Kdo je to?
Kdo je Eva Urbanová? Životopis Eva Urbanová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Eva Urbanová

Kdo je Eva Urbanová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Eva Urbanová je česká operní pěvkyně.
Jedná se o přední světovou sopranistku, jež v průběhu kariéry působila na nejslavnějších světových operních scénách a získala mnohá ocennění.
Od roku 1990 je ve stálém angažmá operního souboru Národního divadla, vystupuje však po celém světě.
Osudová je pro ni role Kostelničky v Janáčkově Její Pastorkyni - za ztvárnění této tragické postavy získala dvě ceny Thalie (1997 a 2005), ale také kanadské ocenění Dora Mavor Moore.
Samozřejmě však vystupovala v mnoha dalších rolích. V Metropolitní opeře v New Yorku představovala Pucciniho Turandot a Toscu aj.; ve slavné La Scale ztvárnila třeba Ponchielliho Giacondu; stála na pódiích v Německu, Francii, Londýně a dalších.
Svět nezná Evu Urbanovou jen z operních prken, ale také z řady koncertů, na nichž vystupovala. Diváci ji tak mohli slyšet třeba ve Verdiho či Mozartově Requiem, v oratoriu Svatá Ludmila či v Janáčkově Glagolské mši.
Je držitelkou ceny Grammy za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias.
Ve Francii jí byl v roce 2003 udělen titul Rytíře řádu umění a literatury, v roce 2007 byla oceněna v rámci předávání českých státních vyznamenání Medailí za zásluhy o stát v oblasti umění.Kdo je Eva Urbanová? Životopis Eva Urbanová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Eva Urbanová

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1961
Místo narození: Slaný, Kladensko

Popis osobnosti Eva Urbanová můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Ordovik? Pamatujete si definici pojmu Myxom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mordor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Scholastika?

Klíčová slova: život, biografie, životopis, lexikon, hudba, kdy se narodila Eva Urbanová?, místo narození, datum narození, osobnost, vysvětlení, wikipedie, hudba, Eva Urbanová, narození, kde se narodila Eva Urbanová?, popis

Pojem Eva Urbanová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Eva Urbanová v následujících zdrojích

Najít termín Eva Urbanová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Eva Urbanová na Youtube

Zkusit najít frázi Eva Urbanová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Eva Urbanová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Eva Urbanová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Urbanová například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Eva Urbanová? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Eva Urbanová? Kdy se narodila Eva Urbanová? Kde se narodila Eva Urbanová? Eva Urbanová je v sekci Hudba

Kategorie hudba, saxofon, eva Urbanová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Urbanová dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Urbanová i v jiné kategorii než je hudba.