Kdo je to?
Kdo byl Josef I? Životopis Josef I, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Josef I?

Kdo byl Josef I? Životopis, informace, biografie, panovníci

Josef I. byl rakouský a římský císař, král římský a uherský. Josef I. se narodil ve Vídni císaři Leopoldovi I. a jeho ženě Eleonoře Neuburské. Měl spoustu sourozenců (vlastních i nevlastních), ale po brzké smrti některých ze sourozenců se Josef stal nejstarším potomkem a tudíž dědicem císařského trůnu. Od dětství byl velmi inteligentní, uměl mluvit sedmi jazyky (češtinu ovládal lépe než jeho otec), měl hudební nadání a skládal hudbu. Jeho vzdělání měli na starost Franz Ferdinand von Rummel a kníže Karel Theodor Otto ze Salmu. Již v devíti letech jej otec nechal korunovat na krále uherského (1687) a o tři roky později i králem římským (1690). Roku 1699 se oženil s Amálií Vilemínou, se kterou měl následně tři potomky (Marie Amálie, Marie Josefa a Leopold Josef). V roce 1705 zemřel jeho otec Leopold I.
Josef I. se začal věnovat několika reformám, ale kvůli neštovicím dne 17. 4. 1711 zemřel ve věku 32 let. Zemřel ve Vídni, kde byl pochován v Císařské hrobce.Kdo byl Josef I? Životopis Josef I, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Josef I

Národnost: rakouská
Datum narození: 26. 7. 1678
Místo narození: Vídeň, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 17. 4. 1711

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef I? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Purismus? Rozumíte pojmu BRICS? Znáte pojem Fenomenologie? Znáte pojem Strukturované učení?

Klíčová slova: kdo to je, popis, národnost, panovníci, lexikon, datum narození, biografie, národnost, wiki, osobnosti, Kdy zemřel Josef I, kdo je Josef I?, zajímavosti, místo narození, Josef I, wikipedie

Pojem Josef I je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Josef I v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Josef I ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Josef I ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Josef I ve Wikipedii

Hledat frázi Josef I na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Josef I ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef I například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Josef I? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Josef I? Kdy se narodil Josef I? Kde se narodil Josef I? Kdy zemřel Josef I? Josef I patří do sekce Panovníci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Josef I dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef I i v jiné kategorii než je panovníci.