Kdo je to?
Kdo je Michal Dlouhý? Životopis Michal Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Michal Dlouhý

Kdo je Michal Dlouhý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Michal Dlouhý je český filmový a divadelní herec, mladší bratr již zesnulého herce Vladimíra Dlouhého. Michal Dlouhý se narodil v Praze, kde vystudoval Pražskou konzervatoř (1989). Po dokončení konzervatoře neměl stálé angažmá v žádném divadle až do roku 2001, kdy začal působit v pražském Činoherním klubu. Po osmi letech krátce působil ve Švandově divadle na Smíchově.
Během své kariéry Dlouhý hostoval v Národním divadle, v Divadle Na zábradlí, v Městská divadla pražská a v Divadle Kalich. Objevil se ve hře Othello, Macbeth, Zkrocení zlé ženy nebo Smrt mu sluší.
Na televizních obrazovkách se objevil už jako malý a ve filmu debutoval v 8 letech v komedii Léto s kovbojem. O tři roky později se objevil ve snímku Lásky mezi kapkami deště (režisér Karel Kachyňa). Dále si zahrál v legendárním filmu Černí baroni (1992), Jak chutná smrt (1995), Sametoví vrazi (2005), Kajínek, Hranaři (2010), v pohádce Kozí příběh se sýrem (2012) a Kandidát (2013).
Zahrál si také v seriálech My všichni školou povinni (1984), v pár epizodách Dobrodružství kriminalistiky (1989), Život na zámku (1996), Poslední sezóna (2006), Soukromé pasti (2008), Expozitura (2008) nebo Cirkus Bukowsky (2013).
Mimo hraní také dabuje a svůj hlas propůjčil hercům jako Brad Pitt, Ben Affleck nebo Keanu Reeves.Kdo je Michal Dlouhý? Životopis Michal Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Michal Dlouhý

Národnost: česká
Datum narození: 29. 9. 1968
Místo narození: Praha, Česká republika

Popis osobnosti Michal Dlouhý můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Krov? Pamatujete si definici pojmu Hypertenze? Pamatujete si definici pojmu Suchý beton? Vzpomněli byste si co znamená slovo Maturita?

Klíčová slova: vysvětlení, biografie, narození, informace, osobnosti, kde se narodil Michal Dlouhý?, kdo je Michal Dlouhý?, národnost, herectví, Michal Dlouhý, zajímavosti, lexikon, život, wiki, Michal Dlouhý, místo narození

Pojem Michal Dlouhý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Michal Dlouhý ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Michal Dlouhý ve Wikipedii

Najít termín Michal Dlouhý ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Dlouhý ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Michal Dlouhý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Dlouhý například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Michal Dlouhý?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Michal Dlouhý? Kdy se narodil Michal Dlouhý? Kde se narodil Michal Dlouhý? Michal Dlouhý je v sekci Herectví

Kategorie herectví, brunet herec, michal Dlouhý, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Dlouhý kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Dlouhý i v jiné kategorii než je herectví.