Kdo je to?
Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jezuita?

Co znamená a jaký je význam slova Jezuita?

Jezuita je příslušník církevního řádu jezuitů, jinak také zvaných Tovaryšstvo Ježíšovo. Jezuité, které založil v 16. století Ignác z Loyoly, patřili k nejvýznamnějším církevním řádům. Velkou moc měli zejména v době baroka, kdy byli např. v českých zemích pověřeni rekatolizací, tj. upevněním moci a vlivu katolické církve. Mezi jejich členy patřil třeba nechvalně proslulý hledač "zakázaných knih" (nekatolických spisů; libri prohibiti) Antonín Koniáš, ale i vědec a literát Bohuslav Balbín. Jezuité se výrazně zasloužili o rozvoj školství.Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Jezuita? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Deontologie? Vzpomenete si na definici slova Chlamydie? Znáte termín Žahour? Vzpomněli byste si na význam slova Ionizátor?

Klíčová slova: co znamená, slovo, kdo je Jezuita?, wiki, kdo to je, přesný výraz, popis, formulace, etymologie, význam slova, co je to Jezuita?, definice, význam, přesný význam, synonymum, heslo

Pojem Jezuita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jezuita

Najít heslo Jezuita na Google.cz

Hledat heslo Jezuita ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jezuita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jezuita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezuita například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Jezuita, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jezuita? Kdo to byl Jezuita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jezuita? Definice pojmu Jezuita se nachází v sekci křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než křesťanství).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.