Kdo je to?
Kdo byl Milena Dvorská? Životopis Milena Dvorská, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Milena Dvorská?

Kdo to byl Milena Dvorská? Stručný životopis

Milena Dvorská byla známá česká herečka. Než však začala studovat DAMU, navštěvovala zdravotnickou školu. Samotné studium konzervatoře ukončila v roce 1960, avšak již v roce 1954 jsme ji mohli vidět v pohádce Byl jednou jeden král. V současné době ji ale známe spíše z filmů, jako je Marečku, podejte mi pero nebo Vesničko má středisková. Její herecký talent objevil Jan Werich, u kterého také v průběhu natáčení pohádky Byl jednou jeden král bydlela (v samostatném pokojíku, nikoli jako partnerka tohoto významného českého umělce).
Na zkoušky z herectví ji pomohla připravit jiná česká osobnost – Vlasta Fabianová, která hrála její maminku ve snímku Anděl na horách.
Během studií na DAMU se seznámila se studentem režie. Orfei Cokov se později stal otcem její dcery Lucie, nicméně po rodinném životě zřejmě netoužil, protože po ukončení studií se vrátil zpět do Bulharska. Milena Dvorská tedy musela svou dceru vychovávat sama, což bylo s úvazkem v Divadle E.F. Buriana velice problematické. Takže nakonec byla nucena poslat dceru ke svým rodičům – ti se o ni starali až do jejích šesti let. Osud této dcery je poměrně zajímavý – vdala se za Jana Dvorského, se kterým měla celkem osm dětí. Jan Dvorský založil sektu a začal si říkat Parsifal. S babičkou Milenou Dvorskou se setkala pouze nejstarší z vnuček Julie, která ji vyhledala těsně před smrtí.
Kromě dcery Lucie měla Milena Dvorská také syna Jakuba. Jeho otcem byl Josef Kraus, za kterého byla herečka vdaná více než 40 let.Kdo byl Milena Dvorská? Životopis Milena Dvorská, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Milena Dvorská

Národnost: česká
Datum narození: 7.9.1938
Místo narození: Prostějov
Datum úmrtí: 22.12.2009

Zaujala vás biografie osobnosti Milena Dvorská? Potom se podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Ovar? Vzpomněli byste si co označuje výraz Proteinová dieta? Víte co je Prdopeč? Znáte termín Krysí závod?

Klíčová slova: přesný význam, Milena Dvorská, popis, termín, informace, heslo, etymologie, vysvětlení, lexikon, slovo, původ slova, co je to Milena Dvorská?, přesný výraz, co znamená, synonymum, definice

Pojem Milena Dvorská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Milena Dvorská doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Milena Dvorská na Youtube

Najít výraz Milena Dvorská v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Milena Dvorská ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Milena Dvorská na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Milena Dvorská například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Milena Dvorská? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Milena Dvorská? Kdo to byl Milena Dvorská? Kdy se narodil Milena Dvorská? Kde se narodil Milena Dvorská? Kdy zemřel Milena Dvorská? Milena Dvorská se nachází v kategorii herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Milena Dvorská dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milena Dvorská i v jiné kategorii než je herectví.