Kdo je to?
Kdo je to, byl Hotař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hotař? Lidé, historie

Kdo je to Hotař?

Jaký je význam slova Hotař? Co to znamená?

Hotař byl hlídačem vinohradu a měl povinnost chránit ho před zloději, dobytkem, ptáky i divokými zvířaty. Pracoval za sjednaný plat a v sobotu si směl vzít domů 3 hrozny a ovoce ležící na zemi. Pokud by si vzal větší množství, propadl by hrdelnímu právu.
Hotař byl strážcem vinohradu i v době, kdy se po skončení hlavní sklizně jen paběrkovalo. Musel být počestným člověkem, který pravidelně docházel ke zpovědi a řádně se choval, dokud nebyly sklizeny poslední hrozny.Kdo je to, byl Hotař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hotař? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Hotař se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Geriatrie? Vzpomněli byste si na význam slova Rámcová smlouva? Víte, co je to Operační paměť? Znáte definici termínu Gustin?

Klíčová slova: význam slova, popis, historie, co je to Hotař?, kdo je Hotař?, význam pojmu, přesný výraz, kdo to je, slovo, heslo, vysvětlení, informace, přesný význam, definice, Hotař, pojem

Pojem Hotař je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hotař ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hotař ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Hotař ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Hotař ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotař například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Hotař, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Hotař? Kdo to byl Hotař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hotař? Definice pojmu Hotař je v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.