Kdo je to?
Kdo je Greta Thunbergová? Životopis Greta Thunbergová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Greta Thunbergová

Kdo je Greta Thunbergová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Greta Thunbergová je celosvětově známá aktivistka bojující za záchranu klimatu. Celé její jméno zní Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg. S bojem proti globálnímu oteplování začala v roce 2018 ve svých 15 letech. Byla autorkou nápadu školních stávek středoškoláků nazvaných Fridays for Future, kdy studenti místo vyučování demonstrovali za změnu přístupu politické reprezentace k boji s globálním oteplováním. Základní myšlenkou bylo, že politické reprezentace mohou dělat proti klimatickým změnám mnohem více a že svým nezodpovědným přístupem kazí budoucnost mladé generace.
Greta Thunberg je na jedné straně za svoji činnost oceňována a obdivována, na druhé straně je kritizována a nenáviděna a má řadu odpůrců, kteří v ní vidí "zelenou fanatičku". Je tedy vnímána velmi kontroverzně.
Greta je dcerou operní pěvkyně a herce. O klimatických změnách slyšela poprvé ve svých osmi letech a ze zjištění, že tato problematika není dostatečně řešena, údajně trpěla depresemi a selektivním mutismem (psychicky podmíněnou neschopností hovořit v určitých situacích nebo s určitými lidmi, jedná se o poruchu užívání řeči, přičemž postižená osoba mluvenou řeč ovládá). Mimoto jí byl diagnostikován Aspergerův syndrom, který patří mezi mírnější projevy poruch autistického spektra. Dle vlastních slov je nešťastná, když nemůže protestovat. Thunbergová přednášela na mnoha konferencích a je nositelkou řady vyznamenání a ocenění. Kvůli snížení uhlíkové stopy odmítá létat letadlem a celou rodinu přiměla k přechodu na veganskou stravu. Její projevy byly vydány knižně.
Celkově lze říci, že Greta Thunbergová nepřichází s novými ani převratnými názory a myšlenkami, ale vzhledem k tomu, že je mediálně velmi výrazná, se zdá být reálné, že může pozitivně ovlivnit názory nejen mladé generace a celkově přístup k ochraně klimatu a vyvolat o dané problematice diskusi.Kdo je Greta Thunbergová? Životopis Greta Thunbergová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Greta Thunbergová

Národnost: švédská
Datum narození: 3. 1. 2003
Místo narození: Stockholm

Popis osobnosti Greta Thunbergová můžete sdílet s přáteli a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Syntaktická chyba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Damoklův meč? Znáte termín Pleonasmus? Víte co je Premiéra?

Klíčová slova: narození, národnost, popis, životopis, osobnost, Greta Thunbergová, politici, kdy se narodila Greta Thunbergová?, kdo je Greta Thunbergová?, kde se narodila Greta Thunbergová?, informace, wikipedie, lexikon, zajímavosti, biografie, politici

Pojem Greta Thunbergová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Greta Thunbergová lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Greta Thunbergová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Greta Thunbergová ve Wikimedia Commons

Hledat termín Greta Thunbergová na Google.cz

Zkusit najít výraz Greta Thunbergová ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Greta Thunbergová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Greta Thunbergová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Greta Thunbergová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Greta Thunbergová? Kdy se narodila Greta Thunbergová? Kde se narodila Greta Thunbergová? Greta Thunbergová je v kategorii Politici

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Greta Thunbergová dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Greta Thunbergová i v jiné kategorii než je politici.