Kdo je to?
Kdo byl Miloš Kopecký? Životopis Miloš Kopecký, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Miloš Kopecký?

Kdo to byl Miloš Kopecký? Stručný životopis

Miloš Kopecký patří k nejvýznamnějším a nejpopulárnějším českým hercům. Svou divadelní kariéru začínal jako pomocný pracovník a postupně se vypracovával. Postupně hrál v řadě divadel včetně Národního divadla. Skvěle ztvárňoval komické role i padouchy. Nezapomenutelné jsou jeho role divadelní jako Pygmalion, Lakomec nebo Richard III. i filmové, k nimž patřil např. Baron Prášil, Žebrácká opera, Jak utopit doktora Mráčka, Noc na Karlštejně, Adéla ještě nevečeřela a jiné.
V televizních seriálech vynikl v roli doktora Štrosmajera v Nemocnici na kraji města. Celý život trpěl depresemi, které se výrazně podepsaly na jeho osobním životě.Kdo byl Miloš Kopecký? Životopis Miloš Kopecký, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Miloš Kopecký

Národnost: česká
Datum narození: 22.8.1922
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 16.2.1996

Sdílejte tuto stránku s osobností Miloš Kopecký se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Okluze? Znáte termín Ledová káva? Vzpomněli byste si na význam slova Klížka? Víte, co je to Mozilla Thunderbird?

Klíčová slova: slovo, přesný význam, wiki, přesný výraz, popis, definice, herectví, heslo, význam slova, co znamená, význam, etymologie, pojem, původ slova, odborný výraz, význam pojmu

Pojem Miloš Kopecký je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Miloš Kopecký doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Miloš Kopecký na Youtube

Zkusit najít Miloš Kopecký ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miloš Kopecký ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Miloš Kopecký ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Kopecký například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miloš Kopecký

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Miloš Kopecký? Kdo to byl Miloš Kopecký? Kdy se narodil Miloš Kopecký? Kde se narodil Miloš Kopecký? Kdy zemřel Miloš Kopecký? Miloš Kopecký je v kategorii herectví. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Miloš Kopecký např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Kopecký i v jiné kategorii než je herectví.