Kdo je to?
Kdo byl Gordie Howe? Životopis Gordie Howe, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Gordie Howe?

Kdo byl Gordie Howe? Životopis, informace, biografie, sport

Gordie Howe byl profesionální hokejista a jeden z nejlepších hráčů všech dob. Narodil se na farmě a od dětství vynikal fyzickou zdatností. Postupně začal hrát hokej a nakonec se rozhodl věnovat hokeji profesionálně. V patnácti letech se dostal do kempu New York Rangers, ale smlouvu odmítl. Místo toho podepsal smlouvu s Detroit Red Wings a začal hrát za juniorské týmy. Detroit v té době spoléhal na zkušené hráče, takže bylo obtížné probojovat se do hlavního týmu. Howe se však do seniorského mužstva probojoval už v 18 letech a hned v prvním zápase vstřelil branku. Díky fyzické síle dokázal jako jeden z mála hokejistů střílet levou i pravou rukou. Proslul rovněž jako skvělý rváč, pokud došlo na pěstní souboj.
V roce 1950 utrpěl těžké zranění hlavy a zbytek sezóny nedohrál. V následující sezóně 1950-1951 se vrátil a dokázal vyhrát kanadské bodování. To se mu podařilo i v dalších třech sezónách a stal se největší hvězdou NHL. Howe byl výjimečný hlavně stabilitou svých výkonů. Dvacet let v řadě se dokázal dostat mezi pět nejlepších střelců NHL. S týmem Detroit Red Wings vyhrál celkem čtyři Stanley Cupy. Střelecké úspěchy jsou obdivuhodné rovněž proto, že v jeho éře se hokej zaměřoval zejména na bránění.
Po sezóně 1970–1971 ukončil profesionální hráčskou kariéru. Poté pracoval v kanceláři klubu Red Wings, ale práce ho nenaplňovala a když o něj projevil zájem klub Houston Aeros z nově vzniklé WHA, nabídku přijal a vrátil se k hokeji. V roce 1979 WHA zanikla a přejmenovaný tým Hartford Whalers se připojil k NHL. V letech 1979-1980 odehrál Howe poslední sezónu v NHL. V této době mu bylo neuvěřitelných 52 let. Do konce své kariéry v NHL získal Howe šestkrát Hart Memorial Trophy jako nejužitečnější hráč NHL. Stalo se tak v letech 1952, 1953, 1957, 1958, 1960 a 1963 a pouze Wayne Gretzky dokázal toto číslo překonat.Kdo byl Gordie Howe? Životopis Gordie Howe, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Gordie Howe

Národnost: kanadská
Datum narození: 31. března 1928
Místo narození: Floral, Kanada
Datum úmrtí: 10. června 2016

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Gordie Howe sdílet s ostatnímina sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Zlatý klas? Vzpomněli byste si co označuje výraz MATLAB? Znáte definici termínu Embolie? Znáte termín Acylpyrin?

Klíčová slova: informace, lexikon, nežijící, vysvětlení, wikipedie, zajímavosti, datum úmrtí, Gordie Howe, Gordie Howe, kde se narodil Gordie Howe?, sport, Kdy zemřel Gordie Howe, wiki, kdy se narodil Gordie Howe?, osobnost, kdo to je

Pojem Gordie Howe je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Gordie Howe zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Gordie Howe na Google.cz

Zkusit najít výraz Gordie Howe ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Gordie Howe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Gordie Howe ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Gordie Howe na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Gordie Howe například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gordie Howe

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Gordie Howe? Kdy se narodil Gordie Howe? Kde se narodil Gordie Howe? Kdy zemřel Gordie Howe? Gordie Howe je v sekci Sport

Text napsán pro Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Gordie Howe dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gordie Howe i v jiné kategorii než je sport.