Kdo je to?
Kdo je Vladimír Coufal? Životopis Vladimír Coufal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Vladimír Coufal

Kdo je Vladimír Coufal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Vladimír Coufal je český fotbalový reprezentační obránce a v současnosti obránce prvoligového anglického klubu FC West Ham United. Coufal se narodil v Ludgeřovicích. Fotbalu se věnoval od mala a mezi seniory se poprvé objevil v divizním klubu z Hlučína v roce 2010, když mu bylo 18 let. V Hlučíně odehrál celou sezónu 2010/11 a polovinu sezóny 2011/12. Druhou polovinu sezóny odehrál na hostování v druholigovém klubu SFC Opava.
Po sezóně přestoupil z Hlučína do prvoligového klubu FC Slovan Liberec. V lize debutoval poprvé v listopadu v sezóně 2012/13. V následující sezóně 2013/14 se s týmem probojoval do šestnáctifinále Evropské ligy, kde podlehli nizozemskému klubu AZ Alkmaar. V Liberci strávil celkem šest sezón (2012-18).
Následoval přestup do SK Slavia Praha. Během dvou sezón Coufal získal se Slavií dva ligové tituly, ligový pohár a zahrál si v Lize mistrů. V polovině sezóny 2019/2020 přestoupil do anglické Premier League do klubu FC West Ham United, kde začal hrát po boku Tomáše Součka (bývalý spoluhráč ze Slavie Praha). Coufal se díky skvělým výkonům zařadil do základní jedenáctky londýnského klubu a na konci sezóny 2020/21 skončili na šestém místě, které jim zajistilo účast v následujícím ročníku Evropské ligy.
V roce 2014 se Coufal dostal do české reprezentace do 21 let. Od roku 2017 se začal pravidelně objevovat v seniorské reprezentaci. Díky jeho výkonům ve West Hamu se dostal do základní jedenáctky na Evropském šampionátu 2020. S reprezentací se dostal do čtvrtfinále, kde nestačili na výběr Dánska.Kdo je Vladimír Coufal? Životopis Vladimír Coufal, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Vladimír Coufal

Národnost: česká
Datum narození: 22. 8. 1992
Místo narození: Ludgeřovice, Česká republika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vladimír Coufal? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Mozzarella? Vzpomněli byste si na význam slova Refrén? Znáte definici termínu Rehabilitace? Znáte definici termínu Paškál?

Klíčová slova: osobnosti, informace, Vladimír Coufal, národnost, kdy se narodil Vladimír Coufal?, místo narození, osobnost, narození, Vladimír Coufal, sport, biografie, kde se narodil Vladimír Coufal?, wikipedie, zajímavosti, život, životopis

Pojem Vladimír Coufal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Vladimír Coufal lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Coufal ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vladimír Coufal na Youtube

Zkusit najít slovo Vladimír Coufal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Vladimír Coufal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vladimír Coufal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Coufal například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Vladimír Coufal? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Vladimír Coufal? Kdy se narodil Vladimír Coufal? Kde se narodil Vladimír Coufal? Vladimír Coufal je v kategorii Sport

Kategorie sport, formule, vladimír Coufal, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Coufal dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Coufal i v jiné kategorii než je sport.