Kdo je to?
Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Kdo je to Filozof?

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Sdílejte tuto stránku se slovem Filozof s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Byreta? Víte co je Desktop? Znáte termín Brexit? Vzpomněli byste si co označuje výraz GIBS?

Klíčová slova: definice, pojem, popis, původ slova, termín, heslo, odborný výraz, význam, wiki, popis, formulace, vysvětlení, Filozof, kdo je Filozof?, informace, etymologie

Pojem Filozof je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Filozof v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Filozof ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Filozof ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Filozof ve Wikislovníku

Hledat termín Filozof ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozof například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Filozof

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Filozof? Kdo to byl Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof je v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.