Kdo je to?
Kdo je Michal Šindelář? Životopis Michal Šindelář, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Michal Šindelář

Kdo je Michal Šindelář? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Zpěvák, kytarista a bubeník Michal Šindelář se narodil 14. července 1982 na pražských Vinohradech rodičům Jiřímu Šindelářovi, baskytaristovi hudební skupiny Katapult, a Lence Šindelářové z Banjo bandu Ivana Mládka.
Jeho prvním hudebním nástrojem byly bicí. Ty dostal darem ke třetím narozeninám od zpěváka Víti Vávry. Jelikož už v dětském věku miloval hudbu, začal v první třídě navštěvovat lidovou školu umění. Pět let se učil hrát na klavír.
V roce 1993, kdy mu bylo 11 let, nastoupil do své první hudební skupiny Inventura. Kvůli stěhování do Plzně ale její řady po roce musel opustit. V červnu 1996 dostal příležitost zahrát si po boku svého otce v hudební skupině Katapult na Noci plné hvězd písně Hlupák váhá a Chodníkový blues. Od té doby pravidelně doplňuje Katapult na jeho vystoupeních.
Na konci roku 1997 navíc onemocněl hlavní bubeník Tolja Kohout a Michal dostal možnost nastoupit na jeho místo. V Katapultu setrval dalších šest let a natočil s ním dvě desky (Konec srandy a Zlatá deska 25 let). Kromě toho odehrál cca 400 živých koncertů a vystupoval v desítkách televizních pořadů.
V roce 2004 Michal Šindelář vydal sólové album Padaly hvězdy, kvůli čemuž dostal výpověď z kapely. Michal se z toho však nehroutí, a ještě v témže roce se stává členem hudební skupiny Semtex. Několik koncertů odehrál také s vlastní skupinou MSP. V roce 2010 se zformovalo trio Michal Šindelář, Martin Juha a Michal Pošvář. V této sestavě vystupuje dodnes.
Za svou plodnou kariéru Šindelář spolupracoval s celou řadou předních českých umělců.
Mezi oblíbené písně Michala Šindeláře patří například songy jako Znovu, Hořely, padaly hvězdy, Já pravdu mám, Nechám tě spát, Přísahám, Víc než slova, My Love, Dál jít už nejde nebo Kubánskej swing.
Své soukromí si Michal velmi dobře střeží, a proto nejsou veřejnosti žádné detaily jeho osobního života známy.Kdo je Michal Šindelář? Životopis Michal Šindelář, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Michal Šindelář

Národnost: česká
Datum narození: 14. července. 1982
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Michal Šindelář? Potom se podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Pučtok? Znáte definici termínu Passata? Vzpomněli byste si co znamená slovo Coulomb? Pamatujete si definici pojmu Eskontní úvěr?

Klíčová slova: zajímavosti, Michal Šindelář, hudba, kde se narodil Michal Šindelář?, místo narození, biografie, narození, datum narození, informace, kdo je Michal Šindelář?, život, hudba, osobnost, osobnosti, popis, wiki

Pojem Michal Šindelář je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Michal Šindelář zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Michal Šindelář ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Michal Šindelář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Michal Šindelář ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Michal Šindelář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Michal Šindelář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Šindelář například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Šindelář

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Michal Šindelář? Kdy se narodil Michal Šindelář? Kde se narodil Michal Šindelář? Michal Šindelář je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, černé piano, michal Šindelář, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Michal Šindelář např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Šindelář i v jiné kategorii než je hudba.