Kdo je to?
Kdo je to Prezident? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prezident? Lidé, politika

Prezident

Co znamená a jaký je význam slova Prezident?

Prezident je nejvyšší představitel republiky. Též může jít o vrcholného představitele obchodní společnosti nebo jiné organizace.
Prezident je v republice volen - buď přímou, nebo nepřímou volbou. Míra jeho pravomocí záleží na tom, zda je systém v republice prezidentský, semiprezidentský nebo parlamentní. V prezidentských republikách má prezident výrazné pravomoci, v parlamentních jeho jeho role naopak spíše ceremoniální. Prezident je označován za hlavu státu a bývá vrchním velitelem ozbrojených sil.
V České republice je prezident volen přímou volbou v dvoukolovém systému na pět let. (Do roku 2012 byl prezident volen v nepřímé volbě). Prezident může kandidovat dva mandáty po sobě. Jmenuje a odvolává předsedu vlády a další členy kabinetu, svolává zasedání Poslanecké sněmovny a rozpouští ji, jmenuje ústavní soudce a předsedu a místopředsedu Nejvyššího soudu, členy bankovní rady České národní banky a prezidenta a viceprezidenta Národního kontrolního úřadu a má právo vetovat zákony a udělovat milosti.Kdo je to Prezident? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prezident? Lidé, politika

Zaujala vás definice slova Prezident? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Frisbee? Víte co je Pole dance? Víte co je Náhlá smrt? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tourettův syndrom?

Klíčová slova: přesný výraz, politika, odborný výraz, co znamená, slovo, přesný význam, synonymum, vysvětlení, wikipedie, politika, význam pojmu, informace, Prezident, definice, formulace, Prezident

Pojem Prezident je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Prezident ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Prezident ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Prezident ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Prezident ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Prezident na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prezident například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Prezident

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Prezident? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prezident? Definice pojmu Prezident je v kategorii Politika

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se vyhledat informace výraz,heslo, text, pojem kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika).