Kdo je to?
Kdo byl Vilém Gajdušek? Životopis Vilém Gajdušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Vilém Gajdušek

Kdo byl Vilém Gajdušek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Vilém Gajdušek byl český astronom a optik.
Gajdušek proslul svými teleskopy a dalekohledy určenými k pozorování vesmíru. Ve spolupráci s Františkem Kozelským byli schopní upravovat dalekohledy a vybrousit optiku tak, aby odpovídala potřebám domácích vědců.
Jeho přínos československé astronomii ocenila Česká astronomická společnost Cenou Františka Nušla.Kdo byl Vilém Gajdušek? Životopis Vilém Gajdušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Vilém Gajdušek

Národnost: česká
Datum narození: 16. dubna 1895
Místo narození: Kopřivnice
Datum úmrtí: 22. ledna 1977

Sdílejte tuto stránku s osobností Vilém Gajdušek s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Znárodnění? Znáte pojem Mononukleóza? Víte co je Anorexie? Vzpomenete si na definici slova Blahopřání?

Klíčová slova: wiki, národnost, datum narození, popis, věda, Vilém Gajdušek, kde se narodil Vilém Gajdušek?, osobnosti, kdy se narodil Vilém Gajdušek?, Vilém Gajdušek, zajímavosti, datum úmrtí, narození, vysvětlení, místo narození, životopis

Pojem Vilém Gajdušek je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Vilém Gajdušek ve Wikislovníku

Najít výraz Vilém Gajdušek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Vilém Gajdušek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Vilém Gajdušek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Vilém Gajdušek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vilém Gajdušek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Vilém Gajdušek?

Teď už víte Kdo byl Vilém Gajdušek? Kdy se narodil Vilém Gajdušek? Kde se narodil Vilém Gajdušek? Kdy zemřel Vilém Gajdušek? Vilém Gajdušek se nachází v kategorii Věda

Kategorie věda, fyzik, vilém Gajdušek, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Vilém Gajdušek třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vilém Gajdušek i v jiné kategorii než je věda.