Kdo je to?
Kdo je Bill Durnan? Životopis Bill Durnan, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Bill Durnan?

Kdo je Bill Durnan? Životopis, informace, biografie, sport

Bill Durnan (William R. Durnan) byl slavný kanadský hokejový brankář.
Svou hokejovou kariéru spojil Bill Durnan s kanadským týmem Montreal Canadiens. V jejich dresu odehrál celkem sedm velmi úspěšných sezón v NHL a to v letech 1943-1950. Během jeho působení v tomto týmu vyhráli Canadiens dvakrát Stanley Cup.
Šestkrát ve své kariéře získal Durnan tzv. Vezina Trophy, což je ocenění, na které dosáhne brankář, který v dané sezóně NHL obdržel nejméně gólů.
To, jak skvělý brankář Durnan byl, dokazuje i to, že byl hned šestkrát za svou poměrně krátkou kariéru vybrán jako brankář do The First Team All-Star.
V letech 1947-48 byl dokonce Bill Durnan kapitánem Canadiens. A vzhledem k tomu, že bylo nakonec v NHL zavedeno pravidlo, že brankáři nesmí být kapitány týmu, byl tak Durnan posledním brankářem, který v NHL tým vedl.
Durnan poměrně brzy ukončil hokejovou kariéru, neboť cítil, že ho profesionální sport psychicky přetěžuje.
Po konci aktivní kariéry ještě zůstal u ledního hokeje jako trenér.
V pozdějším věku trpěl sérií zdravotních obtíží, hlavně cukrovkou. Zemřel v poměrně nízkém věku 56 let na selhání ledvin.
Do Hokejové síně slávy byl uveden v roce 1964.Kdo je Bill Durnan? Životopis Bill Durnan, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Bill Durnan

Národnost: kanadská
Datum narození: 22. ledna 1916
Místo narození: Toronto, Kanada

Líbí se stručný životopis s osobou Bill Durnan? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Zápustka? Znáte pojem HDMI? Znáte termín Altruismus? Vzpomenete si na definici slova Proktitida?

Klíčová slova: informace, popis, osobnost, sport, narození, místo narození, Bill Durnan, život, kdo je Bill Durnan?, datum narození, kdy se narodil Bill Durnan?, sport, lexikon, zajímavosti, wikipedie, biografie

Pojem Bill Durnan je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Bill Durnan

Hledat heslo Bill Durnan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Bill Durnan na Youtube

Vyhledat heslo Bill Durnan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bill Durnan ve Wikipedii

Najít slovo Bill Durnan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bill Durnan například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bill Durnan

Právě nyní již víte Kdo je to Bill Durnan? Kdy se narodil Bill Durnan? Kde se narodil Bill Durnan? Bill Durnan je v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bill Durnan řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bill Durnan i v jiné kategorii než je sport.