Kdo je to?
Kdo byl Miloš Kopecký? Životopis Miloš Kopecký, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Miloš Kopecký?

Kdo byl Miloš Kopecký? Životopis, informace, biografie, herectví

Miloš Kopecký patří k nejvýznamnějším a nejpopulárnějším českým hercům. Svou divadelní kariéru začínal jako pomocný pracovník a postupně se vypracovával. Postupně hrál v řadě divadel včetně Národního divadla. Skvěle ztvárňoval komické role i padouchy. Nezapomenutelné jsou jeho role divadelní jako Pygmalion, Lakomec nebo Richard III. i filmové, k nimž patřil např. Baron Prášil, Žebrácká opera, Jak utopit doktora Mráčka, Noc na Karlštejně, Adéla ještě nevečeřela a jiné.
V televizních seriálech vynikl v roli doktora Štrosmajera v Nemocnici na kraji města. Celý život trpěl depresemi, které se výrazně podepsaly na jeho osobním životě.Kdo byl Miloš Kopecký? Životopis Miloš Kopecký, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Miloš Kopecký

Národnost: česká
Datum narození: 22.8.1922
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 16.2.1996

Sdílejte tuto stránku s osobností Miloš Kopecký s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Okluze? Znáte definici termínu Vrtulníkové peníze? Vzpomněli byste si na význam slova Dobropis? Pamatujete si definici pojmu Informace?

Klíčová slova: kdo je Miloš Kopecký?, datum úmrtí, osobnosti, popis, život, nežijící, Miloš Kopecký, národnost, narození, národnost, herectví, kdy se narodil Miloš Kopecký?, vysvětlení, wikipedie, herectví, místo narození

Pojem Miloš Kopecký je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Miloš Kopecký

Vyhledat výraz Miloš Kopecký ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Miloš Kopecký ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Miloš Kopecký na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miloš Kopecký ve Wikimedia Commons

Najít heslo Miloš Kopecký ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Kopecký například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miloš Kopecký

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Miloš Kopecký? Kdy se narodil Miloš Kopecký? Kde se narodil Miloš Kopecký? Kdy zemřel Miloš Kopecký? Miloš Kopecký patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Miloš Kopecký např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Kopecký i v jiné kategorii než je herectví.