Kdo je to?
Kdo je Vít Klusák? Životopis Vít Klusák, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Vít Klusák?

Kdo je Vít Klusák? Životopis, informace, biografie, umělci

Vít Klusák je český filmový a dokumentární režisér, kameraman, střihač a spoluzakladatel filmové společnosti Hypermarket Film. Klusák se narodil v Praze. Na Střední průmyslové škole grafické studoval obor fotografie. Po maturitě na střední škole začal studovat FAMU na katedře dokumentární tvorby u profesora Karla Vachka a Heleny Třeštíkové. Ve 23 letech založil filmovou společnost Hypermarket Film spolu s Filipem Remundou. Společnost se zaměřuje na produkování dokumentárních filmů.
Jeho prvním dokumentem bylo pětiminutové Jablko z roku 1995. Následovaly dokumenty jako Začátek světa (1999), Digestive (2000), Ocet (2001), Vlas a Burian (2003), Český sen (2004), Vánoce v Bosně (2008), Český mír (2010), Vše pro dobro světa a Nošovic (2010), Film jako Brno (2011), Hrad pro všechny (2011), Ano, šéfe! (4 epizody z roku 2011). Ze série Český žurnál natočil s Filipem Remundou dokumentární filmy Svobodu pro Smetanu (2012), Život a smrt v Tanvaldu (2013), Spříznění přímou volbou (2013), Sametová revoluce (2013), Dobrý řidič Smetana (2013), Má vlast Afghánistán (2015). Dále natočil ještě Svět podle Daliborka (2017), V síti (2020), Jak Bůh hledal Karla (2021) a 13 minut (2021).
Za dokument Český mír obdržel Cenu filmových kritiků na udílení cen Český lev 2010 a také hlavní cenu na Mezinárodním festivalu dokumentů DMZ v Jižní Koreji. O rok později získal cenu Český lev znovu za dokumentární film Vše pro dobro světa a Nošovic. Za dokumentární film V síti získal již třetí cenu Český lev 2020. Snímek se stal nejúspěšnějším českým dokumentem v historii.
V roce 2006 začal přednášet na FAMU Základy filmové řeči a o pět let později začal působit jako vedoucí dílny dokumentaristů prvního ročníku.
Vít Klusák žije v Praze a je otcem čtyř dětí.Kdo je Vít Klusák? Životopis Vít Klusák, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Vít Klusák

Národnost: česká
Datum narození: 24. 3. 1980
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Vít Klusák? Potom se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín PSPad? Víte, co je to Kvadriatlon? Vzpomenete si na definici slova Prank? Rozumíte pojmu Islám?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, Vít Klusák, národnost, wikipedie, biografie, lexikon, kdo je Vít Klusák?, Vít Klusák, umělci, narození, umělci, místo narození, vysvětlení, informace, osobnost

Pojem Vít Klusák je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Vít Klusák

Hledat heslo Vít Klusák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Vít Klusák ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Vít Klusák ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Vít Klusák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Vít Klusák ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vít Klusák například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Vít Klusák? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vít Klusák? Kdy se narodil Vít Klusák? Kde se narodil Vít Klusák? Vít Klusák patří do kategorie Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Vít Klusák kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vít Klusák i v jiné kategorii než je umělci.