Kdo je to?
Kdo byl Vilém Gajdušek? Životopis Vilém Gajdušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Vilém Gajdušek?

Kdo byl Vilém Gajdušek? Životopis, informace, biografie, věda

Vilém Gajdušek byl český astronom a optik.
Gajdušek proslul svými teleskopy a dalekohledy určenými k pozorování vesmíru. Ve spolupráci s Františkem Kozelským byli schopní upravovat dalekohledy a vybrousit optiku tak, aby odpovídala potřebám domácích vědců.
Jeho přínos československé astronomii ocenila Česká astronomická společnost Cenou Františka Nušla.Kdo byl Vilém Gajdušek? Životopis Vilém Gajdušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Vilém Gajdušek

Národnost: česká
Datum narození: 16. dubna 1895
Místo narození: Kopřivnice
Datum úmrtí: 22. ledna 1977

Sdílejte tuto stránku s osobností Vilém Gajdušek se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Lumbago? Vzpomněli byste si na význam slova Hip hop? Víte co je Zumba? Znáte definici termínu Patio?

Klíčová slova: lexikon, věda, národnost, kdy se narodil Vilém Gajdušek?, wiki, informace, místo narození, životopis, nežijící, kdo je Vilém Gajdušek?, datum úmrtí, zajímavosti, osobnosti, Vilém Gajdušek, narození, datum narození

Pojem Vilém Gajdušek je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Vilém Gajdušek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vilém Gajdušek na Google obrázcích

Najít termín Vilém Gajdušek ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Vilém Gajdušek ve Wikipedii

Zkusit najít termín Vilém Gajdušek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vilém Gajdušek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Vilém Gajdušek? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Vilém Gajdušek? Kdy se narodil Vilém Gajdušek? Kde se narodil Vilém Gajdušek? Kdy zemřel Vilém Gajdušek? Vilém Gajdušek je v sekci Věda

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Vilém Gajdušek dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vilém Gajdušek i v jiné kategorii než je věda.