Kdo je to?
Kdo je to Amerikanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Amerikanista? Lidé, věda

Amerikanista

Jaký je význam slova Amerikanista? Co to znamená?

Amerikanista je odborník, badatel nebo specialista v oblasti Severní Ameriky, především se zaměřením na Spojené státy americké. Středo a jihoamerické státy se pak zkoumají v rámci jiného oboru - romanistika, protože se v nich mluví románskými jazyky (španělštinou a portugalštinou). Amerikanista zkoumá především kulturu, jazyky, ekonomii, politiku a další sféry života týkajícího se daného území. Stejně jako jiní odborníci (afrikanisté, orientalisté) se nezaměřuje na zoologii, botaniku, geografii nebo geologii.
Práce amerikanistů obvykle zahrnuje výzkum, analýzu a interpretaci historických i současných dějů na americkém kontinentu. Amerikanisté pracují na univerzitách, ve výzkumných institucích, v mediálních organizacích, ve vládních orgánech i v neziskových organizacích.
Jejich práce přispívá k širšímu porozumění Severní Americe jako kontinentu, Spojeným státům americkým a různým aspektům americké kultury, společnosti a dějin. Amerikanisté dokážou také identifikovat a definovat problémy, které tento region má nebo může v blízké budoucnosti mít, a dokážou pro ně hledat možnosti řešení.
Nejvýznamnější čeští amerikanisté byli nebo jsou: Alberto Vojtěch Frič, Josef Polišenský, Tadeáš Haenke, Josef Jařab a Václav Šolc.Kdo je to Amerikanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Amerikanista? Lidé, věda

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Dvousměnný provoz? Vzpomněli byste si co znamená slovo PageRank? Vzpomněli byste si co označuje výraz Crossbody? Víte co je Sútra?

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, definice, lexikon, slovo, popis, wiki, vysvětlení, pojem, Amerikanista, význam slova, informace, věda, přesný význam, termín, přesný výraz

Pojem Amerikanista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Amerikanista ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Amerikanista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Amerikanista ve Wikipedii

Zkusit najít Amerikanista ve Wikislovníku

Hledat pojem Amerikanista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amerikanista například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Amerikanista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Amerikanista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Amerikanista? Definice pojmu Amerikanista je v kategorii Věda

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, text, definici, dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Amerikanista v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je věda.