Kdo je to?
Kdo je Andre Agassi? Životopis Andre Agassi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Andre Agassi?

Kdo je Andre Agassi? Životopis, informace, biografie, sport

Andre Aggasi je bývalý tenista asyrského původu, který hrál za USA. Jeho otcem byl Emanuel Aggasi, reprezentant Íránu v boxu na dvou olympiádách (1948 a 1952). Od roku 1952 žila rodina v USA, a ačkoliv byl Andre nejmladší ze 4 dětí, byl stejně jako jeho sourozenci poněkud autoritativním způsobem veden ke sportu.
V tenise Andre Aggasi vynikal zejména energickou hrou, díky které si jej oblíbili zejména diváci. Dodnes patří k nejlepším tenistům světa.
K jeho největším úspěchům můžeme počítat to, že vyhrál všechny čtyři grandslamové turnaje: v roce 1992 Wimbledon, když ve finále porazil Gorana Ivaniševiče, v letech 1994 a 1999 US Open, 4x Australian Open a v roce 1999 French Open, kdy ve finále porazil Andreje Medveděva. Byl výborným hráčem na všech druzích povrchů: na betonu, antuce i trávě. Zároveň vyhrál 2x Davis Cup za USA. Zlatou medaili získal také na olympiádě v Atlantě v roce 1996, když ve finále porazil Sergiho Brugueru. Během své kariéry se stal 6x světovou jedničkou na žebříčku ATP.
K jeho nejdůležitějším trenérům patřil bezesporu Brad Gilbert, díky němuž Andre získal taktičtější přístup ke hře a dosahoval pak konzistentnějších výkonů. Brad začal Andreho trénovat v roce 1994 a od té doby byly jeho úspěchy stále viditelnější.
Profesionální kariéru ukončil Aggasi v roce 2006, a to zejména ze zdravotních důvodů (vyhřezlé ploténky a posun obratlů). V roce 2011 pak byl uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy. V roce 2017 začal trénovat Novaka Djokoviče.
Jeho osobní život byl nejprve spojen s herečkou Brooke Shields, ale manželství se rozpadlo. Od roku 2001 je spojen s tenistkou Steffi Grafovou, s níž má 2 děti: syna Jaden Gila a dceru Jaz Elle.
Je zakladatelem charitativní organizace Andre Aggasi, která pomáhá zejména ohroženým dětem v Jižní Nevadě. Tato nadace otevřela v roce 2001 přípravnou akademii Andre Aggasi College pro ohrožené děti, která sídlí v Las Vegas.Kdo je Andre Agassi? Životopis Andre Agassi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Andre Agassi

Národnost: americká (asyrského původu)
Datum narození: 29. dubna 1970
Místo narození: Las Vegas, Nevada, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Andre Agassi? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Sorbet? Vzpomněli byste si na význam slova Pranýř? Znáte termín Bible? Znáte definici termínu Podmiňovací způsob?

Klíčová slova: osobnost, zajímavosti, Andre Agassi, popis, životopis, místo narození, život, kde se narodil Andre Agassi?, vysvětlení, informace, sport, lexikon, Andre Agassi, datum narození, osobnosti, narození

Pojem Andre Agassi je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Andre Agassi

Vyhledat termín Andre Agassi na Google obrázcích

Hledat pojem Andre Agassi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Andre Agassi ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Andre Agassi na Google.cz

Hledat termín Andre Agassi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Andre Agassi například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Andre Agassi

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Andre Agassi? Kdy se narodil Andre Agassi? Kde se narodil Andre Agassi? Andre Agassi se nachází v sekci Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Andre Agassi řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andre Agassi i v jiné kategorii než je sport.