Kdo je to?
Kdo byl Josef I? Životopis Josef I, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Josef I

Kdo byl Josef I? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Josef I. byl rakouský a římský císař, král římský a uherský. Josef I. se narodil ve Vídni císaři Leopoldovi I. a jeho ženě Eleonoře Neuburské. Měl spoustu sourozenců (vlastních i nevlastních), ale po brzké smrti některých ze sourozenců se Josef stal nejstarším potomkem a tudíž dědicem císařského trůnu. Od dětství byl velmi inteligentní, uměl mluvit sedmi jazyky (češtinu ovládal lépe než jeho otec), měl hudební nadání a skládal hudbu. Jeho vzdělání měli na starost Franz Ferdinand von Rummel a kníže Karel Theodor Otto ze Salmu. Již v devíti letech jej otec nechal korunovat na krále uherského (1687) a o tři roky později i králem římským (1690). Roku 1699 se oženil s Amálií Vilemínou, se kterou měl následně tři potomky (Marie Amálie, Marie Josefa a Leopold Josef). V roce 1705 zemřel jeho otec Leopold I.
Josef I. se začal věnovat několika reformám, ale kvůli neštovicím dne 17. 4. 1711 zemřel ve věku 32 let. Zemřel ve Vídni, kde byl pochován v Císařské hrobce.Kdo byl Josef I? Životopis Josef I, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Josef I

Národnost: rakouská
Datum narození: 26. 7. 1678
Místo narození: Vídeň, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 17. 4. 1711

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef I sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Pouť? Pamatujete si definici pojmu Skenování? Znáte pojem Kulance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vimeo?

Klíčová slova: místo narození, vysvětlení, lexikon, popis, zajímavosti, informace, nežijící, Josef I, biografie, životopis, osobnosti, národnost, wiki, kdy se narodil Josef I?, datum úmrtí, kdo je Josef I?

Pojem Josef I je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Josef I zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Josef I ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Josef I v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Josef I ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Josef I na Google.cz

Hledat pojem Josef I ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef I například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef I

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Josef I? Kdy se narodil Josef I? Kde se narodil Josef I? Kdy zemřel Josef I? Josef I je v sekci Panovníci

Kategorie panovníci, král sedí, josef I, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Josef I dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef I i v jiné kategorii než je panovníci.