Kdo je to?
Kdo je to Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filozof? Lidé, filozofie

Kdo je to Filozof?

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filozof? Lidé, filozofie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Filozof s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Switch? Pamatujete si definici pojmu Prvovýstup? Znáte termín Desktop? Vzpomněli byste si co znamená slovo Noktovizor?

Klíčová slova: význam pojmu, význam, přesný výraz, co znamená, synonymum, etymologie, filozofie, heslo, význam slova, vysvětlení, filozofie, přesný význam, formulace, termín, popis, Filozof

Pojem Filozof je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Filozof ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Filozof ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Filozof na Youtube

Zkusit najít frázi Filozof ve vyhledávači Yandex

Najít termín Filozof na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozof například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Filozof

Právě jste zjistili Kdo je to Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof patří do sekce Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Filozof i jinde než v sekci než v filozofie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.