Kdo je to?
Kdo byla Milena Dvorská? Životopis Milena Dvorská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Milena Dvorská

Kdo byla Milena Dvorská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Milena Dvorská byla známá česká herečka. Než však začala studovat DAMU, navštěvovala zdravotnickou školu. Samotné studium konzervatoře ukončila v roce 1960, avšak již v roce 1954 jsme ji mohli vidět v pohádce Byl jednou jeden král. V současné době ji ale známe spíše z filmů, jako je Marečku, podejte mi pero nebo Vesničko má středisková. Její herecký talent objevil Jan Werich, u kterého také v průběhu natáčení pohádky Byl jednou jeden král bydlela (v samostatném pokojíku, nikoli jako partnerka tohoto významného českého umělce).
Na zkoušky z herectví ji pomohla připravit jiná česká osobnost – Vlasta Fabianová, která hrála její maminku ve snímku Anděl na horách.
Během studií na DAMU se seznámila se studentem režie. Orfei Cokov se později stal otcem její dcery Lucie, nicméně po rodinném životě zřejmě netoužil, protože po ukončení studií se vrátil zpět do Bulharska. Milena Dvorská tedy musela svou dceru vychovávat sama, což bylo s úvazkem v Divadle E.F. Buriana velice problematické. Takže nakonec byla nucena poslat dceru ke svým rodičům – ti se o ni starali až do jejích šesti let. Osud této dcery je poměrně zajímavý – vdala se za Jana Dvorského, se kterým měla celkem osm dětí. Jan Dvorský založil sektu a začal si říkat Parsifal. S babičkou Milenou Dvorskou se setkala pouze nejstarší z vnuček Julie, která ji vyhledala těsně před smrtí.
Kromě dcery Lucie měla Milena Dvorská také syna Jakuba. Jeho otcem byl Josef Kraus, za kterého byla herečka vdaná více než 40 let.Kdo byla Milena Dvorská? Životopis Milena Dvorská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Milena Dvorská

Národnost: česká
Datum narození: 7.9.1938
Místo narození: Prostějov
Datum úmrtí: 22.12.2009

Líbí se stručný životopis s osobou Milena Dvorská? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Poplužní dvůr? Vzpomněli byste si na význam slova Zdravá výživa? Víte co je Předložka? Znáte definici termínu Pořekadlo?

Klíčová slova: místo narození, datum narození, národnost, národnost, zajímavosti, osobnosti, wikipedie, informace, herectví, Milena Dvorská, nežijící, životopis, lexikon, kdy se narodila Milena Dvorská?, wiki, biografie

Pojem Milena Dvorská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Milena Dvorská ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Milena Dvorská na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Milena Dvorská ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Milena Dvorská ve Wikislovníku

Hledat frázi Milena Dvorská ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Milena Dvorská například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Milena Dvorská

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byla Milena Dvorská? Kdy se narodila Milena Dvorská? Kde se narodila Milena Dvorská? Kdy zemřela Milena Dvorská? Milena Dvorská je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, stařec modrooký, milena Dvorská, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Milena Dvorská dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milena Dvorská i v jiné kategorii než je herectví.