Kdo je to?
Kdo je Barbora Šampalíková? Životopis Barbora Šampalíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Barbora Šampalíková

Kdo je Barbora Šampalíková? Životopis, informace, biografie, herectví

Barbora Šampalíková je mladá česká zpěvačka, která se narodila 14. května 1996 v Praze. Již velmi brzy začala projevovat svůj pěvecký talent a v současnosti je uznávanou šansoniérkou. Škála jejích aktivit je však mnohem širší.
Již ve svých čtyřech letech se stala členkou taneční skupiny ATS studio Domino Praha, se kterou se účastnila mnoha soutěží. Tanec pro ni představoval obrovskou součást života a až do svých dvanácti let trávila s taneční skupinou obrovské množství volného času.
Na základní školu chodila na RVJ Bronzová. Již ve druhé třídě si k tanci přibrala i zpěv a stala se součástí sboru Rolnička. Nadšení pro zpěv vedlo ke studiu sólového zpěvu na Základní umělecké škole v pražských Stodůlkách.
Pod vedením své učitelky zpěvu Evy Brožové vyhrála mnoho pěveckých soutěží jako Jarní petrklíč a Karlovarský skřivánek.
Po ukončení základní školy pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři, kde se věnovala oboru populární zpěv.
Přestože Barbora zatím nemá moc hereckých zkušeností před kamerami, objevila v roce 2020 v několika epizodách seriálu Místo zločinu Ostrava.
Častěji ji však diváci mohou v roli herečky spatřit na divadelních prknech, kde účinkuje v řadě muzikálů. Zahrála si například v představeních Mamma Mia!, Bonnie a Clyde, Ať žijí duchové, Kapka medu pro Verunku, Kytice nebo Prsten pana Nibelunga.
Za svou dosavadní kariéru vystřídala mnoho divadelních scén. Objevila se například v Národním divadle moravskoslezském, Divadle Hybernia, v Divadle Bez zábradlí, v Divadle Na Fidlovačce, v Divadle Semafor nebo v Hudebním divadle Karlín, kde až do roku 2023 hrála v inscenaci Sestra v akci.
V současnosti působí v hudebním uskupení Septet plus Dalibora Kaprase a v orchestru Karla Vlacha. Navíc má i vlastní kapelu věnující se především šansonu, s níž pravidelně vystupuje.Kdo je Barbora Šampalíková? Životopis Barbora Šampalíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Barbora Šampalíková

Národnost: česká
Datum narození: 14. května 1996
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Barbora Šampalíková? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Parafín? Vzpomněli byste si na význam slova Instituce? Znáte termín Lymfa? Znáte definici termínu Intuice?

Klíčová slova: biografie, wiki, kdy se narodila Barbora Šampalíková?, herectví, vysvětlení, datum narození, osobnosti, narození, Barbora Šampalíková, místo narození, wikipedie, Barbora Šampalíková, informace, zajímavosti, herectví, popis

Pojem Barbora Šampalíková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Barbora Šampalíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Barbora Šampalíková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Barbora Šampalíková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Barbora Šampalíková na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barbora Šampalíková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbora Šampalíková například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Barbora Šampalíková?

Právě jste zjistili Kdo je to Barbora Šampalíková? Kdy se narodila Barbora Šampalíková? Kde se narodila Barbora Šampalíková? Barbora Šampalíková je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Barbora Šampalíková kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbora Šampalíková i v jiné kategorii než je herectví.