Kdo je to?
Kdo je Andre Agassi? Životopis Andre Agassi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Andre Agassi

Kdo je Andre Agassi? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Andre Aggasi je bývalý tenista asyrského původu, který hrál za USA. Jeho otcem byl Emanuel Aggasi, reprezentant Íránu v boxu na dvou olympiádách (1948 a 1952). Od roku 1952 žila rodina v USA, a ačkoliv byl Andre nejmladší ze 4 dětí, byl stejně jako jeho sourozenci poněkud autoritativním způsobem veden ke sportu.
V tenise Andre Aggasi vynikal zejména energickou hrou, díky které si jej oblíbili zejména diváci. Dodnes patří k nejlepším tenistům světa.
K jeho největším úspěchům můžeme počítat to, že vyhrál všechny čtyři grandslamové turnaje: v roce 1992 Wimbledon, když ve finále porazil Gorana Ivaniševiče, v letech 1994 a 1999 US Open, 4x Australian Open a v roce 1999 French Open, kdy ve finále porazil Andreje Medveděva. Byl výborným hráčem na všech druzích povrchů: na betonu, antuce i trávě. Zároveň vyhrál 2x Davis Cup za USA. Zlatou medaili získal také na olympiádě v Atlantě v roce 1996, když ve finále porazil Sergiho Brugueru. Během své kariéry se stal 6x světovou jedničkou na žebříčku ATP.
K jeho nejdůležitějším trenérům patřil bezesporu Brad Gilbert, díky němuž Andre získal taktičtější přístup ke hře a dosahoval pak konzistentnějších výkonů. Brad začal Andreho trénovat v roce 1994 a od té doby byly jeho úspěchy stále viditelnější.
Profesionální kariéru ukončil Aggasi v roce 2006, a to zejména ze zdravotních důvodů (vyhřezlé ploténky a posun obratlů). V roce 2011 pak byl uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy. V roce 2017 začal trénovat Novaka Djokoviče.
Jeho osobní život byl nejprve spojen s herečkou Brooke Shields, ale manželství se rozpadlo. Od roku 2001 je spojen s tenistkou Steffi Grafovou, s níž má 2 děti: syna Jaden Gila a dceru Jaz Elle.
Je zakladatelem charitativní organizace Andre Aggasi, která pomáhá zejména ohroženým dětem v Jižní Nevadě. Tato nadace otevřela v roce 2001 přípravnou akademii Andre Aggasi College pro ohrožené děti, která sídlí v Las Vegas.Kdo je Andre Agassi? Životopis Andre Agassi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Andre Agassi

Národnost: americká (asyrského původu)
Datum narození: 29. dubna 1970
Místo narození: Las Vegas, Nevada, USA

Popis osobnosti Andre Agassi můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu HAARP? Znáte pojem Hrubá stavba? Znáte termín Revitalizace? Vzpomenete si na definici slova Distingovaný?

Klíčová slova: kdo je Andre Agassi?, popis, informace, kde se narodil Andre Agassi?, vysvětlení, kdy se narodil Andre Agassi?, životopis, život, národnost, Andre Agassi, zajímavosti, wikipedie, biografie, wiki, sport, narození

Pojem Andre Agassi je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Andre Agassi lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Andre Agassi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Andre Agassi ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Andre Agassi na Google.cz

Najít pojem Andre Agassi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Andre Agassi ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Andre Agassi například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Andre Agassi? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Andre Agassi? Kdy se narodil Andre Agassi? Kde se narodil Andre Agassi? Andre Agassi je v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Andre Agassi dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andre Agassi i v jiné kategorii než je sport.