Kdo je to?
Kdo je to Náměsíčník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Náměsíčník? Lidé, poruchy

Kdo je to Náměsíčník?

Co znamená a jaký je význam slova Náměsíčník?

Náměsíčník je člověk, který trpí spánkovou poruchou - somnambulismem.
Člověk s touto poruchou se v průběhu spánku pohybuje, chodí či vykonává další činnosti, aniž by se vzbudil. U silné náměsíčnosti hrozí ublížení na zdraví - primárně úrazy vzniklé pádem, ale může dojít například i k pořezání a dalším zraněním.
Pokud člověk trpí náměsíčností, doporučuje se upravit a nastolit pravidelný denní režim. V případě silné spánkové poruchy může pomoc terapeutické řešení a nasazení psychofarmak.


Kdo je to Náměsíčník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Náměsíčník? Lidé, poruchy

Zaujala vás definice pojmu Náměsíčník? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Amulet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Inkluze? Vzpomněli byste si na význam slova Literatura faktu? Znáte termín Squash?

Klíčová slova: význam, odborný výraz, přesný výraz, lexikon, pojem, popis, definice, vysvětlení, poruchy, synonymum, přesný význam, termín, slovo, Náměsíčník, původ slova, poruchy

Pojem Náměsíčník je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Náměsíčník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Náměsíčník ve Wikipedii

Vyhledat termín Náměsíčník ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Náměsíčník na Youtube

Zkusit najít frázi Náměsíčník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Náměsíčník například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Náměsíčník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Náměsíčník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Náměsíčník? Definice pojmu Náměsíčník patří do sekce Poruchy

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace pojem, termín, výraz, heslo kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v poruchy.