Kdo je to?
Kdo je Šárka Kašpárková? Životopis Šárka Kašpárková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Šárka Kašpárková

Kdo je Šárka Kašpárková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Šárka Kašpárková je česká bývalá profesionální basketbalistka a atletka, která reprezentovala Českou republiku v trojskoku, skoku dalekém a ve skoku do výšky. Kašpárková se narodila v Karviné. Nejprve začala hrát basketbal na základní škole a poté začala trénovat atletiku. Po základní škole odešla do Brna na sportovní gymnázium, kde se nejvíce věnovala skoku do výšky. První větší úspěch zaznamenala Kašpárková v roce 1988, kdy získala ve skoku do výšky zlatou medaili z Mistrovství ČSSR v atletice a stříbrnou medaili z Halového Mistrovství ČSSR. O rok později si ze stejných akcí přivezla dvě stříbrné medaile a navíc vybojovala bronz na Mistrovství Evropy juniorů v atletice. Poslední medaili ve skoku vysokém získala na Halovém Mistrovství ČR v roce 1993. Její osobní rekord z roku 1993 činí 1,95 metrů. Na MČR v atletice 1994 získala také stříbrnou medaili ve skoku dalekém.
Nejvíce úspěchů Kašpárková zaznamenala ve trojskoku. Na HM ČSFR v atletice 1992 vybojovala první zlato a celkem 8krát získala zlato na MČR v atletice v letech 1993-1994, 1996-1998, 2000, 2004 a 2006. Na Halovém MČR v atletice zvítězila dokonce 12krát (1993-2000 a 2003-2006).
Na Letních olympijských hrách v Atlantě 1996 skončila na bronzové příčce. Ve stejném roce si přivezla stříbro z Halového Mistrovství Evropy. V následujícím roce se radovala ze zlatého kovu na Mistrovství světa v Athénách 1997. V onom roce si přivezla i bronz z Halového MS v atletice.
Dvě stříbra vybojovala na Mistrovství Evropy a na Halovém Mistrovství Evropy 1998. Poslední bronz z trojskoku přidala na HMS 1999.
Svou profesionální atletickou kariéru ukončila během roku 2006. Ke sportu se vrátila o tři roky později, kdy nastupovala za basketbalový klub Valosun Brno.
Jejím kondičním trenérem byl Michal Pogány, kterého si Kašpárková také vzala za muže. Mají spolu dceru Terezu (nar. 2001).Kdo je Šárka Kašpárková? Životopis Šárka Kašpárková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Šárka Kašpárková

Národnost: česká
Datum narození: 20. 5. 1971
Místo narození: Karviná, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Šárka Kašpárková sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Voyo? Pamatujete si definici pojmu Husband stitch? Víte co je Carsharing? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prskavka?

Klíčová slova: kdy se narodila Šárka Kašpárková?, osobnosti, sport, osobnost, místo narození, wiki, datum narození, narození, popis, život, životopis, zajímavosti, Šárka Kašpárková, lexikon, kde se narodila Šárka Kašpárková?, informace

Pojem Šárka Kašpárková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Šárka Kašpárková na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šárka Kašpárková ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Šárka Kašpárková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Šárka Kašpárková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Šárka Kašpárková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šárka Kašpárková například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Šárka Kašpárková?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Šárka Kašpárková? Kdy se narodila Šárka Kašpárková? Kde se narodila Šárka Kašpárková? Šárka Kašpárková je v sekci Sport

Kategorie sport, házenkářka, Šárka Kašpárková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Šárka Kašpárková řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Šárka Kašpárková i v jiné kategorii než je sport.