Kdo je to?
Kdo je Eva Urbanová? Životopis Eva Urbanová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Eva Urbanová?

Kdo je Eva Urbanová? Životopis, informace, biografie, hudba

Eva Urbanová je česká operní pěvkyně.
Jedná se o přední světovou sopranistku, jež v průběhu kariéry působila na nejslavnějších světových operních scénách a získala mnohá ocennění.
Od roku 1990 je ve stálém angažmá operního souboru Národního divadla, vystupuje však po celém světě.
Osudová je pro ni role Kostelničky v Janáčkově Její Pastorkyni - za ztvárnění této tragické postavy získala dvě ceny Thalie (1997 a 2005), ale také kanadské ocenění Dora Mavor Moore.
Samozřejmě však vystupovala v mnoha dalších rolích. V Metropolitní opeře v New Yorku představovala Pucciniho Turandot a Toscu aj.; ve slavné La Scale ztvárnila třeba Ponchielliho Giacondu; stála na pódiích v Německu, Francii, Londýně a dalších.
Svět nezná Evu Urbanovou jen z operních prken, ale také z řady koncertů, na nichž vystupovala. Diváci ji tak mohli slyšet třeba ve Verdiho či Mozartově Requiem, v oratoriu Svatá Ludmila či v Janáčkově Glagolské mši.
Je držitelkou ceny Grammy za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias.
Ve Francii jí byl v roce 2003 udělen titul Rytíře řádu umění a literatury, v roce 2007 byla oceněna v rámci předávání českých státních vyznamenání Medailí za zásluhy o stát v oblasti umění.Kdo je Eva Urbanová? Životopis Eva Urbanová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Eva Urbanová

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1961
Místo narození: Slaný, Kladensko

Tento text (Eva Urbanová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Exhibice? Znáte pojem Stát? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nominální mzda? Vzpomenete si na definici slova Cibulačka?

Klíčová slova: život, wikipedie, osobnost, narození, biografie, kde se narodila Eva Urbanová?, lexikon, informace, národnost, popis, hudba, vysvětlení, osobnosti, hudba, datum narození, kdy se narodila Eva Urbanová?

Pojem Eva Urbanová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Eva Urbanová na Youtube

Najít výraz Eva Urbanová na Google obrázcích

Vyhledat výraz Eva Urbanová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Eva Urbanová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Eva Urbanová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Urbanová například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Eva Urbanová?

Nyní již víte Kdo je to Eva Urbanová? Kdy se narodila Eva Urbanová? Kde se narodila Eva Urbanová? Eva Urbanová je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Urbanová řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Urbanová i v jiné kategorii než je hudba.