Kdo je to?
Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jezuita?

Co znamená a jaký je význam slova Jezuita?

Jezuita je příslušník církevního řádu jezuitů, jinak také zvaných Tovaryšstvo Ježíšovo. Jezuité, které založil v 16. století Ignác z Loyoly, patřili k nejvýznamnějším církevním řádům. Velkou moc měli zejména v době baroka, kdy byli např. v českých zemích pověřeni rekatolizací, tj. upevněním moci a vlivu katolické církve. Mezi jejich členy patřil třeba nechvalně proslulý hledač "zakázaných knih" (nekatolických spisů; libri prohibiti) Antonín Koniáš, ale i vědec a literát Bohuslav Balbín. Jezuité se výrazně zasloužili o rozvoj školství.Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jezuita sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Deontologie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sangvinik? Znáte termín Žahour? Znáte termín Rivotril?

Klíčová slova: etymologie, termín, křesťanství, přesný výraz, slovo, wiki, přesný význam, kdo to je, synonymum, popis, význam pojmu, heslo, kdo je Jezuita?, definice, původ slova, lexikon

Pojem Jezuita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jezuita v následujících zdrojích

Hledat výraz Jezuita na Google.cz

Hledat frázi Jezuita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Jezuita ve Wikislovníku

Zkusit najít Jezuita ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezuita například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Jezuita

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jezuita? Kdo to byl Jezuita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jezuita? Definice pojmu Jezuita patří do sekce křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít výraz, text, termín, pojem řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.