Kdo je to?
Kdo je Michal Dlouhý? Životopis Michal Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Michal Dlouhý?

Kdo je Michal Dlouhý? Životopis, informace, biografie, herectví

Michal Dlouhý je český filmový a divadelní herec, mladší bratr již zesnulého herce Vladimíra Dlouhého. Michal Dlouhý se narodil v Praze, kde vystudoval Pražskou konzervatoř (1989). Po dokončení konzervatoře neměl stálé angažmá v žádném divadle až do roku 2001, kdy začal působit v pražském Činoherním klubu. Po osmi letech krátce působil ve Švandově divadle na Smíchově.
Během své kariéry Dlouhý hostoval v Národním divadle, v Divadle Na zábradlí, v Městská divadla pražská a v Divadle Kalich. Objevil se ve hře Othello, Macbeth, Zkrocení zlé ženy nebo Smrt mu sluší.
Na televizních obrazovkách se objevil už jako malý a ve filmu debutoval v 8 letech v komedii Léto s kovbojem. O tři roky později se objevil ve snímku Lásky mezi kapkami deště (režisér Karel Kachyňa). Dále si zahrál v legendárním filmu Černí baroni (1992), Jak chutná smrt (1995), Sametoví vrazi (2005), Kajínek, Hranaři (2010), v pohádce Kozí příběh se sýrem (2012) a Kandidát (2013).
Zahrál si také v seriálech My všichni školou povinni (1984), v pár epizodách Dobrodružství kriminalistiky (1989), Život na zámku (1996), Poslední sezóna (2006), Soukromé pasti (2008), Expozitura (2008) nebo Cirkus Bukowsky (2013).
Mimo hraní také dabuje a svůj hlas propůjčil hercům jako Brad Pitt, Ben Affleck nebo Keanu Reeves.Kdo je Michal Dlouhý? Životopis Michal Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Michal Dlouhý

Národnost: česká
Datum narození: 29. 9. 1968
Místo narození: Praha, Česká republika

Tento text (Michal Dlouhý) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Altán? Vzpomněli byste si na význam slova eBay? Pamatujete si definici pojmu Francouzské okno? Znáte definici termínu Úrok?

Klíčová slova: osobnosti, narození, životopis, biografie, popis, zajímavosti, herectví, Michal Dlouhý, wiki, kdy se narodil Michal Dlouhý?, datum narození, kde se narodil Michal Dlouhý?, vysvětlení, lexikon, kdo je Michal Dlouhý?, informace

Pojem Michal Dlouhý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Michal Dlouhý v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Michal Dlouhý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Michal Dlouhý na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Michal Dlouhý ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Michal Dlouhý ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Michal Dlouhý ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Dlouhý například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Dlouhý

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Michal Dlouhý? Kdy se narodil Michal Dlouhý? Kde se narodil Michal Dlouhý? Michal Dlouhý se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Dlouhý dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Dlouhý i v jiné kategorii než je herectví.