Kdo je to?
Kdo je Jaromír Nosek? Životopis Jaromír Nosek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jaromír Nosek

Kdo je Jaromír Nosek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaromír Nosek (44 let, 1. února 1978, Jilemnice, Československo) je český herec. V Jilemnici se ovšem jen narodil a poté bydlel v Semilech, od 18 let pak v Brně. Absolvoval Gymnázium Ivana Olbrachta a následně brněnskou JAMU. V dětství kreslil, chtěl být i doktorem (což by i vyšlo, kdyby, jeho slovy: „někdo nevymyslel matematiku, fyziku a chemii“). Jeho figura ho předurčuje k určitému typu rolí, takže má dle svých slov „štěstí na homosexuály nebo nacisty“. Nejznámějšími rolemi jsou ty ve filmech Účastníci zájezdu, Rebelové, ROMing, Román pro ženy, dále pak v seriálech Místo v životě, Vyprávěj, Poste restante, Vyšehrad nebo Ohnivý kuře.
K herectví se dostal v zásadě náhodou skrze pohádkové představení na gymnáziu. U talentových zkoušek měl problémy se sykavkami, dostal se však do nového muzikálového ateliéru, kde to nevadilo.
Tam se poprvé ocitl před televizní kamerou v miniroli kuchaře v televizní pohádce O bojácném Floriánovi, zároveň hostoval v Národním divadle v Brně.
Po studiích získal v roce 2000 angažmá v Moravském divadle v Olomouci a jeho prvním snímkem byl retro muzikál Rebelové, kde ztvárnil světáka Boba. Jen o rok později ovšem divadlo opustil, poté se stal se hercem na volné noze.
Působil v řadě českých i slovenských divadel jako pražské Stavovské (Večer tříkrálový), Národní divadlo Brno (Zámek), Dětské divadlo Polárka Brno (Sněhová královna), nebo Husa na provázku (Kabaret Jarry, Babička, Škola šašků). V něm účinkoval v letech 2003–2006.
Zde ztvárnil i různé postavy ve hrách Švejk a husa, Hvězdy nad Baltimore, Culti Fiction II – Vraždy v ulici Morgue či Revizor. Slovenští diváci ho zase mohli spatřit v inscenaci Divadla Aréna Tatoo nebo na Nové scéně v divadelní verzi muzikálu Rebelové.
Krom divadelních prken má na kontě i řadu celovečerních filmů jako Útěk do Budína, Post Coitum, Román pro ženy, Milenci a vrazi, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Bathory a Hostel II. Stejně tak televizní seriály, například Četnické humoresky.
Od roku 2006 působí trvale v Městských divadlech pražských (Anna Karenina, Šakalí léta, Na východ od ráje) a v Plzni hostuje v inscenaci Kniha džunglí.
Zvítězil v anketě o nejhubenějšího herce, kde dalece překonal i Vladimíra Javorského.Kdo je Jaromír Nosek? Životopis Jaromír Nosek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jaromír Nosek

Národnost: česká
Datum narození: 1. února 1978
Místo narození: Jilemnice, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Jaromír Nosek s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Káva Americano? Znáte definici termínu Krysí závod? Znáte termín Platonická láska? Pamatujete si definici pojmu Plurál?

Klíčová slova: osobnost, vysvětlení, popis, informace, wiki, kdo je Jaromír Nosek?, osobnosti, herectví, Jaromír Nosek, kde se narodil Jaromír Nosek?, kdy se narodil Jaromír Nosek?, datum narození, narození, biografie, lexikon, herectví

Pojem Jaromír Nosek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Jaromír Nosek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Jaromír Nosek na Google obrázcích

Najít heslo Jaromír Nosek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Jaromír Nosek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jaromír Nosek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Nosek například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jaromír Nosek?

Nyní již víte Kdo je to Jaromír Nosek? Kdy se narodil Jaromír Nosek? Kde se narodil Jaromír Nosek? Jaromír Nosek se nachází v sekci Herectví

Kategorie herectví, brunet, jaromír Nosek, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jaromír Nosek dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Nosek i v jiné kategorii než je herectví.