Kdo je to?
Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jezuita?

Co znamená a jaký je význam slova Jezuita?

Jezuita je příslušník církevního řádu jezuitů, jinak také zvaných Tovaryšstvo Ježíšovo. Jezuité, které založil v 16. století Ignác z Loyoly, patřili k nejvýznamnějším církevním řádům. Velkou moc měli zejména v době baroka, kdy byli např. v českých zemích pověřeni rekatolizací, tj. upevněním moci a vlivu katolické církve. Mezi jejich členy patřil třeba nechvalně proslulý hledač "zakázaných knih" (nekatolických spisů; libri prohibiti) Antonín Koniáš, ale i vědec a literát Bohuslav Balbín. Jezuité se výrazně zasloužili o rozvoj školství.Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Jezuita s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Deontologie? Pamatujete si definici pojmu Kognát? Znáte termín Žahour? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nylon?

Klíčová slova: co je to Jezuita?, kdo je Jezuita?, slovo, vysvětlení, heslo, význam pojmu, formulace, co znamená, přesný význam, kdo to je, popis, termín, wiki, definice, význam slova, etymologie

Pojem Jezuita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jezuita zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Jezuita na Google.cz

Vyhledat výraz Jezuita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Jezuita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jezuita ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezuita například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Jezuita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jezuita? Kdo to byl Jezuita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jezuita? Definice pojmu Jezuita je v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít pojem, slovo, termín, výraz třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.