Kdo je to?
Kdo je Šárka Kašpárková? Životopis Šárka Kašpárková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Šárka Kašpárková?

Kdo je Šárka Kašpárková? Životopis, informace, biografie, sport

Šárka Kašpárková je česká bývalá profesionální basketbalistka a atletka, která reprezentovala Českou republiku v trojskoku, skoku dalekém a ve skoku do výšky. Kašpárková se narodila v Karviné. Nejprve začala hrát basketbal na základní škole a poté začala trénovat atletiku. Po základní škole odešla do Brna na sportovní gymnázium, kde se nejvíce věnovala skoku do výšky. První větší úspěch zaznamenala Kašpárková v roce 1988, kdy získala ve skoku do výšky zlatou medaili z Mistrovství ČSSR v atletice a stříbrnou medaili z Halového Mistrovství ČSSR. O rok později si ze stejných akcí přivezla dvě stříbrné medaile a navíc vybojovala bronz na Mistrovství Evropy juniorů v atletice. Poslední medaili ve skoku vysokém získala na Halovém Mistrovství ČR v roce 1993. Její osobní rekord z roku 1993 činí 1,95 metrů. Na MČR v atletice 1994 získala také stříbrnou medaili ve skoku dalekém.
Nejvíce úspěchů Kašpárková zaznamenala ve trojskoku. Na HM ČSFR v atletice 1992 vybojovala první zlato a celkem 8krát získala zlato na MČR v atletice v letech 1993-1994, 1996-1998, 2000, 2004 a 2006. Na Halovém MČR v atletice zvítězila dokonce 12krát (1993-2000 a 2003-2006).
Na Letních olympijských hrách v Atlantě 1996 skončila na bronzové příčce. Ve stejném roce si přivezla stříbro z Halového Mistrovství Evropy. V následujícím roce se radovala ze zlatého kovu na Mistrovství světa v Athénách 1997. V onom roce si přivezla i bronz z Halového MS v atletice.
Dvě stříbra vybojovala na Mistrovství Evropy a na Halovém Mistrovství Evropy 1998. Poslední bronz z trojskoku přidala na HMS 1999.
Svou profesionální atletickou kariéru ukončila během roku 2006. Ke sportu se vrátila o tři roky později, kdy nastupovala za basketbalový klub Valosun Brno.
Jejím kondičním trenérem byl Michal Pogány, kterého si Kašpárková také vzala za muže. Mají spolu dceru Terezu (nar. 2001).Kdo je Šárka Kašpárková? Životopis Šárka Kašpárková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní informace o osobě Šárka Kašpárková

Národnost: česká
Datum narození: 20. 5. 1971
Místo narození: Karviná, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Šárka Kašpárková? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Greenwashing? Vzpomenete si na definici slova Úhlová bruska? Víte co je Er-forma? Vzpomněli byste si na význam slova Manko?

Klíčová slova: kdy se narodila Šárka Kašpárková?, kde se narodila Šárka Kašpárková?, wiki, národnost, biografie, datum narození, sport, popis, život, zajímavosti, sport, Šárka Kašpárková, lexikon, Šárka Kašpárková, narození, wikipedie

Pojem Šárka Kašpárková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Šárka Kašpárková zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Šárka Kašpárková na Youtube

Hledat termín Šárka Kašpárková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Šárka Kašpárková ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Šárka Kašpárková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Šárka Kašpárková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šárka Kašpárková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Šárka Kašpárková

Právě nyní již víte Kdo je to Šárka Kašpárková? Kdy se narodila Šárka Kašpárková? Kde se narodila Šárka Kašpárková? Šárka Kašpárková se nachází v sekci Sport

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Šárka Kašpárková dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Šárka Kašpárková i v jiné kategorii než je sport.