Kdo je to?
Kdo je to Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filozof? Lidé, filozofie

Filozof

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filozof? Lidé, filozofie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Filozof sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu UFO? Znáte termín Kanafas? Znáte termín Android? Víte, co je to Indukční motor?

Klíčová slova: filozofie, Filozof, přesný výraz, etymologie, termín, heslo, definice, informace, pojem, přesný výraz, původ slova, formulace, co znamená, význam slova, popis, slovo

Pojem Filozof je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Filozof v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Filozof ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filozof ve Wikimedia Commons

Najít heslo Filozof ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Filozof ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozof například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Filozof

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof patří do sekce Filozofie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Čerstvé informace hledejte výraz, text, termín, pojem třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.