Kdo je to?
Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Kdo je to Filozof?

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Filozof sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Byreta? Víte, co je to Obezita? Znáte termín Brexit? Rozumíte pojmu Nízký tlak?

Klíčová slova: význam, kdo to je, přesný výraz, slovo, co je to Filozof?, formulace, vysvětlení, přesný význam, Filozof, etymologie, filozofie, popis, wiki, definice, co znamená, odborný výraz

Pojem Filozof je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Filozof

Hledat pojem Filozof ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Filozof ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Filozof ve Wikislovníku

Najít termín Filozof v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozof například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Filozof, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Filozof? Kdo to byl Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof se nachází v sekci filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Filozof i v jiné kategorii než v filozofie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.