Kdo je to?
Kdo je Hana Kordová Marvanová? Životopis Hana Kordová Marvanová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Hana Kordová Marvanová?

Kdo je Hana Kordová Marvanová? Životopis, informace, biografie, politici

Hana Kordová Marvanová je česká právnička a politička.
Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.
Před rokem 1989 byla pronásledována a vězněna.
Spoluzakládala Občanské fórum a stala se za něj poslankyní České národní rady. V roce 1992 kandidovala znovu - tentokrát již za ODS a stala se poslankyní. Uspěla také v roce 1996. O rok později se však rozžehnala s ODS a přešla do nově založené Unie svobody, kde působila ve vedení a od roku 2001 byla její předsedkyní. V roce 2002 se potom do PS vrátila právě v barvách Unie svobody.
Z celostátní politiky odešla v roce 2003, na krátko se pak vrátila na ministerstvo spravedlnosti v roce 2014 jako náměstkyně, nicméně brzy odešla po neshodách s tehdejší ministryní Válkovou.
Později se začala angažovat v komunální politice a v roce 2018 se jako nestranice za STAN stala zastupitelkou hlavního města Prahy, mandát obhájila i v roce 2022 (za ODS).
Kromě toho se také stala v roce 2022 senátorkou (za ODS).
Kromě politiky se angažuje v řadě občanských iniciativ - například Veřejnost proti korupci.Kdo je Hana Kordová Marvanová? Životopis Hana Kordová Marvanová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní data o osobě Hana Kordová Marvanová

Národnost: česká
Datum narození: 26. listopadu 1962
Místo narození: Rýmařov, Bruntálsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Hana Kordová Marvanová se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Píštěl? Znáte termín Rychta? Znáte termín Rodinný dům? Víte, co je to Lucidní snění?

Klíčová slova: informace, osobnost, životopis, kde se narodila Hana Kordová Marvanová?, popis, kdy se narodila Hana Kordová Marvanová?, národnost, wiki, lexikon, osobnosti, zajímavosti, vysvětlení, kdo je Hana Kordová Marvanová?, politici, wikipedie, Hana Kordová Marvanová

Pojem Hana Kordová Marvanová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Hana Kordová Marvanová zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Hana Kordová Marvanová na Youtube

Zkusit najít frázi Hana Kordová Marvanová ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Hana Kordová Marvanová ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Hana Kordová Marvanová ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Hana Kordová Marvanová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Kordová Marvanová například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hana Kordová Marvanová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Hana Kordová Marvanová? Kdy se narodila Hana Kordová Marvanová? Kde se narodila Hana Kordová Marvanová? Hana Kordová Marvanová patří do kategorie Politici

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Hana Kordová Marvanová řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Kordová Marvanová i v jiné kategorii než je politici.