Kdo je to?
Kdo je to Hotař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hotař? Lidé, historie

Kdo je to Hotař?

Jaký je význam slova Hotař? Co to znamená?

Hotař byl hlídačem vinohradu a měl povinnost chránit ho před zloději, dobytkem, ptáky i divokými zvířaty. Pracoval za sjednaný plat a v sobotu si směl vzít domů 3 hrozny a ovoce ležící na zemi. Pokud by si vzal větší množství, propadl by hrdelnímu právu.
Hotař byl strážcem vinohradu i v době, kdy se po skončení hlavní sklizně jen paběrkovalo. Musel být počestným člověkem, který pravidelně docházel ke zpovědi a řádně se choval, dokud nebyly sklizeny poslední hrozny.Kdo je to Hotař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hotař? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hotař s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Částice? Vzpomenete si na definici slova Gastroskopie? Víte, co je to Revitalizace? Vzpomněli byste si na význam slova Právní úkon?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, formulace, definice, etymologie, lexikon, informace, wiki, wikipedie, původ slova, synonymum, popis, termín, Hotař, význam pojmu, historie

Pojem Hotař je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Hotař ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Hotař ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Hotař ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Hotař ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Hotař ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotař například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Hotař, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Hotař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hotař? Definice pojmu Hotař se nachází v sekci Historie

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme vyhledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.