Kdo je to?
Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Kdo je to Filozof?

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Líbí se vám definice kdo je to Filozof? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Byreta? Znáte pojem Salajka? Znáte termín Brexit? Vzpomenete si na definici slova Čekanka?

Klíčová slova: Filozof, informace, formulace, filozofie, synonymum, kdo to je, definice, význam pojmu, slovo, původ slova, lexikon, heslo, popis, co je to Filozof?, odborný výraz, význam

Pojem Filozof je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Filozof ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Filozof v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Filozof ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Filozof ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozof například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Filozof, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Filozof? Kdo to byl Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof je v kategorii filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Filozof i v jiných kategoriích (než filozofie).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.