Kdo je to?
Kdo je Greta Thunbergová? Životopis Greta Thunbergová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Greta Thunbergová?

Kdo je Greta Thunbergová? Životopis, informace, biografie, politici

Greta Thunbergová je celosvětově známá aktivistka bojující za záchranu klimatu. Celé její jméno zní Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg. S bojem proti globálnímu oteplování začala v roce 2018 ve svých 15 letech. Byla autorkou nápadu školních stávek středoškoláků nazvaných Fridays for Future, kdy studenti místo vyučování demonstrovali za změnu přístupu politické reprezentace k boji s globálním oteplováním. Základní myšlenkou bylo, že politické reprezentace mohou dělat proti klimatickým změnám mnohem více a že svým nezodpovědným přístupem kazí budoucnost mladé generace.
Greta Thunberg je na jedné straně za svoji činnost oceňována a obdivována, na druhé straně je kritizována a nenáviděna a má řadu odpůrců, kteří v ní vidí "zelenou fanatičku". Je tedy vnímána velmi kontroverzně.
Greta je dcerou operní pěvkyně a herce. O klimatických změnách slyšela poprvé ve svých osmi letech a ze zjištění, že tato problematika není dostatečně řešena, údajně trpěla depresemi a selektivním mutismem (psychicky podmíněnou neschopností hovořit v určitých situacích nebo s určitými lidmi, jedná se o poruchu užívání řeči, přičemž postižená osoba mluvenou řeč ovládá). Mimoto jí byl diagnostikován Aspergerův syndrom, který patří mezi mírnější projevy poruch autistického spektra. Dle vlastních slov je nešťastná, když nemůže protestovat. Thunbergová přednášela na mnoha konferencích a je nositelkou řady vyznamenání a ocenění. Kvůli snížení uhlíkové stopy odmítá létat letadlem a celou rodinu přiměla k přechodu na veganskou stravu. Její projevy byly vydány knižně.
Celkově lze říci, že Greta Thunbergová nepřichází s novými ani převratnými názory a myšlenkami, ale vzhledem k tomu, že je mediálně velmi výrazná, se zdá být reálné, že může pozitivně ovlivnit názory nejen mladé generace a celkově přístup k ochraně klimatu a vyvolat o dané problematice diskusi.Kdo je Greta Thunbergová? Životopis Greta Thunbergová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní informace o osobě Greta Thunbergová

Národnost: švédská
Datum narození: 3. 1. 2003
Místo narození: Stockholm

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Greta Thunbergová? s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Ponorková nemoc? Vzpomněli byste si co označuje výraz Selenium? Znáte termín Ketonová dieta? Znáte termín Evangelium?

Klíčová slova: narození, život, datum narození, osobnost, osobnosti, zajímavosti, popis, politici, kde se narodila Greta Thunbergová?, kdy se narodila Greta Thunbergová?, wiki, Greta Thunbergová, wikipedie, politici, Greta Thunbergová, lexikon

Pojem Greta Thunbergová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Greta Thunbergová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Greta Thunbergová na Google obrázcích

Hledat heslo Greta Thunbergová ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Greta Thunbergová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Greta Thunbergová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Greta Thunbergová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Greta Thunbergová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Greta Thunbergová? Kdy se narodila Greta Thunbergová? Kde se narodila Greta Thunbergová? Greta Thunbergová je v kategorii Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Greta Thunbergová dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Greta Thunbergová i v jiné kategorii než je politici.