Kdo je to?
Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jezuita?

Co znamená a jaký je význam slova Jezuita?

Jezuita je příslušník církevního řádu jezuitů, jinak také zvaných Tovaryšstvo Ježíšovo. Jezuité, které založil v 16. století Ignác z Loyoly, patřili k nejvýznamnějším církevním řádům. Velkou moc měli zejména v době baroka, kdy byli např. v českých zemích pověřeni rekatolizací, tj. upevněním moci a vlivu katolické církve. Mezi jejich členy patřil třeba nechvalně proslulý hledač "zakázaných knih" (nekatolických spisů; libri prohibiti) Antonín Koniáš, ale i vědec a literát Bohuslav Balbín. Jezuité se výrazně zasloužili o rozvoj školství.Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Jezuita? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Deontologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Deviace? Znáte termín Workout? Víte co je Sójové maso?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, heslo, odborný výraz, popis, kdo je Jezuita?, co je to Jezuita?, přesný význam, přesný výraz, synonymum, původ slova, význam, etymologie, formulace, kdo to je, křesťanství

Pojem Jezuita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jezuita doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Jezuita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jezuita na Youtube

Najít slovo Jezuita ve Wikipedii

Najít termín Jezuita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezuita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Jezuita, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jezuita? Kdo to byl Jezuita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jezuita? Definice pojmu Jezuita je v kategorii křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.