivalu dokumentů DMZ v Jižní Koreji. O rok později získal cenu Český lev znovu za dokumentární film Vše pro dobro světa a Nošovic. Za dokumentární film V síti získal již třetí cenu Český lev 2020. Snímek se stal nejúspěšnějším českým dokumentem v historii.
V roce 2006 začal přednášet na FAMU Základy filmové řeči a o pět let později začal působit jako vedoucí dílny dokumentaristů prvního ročníku.
Vít Klusák žije v Praze a je otcem čtyř dětí.Kdo je Vít Klusák? Životopis Vít Klusák, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Vít Klusák

Národnost: česká
Datum narození: 24. 3. 1980
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vít Klusák? s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Gurta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Celulitida? Vzpomenete si na definici slova Tofu? Znáte termín Epigram?

Klíčová slova: osobnosti, umělci, národnost, lexikon, kde se narodil Vít Klusák?, Vít Klusák, kdo je Vít Klusák?, místo narození, osobnost, kdy se narodil Vít Klusák?, informace, umělci, wiki, život, datum narození, narození

Pojem Vít Klusák je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Vít Klusák ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Vít Klusák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Vít Klusák na Google obrázcích

Najít heslo Vít Klusák ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vít Klusák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vít Klusák například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Vít Klusák? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Vít Klusák? Kdy se narodil Vít Klusák? Kde se narodil Vít Klusák? Vít Klusák je v kategorii Umělci

Kategorie umělci, stylista, vít Klusák, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Vít Klusák třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vít Klusák i v jiné kategorii než je umělci.