Kdo je to?
Kdo je Filip Neusser? Životopis Filip Neusser, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Filip Neusser?

Kdo je Filip Neusser? Životopis, informace, biografie, sport

Filip Neusser je bývalý profesionální brankář v pozemním hokeji, sportovní funkcionář a od roku 2021 předseda Národní sportovní agentury. Neusser se narodil v Praze. Od svých 6 let hrál pozemní hokej za klub HC 1946 Praha. V České reprezentaci působil od roku 1997. V roce 1998 se zúčastnil halového mistrovství Evropy do 21 let, kde byl teprve v 16 letech vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Brankářem turnaje byl rovněž vyhlášen na Mistrovství Evropy 2013 divize A v belgickém městě Boom. Za Českou reprezentaci odehrál doposud více než 150 utkání.
Po střední škole studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze. Jako profesionál začal v roce 2003 v Německé soutěži. Poté přestoupil do Anglie do klubu HC Teddington (sezóna 2005-06). Následující sezónu 2006-07 odehrál v německém klubu Gladbacher HTC. Po sezóně se stěhoval do italského klubu HC Bra (sezóna 2007-08), odkud se vrátil zpět do Německa, do klubu Mannheimer HC (2008-09). Poté hrál chvíli v roce 2010 za španělský klub Tabuiente Las Palmas, odkud se na 2 roky vrátil opět do Německa, tentokrát do klubu Münchner SC (2010-12). Následoval přestup do anglického klubu East Grinstead Hockey Club, se kterým se dvakrát radoval z mistrovského titulu anglické ligy (2012-13 a 2013-14). Ve finále 2014 na stadionu Wembley byl vyhlášen nejlepším brankářem zápasu.
Během let 2007-13 zastával funkci místopředsedy Českého svazu pozemního hokeje a trénoval také reprezentaci žen. Po sezóně 2013-14 kandidoval do zastupitelstva pro Prahu 3, kam byl následně zvolen.
Vláda dne 17. 5. 2021 zvolila Filipa Neussera jako předsedu Národní sportovní agentury (nástupce Milana Hniličky). Filip Neusser je jedním ze zakladatelů sportovní značky oblečení FNBrand.Kdo je Filip Neusser? Životopis Filip Neusser, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Filip Neusser

Národnost: česká
Datum narození: 16. 9. 1981
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Filip Neusser? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Poetika? Vzpomněli byste si na význam slova DIČ? Vzpomněli byste si co znamená slovo Koncepce? Znáte definici termínu Šíbr?

Klíčová slova: sport, životopis, informace, lexikon, wikipedie, kde se narodil Filip Neusser?, vysvětlení, Filip Neusser, wiki, místo narození, kdy se narodil Filip Neusser?, národnost, popis, zajímavosti, život, sport

Pojem Filip Neusser je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filip Neusser ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Filip Neusser v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Filip Neusser na Google.cz

Najít pojem Filip Neusser ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Filip Neusser ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Neusser například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Filip Neusser?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Filip Neusser? Kdy se narodil Filip Neusser? Kde se narodil Filip Neusser? Filip Neusser je v sekci Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Filip Neusser dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Neusser i v jiné kategorii než je sport.