Kdo je to?
Kdo je Iveta Dušková? Životopis Iveta Dušková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Iveta Dušková

Kdo je Iveta Dušková? Životopis, informace, biografie, herectví

Iveta Dušková je česká herečka a režisérka. Narodila se 13. února 1962 v Litoměřicích. Je manželkou herce Jaroslava Duška. Po střední škole vystudovala činoherní herectví na DAMU.
Poprvé se před kamerou objevila v roce 1994 ve filmu Dobré bydlo. V roce 1995 si zahrála postavu Julie v televizní inscenaci Andělský smích. V roce 2000 se objevila ve filmu Musíme si pomáhat, kde jednu z hlavních rolí hrál právě Jaroslav Dušek. O rok později se objevila ve filmu Divoké včely, kde ztvárnila postavu hajné. Následně si zahrála ve slovenském filmu Penis pravdy z roku 2002 a také ve filmech Šťáva, Byt, Veni, vidi, vici. V roce 2013 pak ztvárnila v pohádce Kovář z podlesí vílu Pýchavku. Přesto, jak sama přiznala, v jistém období jejího života dostala před profesní kariérou přednost rodina.
Iveta Dušková není však známá jen z televizních obrazovek. Přednost vždy dávala spíš divadlu. Po škole působila v Divadle na zábradlí, Divadle na Vinohradech a Divadle pod Palmovkou. Spolupracovala s Divadlem v Řeznické. Je ředitelkou Divadla Kampa, režíruje a v neposlední řadě píše vlastní divadelní hry. Můžeme či mohli jsme jí spatřit mimo jiné v Pošeptej mi to znovu, Harolde!, Dědeček Oge, Honza a lesní skřítek, Dva kamarádi či Tonka Šibenice. Je autorkou, případně spoluautorkou her jako jsou Mystérium zrození aneb Ať včely bzučí a řvou!, Pošeptej mi to znovu, Harolde! a Heidi, děvčátko z hor.Kdo je Iveta Dušková? Životopis Iveta Dušková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Iveta Dušková

Národnost: česká
Datum narození: 13. února 1962
Místo narození: Litoměřice

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Iveta Dušková sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Subsumpce? Znáte termín Sporožiro? Znáte termín Globální oteplování? Víte, co je to Děropáč?

Klíčová slova: biografie, kde se narodila Iveta Dušková?, osobnost, místo narození, Iveta Dušková, narození, popis, národnost, wiki, datum narození, herectví, život, zajímavosti, wikipedie, kdy se narodila Iveta Dušková?, herectví

Pojem Iveta Dušková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Iveta Dušková ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iveta Dušková ve Wikimedia Commons

Najít výraz Iveta Dušková na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Iveta Dušková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Iveta Dušková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Iveta Dušková například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Iveta Dušková? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Iveta Dušková? Kdy se narodila Iveta Dušková? Kde se narodila Iveta Dušková? Iveta Dušková je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Iveta Dušková dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iveta Dušková i v jiné kategorii než je herectví.