Kdo je to?
Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jezuita?

Co znamená a jaký je význam slova Jezuita?

Jezuita je příslušník církevního řádu jezuitů, jinak také zvaných Tovaryšstvo Ježíšovo. Jezuité, které založil v 16. století Ignác z Loyoly, patřili k nejvýznamnějším církevním řádům. Velkou moc měli zejména v době baroka, kdy byli např. v českých zemích pověřeni rekatolizací, tj. upevněním moci a vlivu katolické církve. Mezi jejich členy patřil třeba nechvalně proslulý hledač "zakázaných knih" (nekatolických spisů; libri prohibiti) Antonín Koniáš, ale i vědec a literát Bohuslav Balbín. Jezuité se výrazně zasloužili o rozvoj školství.Kdo je to, byl Jezuita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jezuita? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jezuita sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Deontologie? Znáte pojem Maltovník? Znáte termín Workout? Vzpomenete si na definici slova Fotosyntéza?

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, Jezuita, kdo je Jezuita?, křesťanství, co je to Jezuita?, odborný výraz, heslo, přesný význam, etymologie, kdo to je, synonymum, informace, význam pojmu, lexikon, pojem

Pojem Jezuita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jezuita lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Jezuita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Jezuita ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Jezuita ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jezuita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jezuita například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Jezuita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jezuita? Kdo to byl Jezuita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jezuita? Definice pojmu Jezuita se nachází v kategorii křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v křesťanství.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.