Kdo je to?
Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Kdo je to Filozof?

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Zaujalo vás slovo, termín Filozof? Potom se podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Býlí? Pamatujete si definici pojmu Alternátor? Znáte termín BARF? Vzpomněli byste si co znamená slovo Představa?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, lexikon, kdo je Filozof?, popis, pojem, definice, přesný význam, formulace, informace, význam slova, filozofie, vysvětlení, odborný výraz, slovo, co je to Filozof?

Pojem Filozof je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Filozof na Google.cz

Hledat videa s názvem Filozof na Youtube

Hledat slovo Filozof ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Filozof v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozof například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Filozof

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Filozof? Kdo to byl Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof patří do sekce filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.