Kdo je to?
Kdo je to Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filozof? Lidé, filozofie

Kdo je to Filozof?

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filozof? Lidé, filozofie

Sdílejte tuto stránku se slovem Filozof s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Switch? Víte co je Oddenek? Znáte termín Intuice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kračun?

Klíčová slova: Filozof, význam slova, filozofie, formulace, přesný výraz, pojem, termín, synonymum, informace, odborný výraz, vysvětlení, etymologie, popis, přesný výraz, heslo, wikipedie

Pojem Filozof je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Filozof na Youtube

Zkusit najít termín Filozof ve Wikipedii

Vyhledat heslo Filozof na Google obrázcích

Hledat slovo Filozof ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Filozof ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozof například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Filozof, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof je v kategorii Filozofie

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, text, definici, řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.