Kdo je to?
Kdo je Barbora Šampalíková? Životopis Barbora Šampalíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Barbora Šampalíková

Kdo je Barbora Šampalíková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Barbora Šampalíková je mladá česká zpěvačka, která se narodila 14. května 1996 v Praze. Již velmi brzy začala projevovat svůj pěvecký talent a v současnosti je uznávanou šansoniérkou. Škála jejích aktivit je však mnohem širší.
Již ve svých čtyřech letech se stala členkou taneční skupiny ATS studio Domino Praha, se kterou se účastnila mnoha soutěží. Tanec pro ni představoval obrovskou součást života a až do svých dvanácti let trávila s taneční skupinou obrovské množství volného času.
Na základní školu chodila na RVJ Bronzová. Již ve druhé třídě si k tanci přibrala i zpěv a stala se součástí sboru Rolnička. Nadšení pro zpěv vedlo ke studiu sólového zpěvu na Základní umělecké škole v pražských Stodůlkách.
Pod vedením své učitelky zpěvu Evy Brožové vyhrála mnoho pěveckých soutěží jako Jarní petrklíč a Karlovarský skřivánek.
Po ukončení základní školy pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři, kde se věnovala oboru populární zpěv.
Přestože Barbora zatím nemá moc hereckých zkušeností před kamerami, objevila v roce 2020 v několika epizodách seriálu Místo zločinu Ostrava.
Častěji ji však diváci mohou v roli herečky spatřit na divadelních prknech, kde účinkuje v řadě muzikálů. Zahrála si například v představeních Mamma Mia!, Bonnie a Clyde, Ať žijí duchové, Kapka medu pro Verunku, Kytice nebo Prsten pana Nibelunga.
Za svou dosavadní kariéru vystřídala mnoho divadelních scén. Objevila se například v Národním divadle moravskoslezském, Divadle Hybernia, v Divadle Bez zábradlí, v Divadle Na Fidlovačce, v Divadle Semafor nebo v Hudebním divadle Karlín, kde až do roku 2023 hrála v inscenaci Sestra v akci.
V současnosti působí v hudebním uskupení Septet plus Dalibora Kaprase a v orchestru Karla Vlacha. Navíc má i vlastní kapelu věnující se především šansonu, s níž pravidelně vystupuje.Kdo je Barbora Šampalíková? Životopis Barbora Šampalíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Barbora Šampalíková

Národnost: česká
Datum narození: 14. května 1996
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Barbora Šampalíková můžete sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Bible? Pamatujete si definici pojmu Gramatika? Znáte termín Hierarchie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Monzun?

Klíčová slova: život, Barbora Šampalíková, osobnost, wikipedie, národnost, lexikon, kdo je Barbora Šampalíková?, vysvětlení, osobnosti, zajímavosti, Barbora Šampalíková, kdy se narodila Barbora Šampalíková?, herectví, popis, datum narození, wiki

Pojem Barbora Šampalíková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít výraz Barbora Šampalíková na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barbora Šampalíková ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Barbora Šampalíková ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Barbora Šampalíková na Google obrázcích

Vyhledat termín Barbora Šampalíková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbora Šampalíková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Barbora Šampalíková?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Barbora Šampalíková? Kdy se narodila Barbora Šampalíková? Kde se narodila Barbora Šampalíková? Barbora Šampalíková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, skořicová kráska, barbora Šampalíková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Barbora Šampalíková kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbora Šampalíková i v jiné kategorii než je herectví.