Kdo je to?
Kdo byl Josef I? Životopis Josef I, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Josef I?

Kdo byl Josef I? Životopis, informace, biografie, panovníci

Josef I. byl rakouský a římský císař, král římský a uherský. Josef I. se narodil ve Vídni císaři Leopoldovi I. a jeho ženě Eleonoře Neuburské. Měl spoustu sourozenců (vlastních i nevlastních), ale po brzké smrti některých ze sourozenců se Josef stal nejstarším potomkem a tudíž dědicem císařského trůnu. Od dětství byl velmi inteligentní, uměl mluvit sedmi jazyky (češtinu ovládal lépe než jeho otec), měl hudební nadání a skládal hudbu. Jeho vzdělání měli na starost Franz Ferdinand von Rummel a kníže Karel Theodor Otto ze Salmu. Již v devíti letech jej otec nechal korunovat na krále uherského (1687) a o tři roky později i králem římským (1690). Roku 1699 se oženil s Amálií Vilemínou, se kterou měl následně tři potomky (Marie Amálie, Marie Josefa a Leopold Josef). V roce 1705 zemřel jeho otec Leopold I.
Josef I. se začal věnovat několika reformám, ale kvůli neštovicím dne 17. 4. 1711 zemřel ve věku 32 let. Zemřel ve Vídni, kde byl pochován v Císařské hrobce.Kdo byl Josef I? Životopis Josef I, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Josef I

Národnost: rakouská
Datum narození: 26. 7. 1678
Místo narození: Vídeň, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 17. 4. 1711

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef I sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Purismus? Vzpomenete si na definici slova Viskóza? Znáte pojem Sloveso? Vzpomněli byste si na význam slova Apple Pay?

Klíčová slova: panovníci, Josef I, zajímavosti, kdo je Josef I?, datum úmrtí, popis, wikipedie, Josef I, životopis, datum narození, národnost, narození, vysvětlení, informace, život, nežijící

Pojem Josef I je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Josef I ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Josef I na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef I ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Josef I ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Josef I ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef I například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Josef I?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Josef I? Kdy se narodil Josef I? Kde se narodil Josef I? Kdy zemřel Josef I? Josef I patří do kategorie Panovníci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Josef I třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef I i v jiné kategorii než je panovníci.