Kdo je to?
Kdo je to, byl Hotař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hotař? Lidé, historie

Kdo je to Hotař?

Jaký je význam slova Hotař? Co to znamená?

Hotař byl hlídačem vinohradu a měl povinnost chránit ho před zloději, dobytkem, ptáky i divokými zvířaty. Pracoval za sjednaný plat a v sobotu si směl vzít domů 3 hrozny a ovoce ležící na zemi. Pokud by si vzal větší množství, propadl by hrdelnímu právu.
Hotař byl strážcem vinohradu i v době, kdy se po skončení hlavní sklizně jen paběrkovalo. Musel být počestným člověkem, který pravidelně docházel ke zpovědi a řádně se choval, dokud nebyly sklizeny poslední hrozny.Kdo je to, byl Hotař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hotař? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Hotař s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo HACCP? Znáte pojem Oligarcha? Víte, co je to Spinning? Vzpomenete si na definici slova Visegrádská čtyřka?

Klíčová slova: lexikon, pojem, etymologie, historie, co znamená, vysvětlení, kdo je Hotař?, Hotař, význam pojmu, heslo, význam slova, odborný výraz, popis, definice, co je to Hotař?, informace

Pojem Hotař je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Hotař na Google.cz

Vyhledat výraz Hotař ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Hotař ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Hotař ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotař například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hotař

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Hotař? Kdo to byl Hotař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hotař? Definice pojmu Hotař je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Hotař i v jiné sekci než je kategorie historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.