Kdo je to?
Kdo byl Miloš Kopecký? Životopis Miloš Kopecký, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Miloš Kopecký?

Kdo to byl Miloš Kopecký? Stručný životopis

Miloš Kopecký patří k nejvýznamnějším a nejpopulárnějším českým hercům. Svou divadelní kariéru začínal jako pomocný pracovník a postupně se vypracovával. Postupně hrál v řadě divadel včetně Národního divadla. Skvěle ztvárňoval komické role i padouchy. Nezapomenutelné jsou jeho role divadelní jako Pygmalion, Lakomec nebo Richard III. i filmové, k nimž patřil např. Baron Prášil, Žebrácká opera, Jak utopit doktora Mráčka, Noc na Karlštejně, Adéla ještě nevečeřela a jiné.
V televizních seriálech vynikl v roli doktora Štrosmajera v Nemocnici na kraji města. Celý život trpěl depresemi, které se výrazně podepsaly na jeho osobním životě.Kdo byl Miloš Kopecký? Životopis Miloš Kopecký, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Miloš Kopecký

Národnost: česká
Datum narození: 22.8.1922
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 16.2.1996

Tento text (Miloš Kopecký) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Cystická fibróza? Víte co je Xanthan? Vzpomněli byste si na význam slova Plast? Vzpomněli byste si co označuje výraz Endometrióza?

Klíčová slova: popis, význam, heslo, co znamená, vysvětlení, původ slova, přesný význam, Miloš Kopecký, termín, slovo, přesný výraz, odborný výraz, definice, popis, kdo to je, pojem

Pojem Miloš Kopecký je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Miloš Kopecký ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Miloš Kopecký ve Wikipedii

Najít pojem Miloš Kopecký ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Miloš Kopecký v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Kopecký například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Miloš Kopecký?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Miloš Kopecký? Kdo to byl Miloš Kopecký? Kdy se narodil Miloš Kopecký? Kde se narodil Miloš Kopecký? Kdy zemřel Miloš Kopecký? Miloš Kopecký je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Miloš Kopecký dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Kopecký i v jiné kategorii než je herectví.